Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

c.tucker

Cage si konečně našel účes, který mu jde, stejně jako v učni. Nebýt toho mrdání scénáře do prdele rozbitou lahví na konci filmu, tak je to úžasná podívaná z dob křižáckých výprav. Hlavně ta úvodní sekvence je velice povedená a zábavná i přes ten trošku nižší rozpočet. SPOILER: Byl jsem ke konci připraven na dost, ale ne na létající svini, která ještě mluvila. KONEC SPOILERU P.S. Ta Claire Foy vůbec nevypadá na svůj opravdový věk, což je 26 let v době natáčení, když jsem se to zvědět, tak mě to značně překvapilo. ()

BajuBaju

Neuvěřitelné, jak může posledních 15 minut po*rat film...Až do démona to bylo poměrně fajn, jediné, co mi vadilo, byly ty "hnusné" scény (nevadí mi, pokud je to pro něco, ale z tohohle jsem měla pocit, že je to hnusné jen proto, aby to bylo hnusné), někdy to bylo i tajemné, čarodějnice byla skvělá...ehm..nečitelná, netroufala bych si říct, jestli je vinna nebo ne, ale co s tím zvládli udělat...Nechápu... ()

Ice123

Docela ztráta času. Jsem rád, že jsem neměl po ruce něco jiného ke shlédnutí, jinak bych byl naštvanej.... Začátek je zajímavý, ale pak se to zvrtne v přímočarý děj se sedmi osobami a nikdo jinej se tam už neobjeví (nepočítám mrtvý) a ani lokace nejsou strhující (ostatně většinu $40mil. rozpočtu musel sežrat honorář Cage a Perlmana). To všechno by se dalo ještě skousnout a dát tomu slabší 3*, ale konec to totálně dodělal. Jsem velice rád, že jsem na tohle nešel do kina 35%. ()

dr.fish

Zoufale promarněná příležitost udělat dobrý film. Za ty peníze si mohli vymyslet křížovou výpravu alespoň ve století, kdy opravdu probíhala. Nemám problém přijmout fikci, ale odvolávat se na historické reálie, ketré neexistují mně opravdu vadí. Nicolas Cage je rytíř asi jako já dobrý herec (ještěže je tam Ron Perlman), historické hrady a kláštery ve stavebním slohu ala Minas Tirith, tajemná kniha Šalamouna (asi krále), prostě paskvil největší. Průser. 45% ()

SHI-SHA

Líbil se mi začátek. Mám rád tajemno, historii a výpravné bitvy. Takže kombinace všeho mi přišla velmi zajímavá. ALE. První zádrhel vidím v obsazení. Ať už bude Nicolas Cage hrát obchodníka se smrtí, zloděje aut, detektiva, nemrtvého motorkáře, vězně, nebo jako zde křižáka, vždy v něm uvidím pouze Nicolase Cagee. Teď, hodinu po shlédnutí filmu ani nevím, jestli se náhodou jeho postava nejmenovala Nicolas Cage. Zbytek castu se mi líbil. Dokonce i zbytek filmu se mi líbil, bohužel a přestože spadl do (pod)průměrných vod a začal napodobovat letní blockbustery, nejspíše proto, aby náhodou nepřinesl do dnešních filmů trochu originality. Tentokrát si vypůjčím citaci z Montyho Pythona : "Čarodějnice!" "A co děláme s čarodějnicemi?" "Pááálíme!" Edit : Nebyl film náhodou promítaný ve 3D? Jen jsem se zamyslel na významu scény na mostě. ()

Jermann

Bohužel nijak objevné a tudíž velmi zapomenutelné dílko .. na druhou stranu je solidně výpravné, vtíravě temné a příjemně odsejpá. A co se Cageova výkonu týká .. už býval i mnohem horší. Těší mě, že jsem se nenechal zviklat zdejšími procenty, protože je rozhodně na co koukat. ()

FAITH.BABE

Super fantasy oddychovka! Čarodějnice, mor, puchejře, hnis, temný lesy, rytíři, hrdinství... WOW, dostala jsem všechno co jsem od filmu čekala! Dokonce i napětí! Škoda toho digimona - čti: digitální démon - na konci... A trošku zbytečnejch digi vlčích xichtů. Jinak spokojenost :) ()

nineweh

Nevím jak ostatní, ale já se dobře bavila - dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Škoda konce, který trochu zazdil celkem zajímavě vypadající příběh o malé manipulátorce. A škoda nefunkční techniky, protože se nám celý film předbíhal zvuk před obrazem :-P ()

Sabrewulf

Zvláštní film. Takový kolísavý. Místy byl hodně dobrý, místy hodně špatný. Třeba hned úvodní bitva mě skoro uspávala, šlo z toho vytřískat mnohem víc. Naopak některé scény s převozem dívky měly povedenou atmosféru. ///////SPOILER ----- finální sekání hlav bylo natočeno velice neohrabaně, zatímco u sežehnutí Perlmana mě příjemně mrazilo atd. Také jsem nepochopil, jak už tu bylo zmíněno - proč si démon pro knihu prostě sám nedoletěl. ------ KONEC SPOILERU ///// Hudba povedená, Claire výborná. 6/10 ()

WinnJets

Čekal jsem sice malinko něco jiného (hlavně tedy po úvodní scéně věšení na mostě), ovšem špatná podívaná to rozhodně nebyla (tedy až na totálně odfláknutou bitvu a akční digi závěr). Nakonec nám byl naservírován poutavý pohádkový příběh, který zdobí krásně ponurá dobová atmosvéra. Co se týče děje, tak musím říci, že samotné putování středověkou krajinou, temnými lesy a udolími se mi prostě líbilo a i náznaky tajemna (jakési vodítka věcí příštích) byly opravdu dobré, o to více mne potom mrzel samotný závěr kde jsem čekal vyvrcholení onoho tajemna nějakou myšlenkou či dovtípeným sdělením, při kterém by mi naskočila husí kuže a pořádně zamrazilo v zádech. Místo toho však přišel jednoduchý akční digi závěr a bylo po nadějích... 70% ()

3n3my

Dosť veľká bieda tento digitálne 'výpravný' nezmysel. Jasne, v poslednej dobe sme na to v Cageových filmoch zvyknutý, ale pri tomto historickom spracovaní krížových výprav, moru, bosoriek a kadejakých digitálnych monštier v jednom balení so mnou trhalo akosi častejšie. Zlyháva najmä strih, potešilo hádam len angažovanie Roberta Sheehana známeho najmä zo seriálu Misfits (kde jednoznačne kraľuje), no jeho výkon taktiež nebol veľmi presvedčivý. Celkovo teda sklamanie a slabé 2*. ()

bartias

Na odbytém béčku se podepsala špatná produkce i slabé digitální efekty. Dějové zvraty zčásti zabraly logické kiksy a Hon na Čarodějnice nakonec působí jako Černá smrt zkřížená s Van Helsingem. Snaha o hororové strašení se cení, ale nestačí. ()

Madlenka26

Některé komentáře se mi zdají až moc drsné a tak trochu nesmyslné. Mě se film moc libil. Není to ten s filmů který Vás začne bavit až ke konci, já se bavila od samého začátku. Náladu mi to navodilo opravdu strašidelnou, nemluvě o té dívčině( z té ta duchařina jen sálala) a konečná scéna s ďáblem...Páááni....Nemohu jinak než 4 hvězdičky. A po tomto filmu začínám mít Rona velice ráda. Kdo má rád výpravné filmy s trochou magie a tajemna, todle je to pravé ořechové. ()

Radiq

Škoda, že se u toho všichni tvářej tak vážně, jakoby to tak fakt mělo byt. Přitom je to čirá čurákovina. Obličeje, kterejma tam hází Cage, jsme viděli už všude možně, ale tohle je film, do kterýho se hoděj snad nejmíň. Vrší se tam na sebe trapárny, klišé a předvídatelné události. Rozpočet na tohle musel být tak 25 korun, teda aspoň někdy to tam vypadá jak nějaká česká pohádka. K digitálním efektům nemá cenu se vyjadřovat, protože je to škoda slov a hoven. Jediny, co tam stálo za to, tak morovej ksicht Christophera Lee, i když to bylo samozřejmě extrémně přehnaný. Nemá cenu na to vubec koukat věřte kuně... Natočil to Dominic Sena, ale ještě jednu takovou blbost a doufám, že dopadne jak Ayrton Senna... ()

panMartin

Proč se Nicolas Cage upisuje k takovýmto projektům? Nicolas Cage prostě nenatočil za posledních 7 let slušnej film, upadá čím dál tím víc a víc. Průser tento film a velký. Pochybuju, že naváže na filmy jako byly Skála, Tváří v tvář, Con Air, 60 sekund a Lovci pokladů. A proto dávám co dávám. ()

abenino

Nicolas Cage nikdy nehrál vyloženě ve špatném filmu a jinak tomu není ani teď. Film se nese v historickém duchu a prvky fantasy,které se v něm objevují (hlavně na konci) mu dodávají jiný rozměr. Církev je přesvědčena, že za zkázu v podobě moru může údajná černá čarodějnice. A proto je vyslána skupina lidí na místo, kde jsou prováděny rituály vymítání ďábla. Nikdo však netuší, co je čarodějnice opravdu zač a jaké problémy je na cestě čekají. Velice povedený film, a proto musím dát i vyšší hodnocení. ()

sir-dave

Ho ho ho mě se to líbilo. Během první poloviny jsem se dokázal několikrát i zasmát. Pro většinu tady už bude Cage asi sračkář, který se nevrátí do svých stylových kolejí z konce 90. let. Jenže pro mě zůstává stále dobrý herec rozšířené topky. Béčkař Perlman mi překvapivě do všeho toho středověkého čarování perfektně seděl. Pohledné zpracování i závěrečné finále. Lepší než aleternativní konec. Viděl jsi knězův obličej? Jako bys mu nachcal do svěcený vody ()

NiWi

Docela obstojné historické béčko, které má fajn atmosféru, dobré tempo a relativně překvapivý a obstojný závěr a postavy. ()

Doudis19

Někde na pomezí dvou a tří je tohle béčko jak trám. Cage s Perlmanem si sednou a jsou taky jediné sympatické postavy celého filmu. I když téma čarodějnictví atraktivní, rutiérovi Senovi se z něho nepodařilo vytěžit víc něž čistý průměr s podprůměrným digitálním finále. ()

Jackxx

Ta třetí hvězdička je za Rona, za Claire a za poměrně překvapivý konec. Ačkoli ani ten se nevyhnul "klišoitosti"... ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor