Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Klofa

Na jednu stranu dobrý odreagování, na druhou ale chybí nějaká zásadní originalita. Kolik filmů už vzniklo s motivem "posledního spojení sil" za účelem zničení čehosi zásadního pro nepřítele a kupodivu se to malé skupince odhodlaných povedlo. Pokud je člověk ochoten překousnout všechna ta klišé, tak je to slušnej průměr. Ale nic většího jsem si neodnesla a tím nemyslím jakési intelektuální rozuzlení. Den nezávislosti mě teda vtáhl do děje mnohem více. ()

swater137

střílečka na emzáky místo na vychrtlíky. Statečnost US mariňáků a ochrana civilů. Statečnost a odhodlání civilů při obraně USA. Tohle vše tam je + jeden zhroucenej marińák kterej naštěstí nešel do důchodu jinak by jsme všici zařvali. Uvěřitelný jako černý jestřáb sestřelen uvřeštěný jako válka světů angažovný jako kapitán amerika. Takže super ) ()

knedliiicek

Další pěkný povedený kousek něco jako válka světů, ikdyž toto je spíše pojato z vojenského hlediska. Ale líbí se mi to a mam rád scény i předtuhy hrané ve filmu. Odsudky předskudky a změny pohledů na celý svět, lidstvo a chování sebe samých. ()

r140xx

Film působí jako jedna velká propagace Mariňáků. Jedna jednotka zlikviduje celou invazi. Pokud ale u filmu nebudete řešit logiku - jedná se o pěkně udělanou akční podívanou a kromě toho, určitě tenhle film vytvořil spousty nových rekrutů do USMC. ()

pekos

Sci-fi umožňuje filmárom prostredníctvom fabulovaných príbehov vložiť do deja takmer čokoľvek. V tomto filme, keď si odmyslíme pátos a americký patriotizmus, vojna medzi mimozemšťanmi a vojenskou jednotkou konečne pôsobila realisticky, a tým umocnila jeho konečné hodnotenie. Dokonca aj tá roztrasená kamera, obľúbený spôsob "filmárskeho umenia" poslednej doby, tu až tak neprekáža. Ak chcete vidieť vojenské operácie "naživo", v skvelom prevedení, potom neváhajte a siahnite po tomto filme. ()

Serafina

Čistá, stoprocentní chlapárna, odehrávající se výhradně mezi mariňáky. Je to natočené jakoby dokumentárním stylem, takže se ocitáte přímo uprostřed války, ovšem hollywoodsky efektní: všude to bouchá, lítají plameny a trosky, vojáci jsou mužní a stateční a udělají vždycky tu správnou věc. Když se správně naladíte, tak si to užijete a ani si nevšimnete, jak hloupoučký to má scénář a jak patetické jsou některé dialogy. I když takový film by bez toho asi nebyl úplný :) ()

PORTER44

Průměrné akční sci-fi o mimozemském útoku,co se týče akce tak ji ve filmu rozhodně není nedostatek ,ale bohužel bez nějaké logiky,prostě se mezi troskami města jednotka mariňáků snaží spasit celý L.A.,takže začne přestřelka s roboty a trvá třičtvtě filmu a po chvíli už to začíná nudit jako kdyby to šlo pořád dokola. ()

Profík

Je to hrozná krávovina, to je vcelku jasné, ale je to jen o něco míň zábavné než jiné zábavné krávoviny jako Den nezávislosti nebo Bitevní loď. 75%. ()

Espiritu

A já tomu dám 3. Chtěl jsem dát i 4 protože efekty, střílení atd. bylo fakt hezky zpracované. I ti emzáci působili velmi zajímavě, ale hvězdy dolů jdou za ten neskutečný patos a americký patriotismus ze kterého jsem někdy chtěl plakat. Jestli smíchem nebo opravdu to nevím. Suma sumárum řeknu, že po vizuální stránce naprostá paráda po té dějové to trochu skřípalo. ()

NavzdyMlady odpad!

Zrejme film na objednávku armády/Marine Corps., aby zakryli prúsery z Iraku a Afganistanu a ukázali, akí sú ich chlapci hrdinovia, väčšiu kokotinu som dávno nevidel. Óda na americh mariňákov, film tak pre 6 ročných chlapcov, ktorým stačí pif paf, bum bum. Niekto tu píše, že film má vraj pobaviť. Ok aj ja si rád pozriem oddychovku, "tupý" akčňák, ale toto je total pičovina. ()

Digi_cz

Až, tak světové to zase nebylo. (Kýč a jeho základem vývaru je prášek). Ještě, že tam byla osoba povolaná Michelle Rodriguez, protože by ti mariňáci nevěděli jestli mají jít na levou či na pravou stranu... ()

Rorschach_SK

"Budeš môj malý mariňák?" Po tých desiatkach filmov, v ktorý ľudstvo nakopalo do prdele šmejdov z vesmíru, by si človek povedal, že sa to po vesmíre rozkríkne a dajú si pohov. A ono nie. Máme tú ďalší hmyzo-robotický bordel, ktorý si pomýlil našu planétu s nápojovým automatom. Keďže sa ľudstvo nerado delí, je rozhodnuté, že treba s nimi urobiť rýchli proces. Po tom čo ich na pláži nedokáže zastaviť ani Mitch Buchannon a jeho silikonové krásky, nastupujú mariňáci, ktorý, ako nám niekoľko krát oznámia, ustupujú len vpred. Akcia strieda akciu, výbuch strieda výbuch - všetko je správne špinavé a surové, mariňáci padajú ako hnilé hrušky a plán akosi zlyháva. Ešte, že tu máme Aarona "Twoface" Eckharta, ktorý po krátkej pitve zníži počet potrebnej munície, potrebnej k zneškodneniu ET-ho z niekoľkých zásobníkov, na pár výstrelov z rezervnej Berrety a tomu sa už povie efektivita :-) Po ruke má, ako sa na Hollywood patrí, pekne rasovo vyváženú partiu, vrátane nežného pohlavia, aj keď slovo nežná nevystihuje Michelle "drsná ako šmirgeľ" Rodriguez. Ako náborový dvoj hodinový film do americkej maríny je to fajn, vrátane sebaobetovania sa za druha, dojemných kecov a recitovanie mien a služobných čísiel padlých kolegov. Ako moderné sci-fi to má príliš tupý príbeh, príliš vlasteneckých kecov a príliš scenáristických barličiek. ()

Dunpeal

Světová invaze je velmi plochý a hloupý film. Scény, které by ve vás měly vyvolat nějaké emoce mě přijdou velmi hloupé a umělé. Navíc způsob, kterým autoři vytvořily hlavního hrdinu mě opravdu nesedl a pokud je vám hlavní postava nesympatická, tak to také dost kazí celkový dojem filmu. Další vyjádření může prozrazovat něco z děje, takže nedoporučuji těm co si film chtějí shlédnout. Mimozemští vojáci, kteří napadnou Zemi mají kupodivu velmi podobnou taktiku jako lidi. Navíc jsou tak hloupí, že jejich bezpilotní letadla a další stroje jsou všechny ovládány pouze z jednoho místa, které až k nám putovalo vesmírem a v pohodě přežilo sestup atmosférou (což při jeho tvaru by bylo nemožné), avšak po zásahu jednou raketou vybuchne a samozdřejme všechna bojová technika s ním. Ani nemluví o tom, že to jediné zařízení, které ovládá veškerou mimozemskou techniku po celé Zemi se mimozemšťané rozhodnou umístit do L.A. a to do části města, které právě dobyli/dobývají. ()

Orbeek

"Hlučný, násilný, ošklivý a hloupý!" Americký scenárista a filmový kritik Robert Ebert (nositel Pulitzerovy ceny za kritiku) "Monotématický, propagandistický, militantní, trapný a nudný!" Český filmofil Robert R (nositel Salomon péřovky do mrazu;) ()

Sagitt62

Kristepane! Tobyl ale blábol! Srdceryvnej,nafouknutej,blbej. Jen nevím,jak to"dílo" mohlo dostat 59% hodnocení. Rozepisovat se nemá efekt. Ani jako komedie to u mě neprošlo. A taky nevím proč to má být sci-fi... Věda žádná- a fikce? Spíš fantasmagorie. Ale třeba se jednou nějaké rozumné scifárny v televizi dočkám. S62 ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání