V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Série(2) / Epizody(22)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

Antonymi

První série byla dobrá, ale neustálé čekání na to, až se něco konečně semele, mě docela ubíjelo a v polovině druhé série mě to prostě přestalo bavit. A otravný Logan Huffman tomu také nijak nepomáhal. ()

fanda_filmu

Naprosto boží seriál o partě z neznáma co se rozhodla, že se na zemi "upgradne". Seriál nevyniká ani tak technikou a akcí, jako spíše příběhem a atmosférou. Narozdíl od jiných scifi je zde velké plus a to sice to, že skutečnou podobu vetřelců nám autor odhaluje, jak jinak, až v posledním díle druhé sezony :-). Díky tomu jsem zbaštil celý seriál asi za týden!! (kvůli krátkému názvu jsem ufíky neodhalil ani na googlu :). Před posledním dílem jsem z toho byl už vážně na prášky a dokonce jsem se zapřísáhl, že pokud návštěvníka nespatřím dám ODPAD!, dokud to rejža nespraví... :) Těch 6 pánů ale ?závěr? seriálu zvládlo na jedničku: pozabíjelo skoro všechny hlavní postavy ( seralnoire ) a ukázalo mi ítího!!! Musím, ale na rovinu uznat že kdyby mi 1600 min létala po obrazovce nějaká, velmi brzy, trapná ještěrka, tak by to asi nebylo ono... VELMI ORIGINÁLNÍ PŘÍSTUP K DNES JIŽ CELKEM OKOUKANÉM TÉMATU!!! Nej coment: Fr - Orální sex s annou nedoporučuji :DDDD Hooodně upřímná stěrka na zubatý vetřelce... ()

BaseDallas

Dej sa odohráva na Zemi, kde prilietáju s prísľubom pomoci ľudstvu, mimozemskí návševníci. Ako sa neskôr ukáže, ich zámery nie sú celkom nezištné a tak sa pod vedením agentky FBI Erici Evansovej formuje odboj...Remake sa podaril nad očakávania, spracovanie je uspokojivé, napätia je dosť, herci sú ok. Nie veľmi rozsiahle dielo, ale sypaticke 2 série bohate stačili na vykreslenie postáv a vygradovanie deju. Seriálu kraľuje brazilská kráska Morena Baccarin (Firefly, SG - The Ark Of Truth), ktorá si zahrala hlavnú záporačku Annu, jednu z matiek jašterej rasy, zjavujúca sa v ľudskej podobe a tak prichádza okrem dobrého hereckého výkonu aj potešenie pre oči ;) ()

F600

Slibné, vždycky jsem se těšil na pokračování. Ale celkový dojem kazí to, že žádné není. Takže nejde hodnotit komplexně. ()

mikosuo

Konecne nejake sci-fi kde su mimozemstania. Pilot bol vyborny celych 40minut som sa nenudil. Pri prilete lodi mi behali po chrbate zimomriavky. Herecke obsadenie je velmi dobre, a dobre sa na nich pozera nikto z hercov mi tam vylozene nesedel. Neviem sa dockat dalsich casti i ked bohuzial v novembri sa odvysielaju iba 4 a dalsie az na jar. :( Edit: po 4.casti sa neviem dockat jari fakt sa to paradne rozbehlo a pre mna je to najlepsi novy serial tejto sezony. FlashForward sa moze ist do kuta hanbit. Sledovanost cca. 1.cast 13.8mil.; 2.cast 10.7mil.; 3.cast 9mil.; 4.cast 9.1mil.; ()

anuki

Protože jsem velkým fanouškem původní minisérie s Marcem Singerem , pilotní díl mě nijak extra nezaujal. Herci byli příšerní...teď už budu jenom porovnávat a i když jsou triky z dnešní doby nesrovnatelné s těmi před více jak 25 lety, pro mě je lepší právě ten původní. Navíc ta minisérie byla našlapaná do pěti celovečeráků, takže u tohohle seriálu očekávám velmi prudce sestupnou tendenci. ()

P/\/EL

americká stupidita__trendy všehochuť bez špetky originality...a hlavně logiky....a taky zajmavejch postav(jen samý vyumělkovaní hezouni - jak lidi, tak ty ufoni) a vůbec...hlavní lákladlo Anna je sice awesome, ale ty její vstupy z ufonský mega obrazovky jsou čirá demence......asi málo koukáte na sci-fi a podobně, že to to tolik přeceňujete.....ta zakompovaná aktuálnost je jediná trochu zajmavá, ale stejně je to laciné...Star Trek The Original Series z 60. let bejval taky takovej......budoucnost, kde je v jedný posádce RUS, černoška se políbí s bílym kapitánem, jenže Star Trek to je klasa, král všech sci-fi seriálů.................no a dneska.....myslim, že Caprica je o 2 hvězdy lepší(ikdyž bez chybičky)a terorismus v ní máte taky a ještě to pěkně reflektuje virtuální světy apod................ PS: Zpátky k V: Ta vražedná koule - to je přece docela slavnej horror Phantasm skombinovanej velice originálně s Predátoro - Terminátoro viděním atd., hodně pitomej trend - nebejt originální a beztrestně vykrádat a míchat, co se dá.......navíc ten...patriotismus...jo a neni to ani moc dobrý..dramaticky....ale je jasný, že to je určený pro běžný velice nenáročný publikum.. ()

sranda2

Tak výborný seriál jsem už dlouho neviděl. Vím má své mouchy, ale když chcete vtáhne vás do děje a nepustí vás!!!! Herci podavají dobré výkony jen bych je nesměl vidět hned v několika dalších seriálech.Ale co 4 hvězdičky siprávem zaslouží, nemyslíte? ()

disstanda

PRVNÍ SERIE: Zatím 4*, mám slabost pro současnou sci-fi seriálovou tvorbu, u tohoto je u mě jedno velké pozitivum. Autoři se naprosto nebojí toho nechat prakticky jakoukoliv postavu seriálu chcípnout. To beru :-D Hvězdička dolů za neskutečně nesympatického a nepřirozeného Logana Huffmana který představuje postavu Tylera Evanse. ()

Vojt@P

We are of peace. Always..... Ze začátku mě nejvíce zaujalo obsazení. Nejvíc Morena Baccarin, která opět vede mimozemšťany a Elizabeth Mitchell, které postava agentky/matky jde skvěle. Ke konci série se to začne rozjíždět, což mě definitivně přesvědčilo, že dokoukat první řadu bude stát za to. Nakonec jsem se nemílil, začíná to nabírat na obrátkách a pokud se nic nepokazí, tak bude druhá řada dost možná kulervoucí. Snad už jen doufat, že scenáristům nedojde dech. Nakonec zajímavost: Jane Badler se v druhé řadě objeví jako matka vůdkyně Anny - Diana, čili postava, kterou hrála v původní verzi seriálu z roku 1984, kde právě Diana vedla invazi na Zemi. ()

litllewitch

Příjemný sci-fi seriál, který nám vrací na obrazovky Morenu Baccarin. Zápletka je sem tam mírně děravá či méně uvěřitelná, ale dá se to zkousnout, stejně jako občasná předvídatelnost. Ale za Morenu a Elizabeth dávám 4 * ()

juLLio

Rovnako dobrá verzia, ako originál. Chcelo by to ešte trošíčku "uhladiť" efekty a herecké výkony a bolo by to dokonalé. ()

hardsup

První série je spíše průměr až podprůměr, pokud ale divák vydrží a počká si na druhou, nebude litovat.. Po shlédnutí posledního dílu druhé série jsem nadšený a proklínám klasické mezisezónní pauzy.. Věřím, že do budoucna se V stane klenotem mezi sci-fi seriály a naváže na skvělý původní Véčko z roku 1983-4.. Rozhodně 5/5 ()

Tares

Pilot mě strhnul, jednoznačně za pět. První serii bych hodnotil za 4 hvězdičky. Slušné vytváření charakterů postav, napětí, akce. Těšil jsem se vždy na další díl. Původní předlohu neznám a tak netuším kterým směrem se děj bude ubírat. Druhá serie je ale dle mého špatná. Naprosté popření toho co se dělo v serii první. Postavy se chovají naprosto nelogicky, ze scénáře se vytratil i ten poslední zbytek vtipu a celé je to blbé a často nelogické. Koukám na to už jen ze setrvačnosti. V současné chvíli tu není žádný jiný sci-fi seriál na úrovni a chybějící konkurence je tomuto dílu zřejmě na škodu. ()

k0dl

Tak bohužel. Herecké výkony otřesné, scénář silně stupidní. Přidal jsem jednu hvězdičku za druhou sérii, ale i tak stále hodně slabé. ()

quintes

Celý čas (až po druhý diel 2.série) to bolo za 4*, no po tom, čo sa Anna zatvárila ako Sheldon Cooper zo seriálu The Big Bang Theory musím ubrať jednu *, lebo odtiaľ som to prestal brať až tak vážne :) Teraz trošku seriouslly, chýba mi viac ako som pôvodne prehliadal.. Je to príliš plytké, vôbec nič som sa nedozvedel o návštevníckej skutočnej kultúre, spôsobe života a pod... Ale ak bolo zámerom tohto seriálu ukázať, že terorista sa nemusí zakaždým rovnať niekto z blízkeho východu, tak klobúk dole.. ()

Igwar

Hodnotenie Včka bolo pre mäa veľmi rozporuplné. Ide o jeden z tých kvalitnejších a pozerateľných seriálov, no an to ho nezachranilo pred predčasným koncom. Autori síce seriál jakž takž uzavreli v rámci svojich možností, ale nie veľmi v prospech diváka. Ide totiž o remake staršieho serálu o invázii mimozemšťanov na zem a boji ľudí proti nim, ktorý bol v závere koruovaný úspechom. Čakal som že aspoň táto základná schéma zostane dodržaná. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, no rýchle tempo rozprávania zakrátko spomalilo, až neskôr úplne ustalo. Autori asi čítali komentár od J*A*S*M a a tempo vývoja príbehu v prvých dieloch podobné pôvodnej minisérii (kde bol celý príbeh umiestnený do pár epizód), zvolnili na nulu. V podstate celú druhú sériu som čakal, že sa stane niečo zásadnejšie a rovnováha síl medzi Annou a povstalcami sa zmení, aby sa boj s mimozemšťanmi o kúsok priblížil k víťaznému cieľu. Dočkal som sa akurát konca seriálu. :-( V druhej sérii sa vlastne nestalo takmer nič, autori iba naťahovali divákov a hralo sa na napätie, akciu, konflikty medzi postavami, ale progres deja bol nulový !!! To tempo rozprávania by bolo v poriadku, keby mali v pláne 100-200 dalších epizód. Nepáči sa mi dnešný seriálový prístup. Niečo úspešne začať, natočiť epizód, koľko vydá a zabaliť to ked sa už nesypú prachy. A zvlášť neštastie je to pri seriáli ako tento, ktorý má tvoriť ucelený príbeh. ()