Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

LoLaa

Jeden z mála romantických filmů, kde mi ten láskou přeplněný (dokonce trojitý) happyending ani trošku nevadil, naopak bych si to bez něj snad ani nedokázala představit. ;) Smekám před Ryanem Goslingem, který se po roli v The Notebook vyšvihl snad ještě víš... Hudba také velmi příjemná, klidná, romantická, není co vytknout! Láska je někdy opravdu hodně bláznivá... ()

Happens

Veškeré tituly, kterými se honosí Láska nebeská, patří právoplatně a zaslouženě tomuto filmu. To není ovlivňování svědků, to je fakt. Ovlivňování by bylo, kdybych řekl, že jsem se takhle dlouho nezasmál u žádného filmu, dojetí z hereckých výkonů, které mě přesvědčili (dokonce i děti). Čekám na váš verdikt, až si shlédnete film. :) Film hlavně předstihuje v tom, že krásně zbarví karikatury určitých lidských rysů, a to (nejen) v humorném podání, čímž si mě naprosto získal. ()

Rocky62

Čest tomuto filmu a poklona jeho autorům. Takhle všestranný a nekonvenční snímek jsem dlouho neviděl. Dějové linie jsou fantasticky rozděleny a každá z nich má něco do sebe.Herci jsou náramně sympatičtí (kupodivu i Ryan Gosling) a věrohodní. Vypracovaná podívaná stvořená pro co nejširší divácké spektrum, pro romantiky a v neposlední řadě i pro prašivé cyniky-viz "Rocky62". 85% ()

eLeR

Veľká spokojnosť ... síce také typické americké, ale naozaj som sa bavila. A chémia medzi hercami na jednotku. ()

Lenny.M

Vztahová komedie o lásce, jenže tak krásně natočená, dojemná a s úžasnými herci, že nemůžu hodnotit jinak. ()

Chrustyn

Slušná a ve své podstatě inteligentní romantická komedie o čtyřicátníkovi, ze kterého se až těsně před rozvodem stane štramák, o kterého se můžou ženský porvat. Příběh možná trochu překombinovaný ale jinak slušná a zábavná romantika, která neurazí ale ani nenadchne. ()

klerik

Herci sú fajn, romantika je fajn, humor je fajn... Ale je to príliš americké! Hlavne z počiatku je to kostrbaté (predovšetkým to vykecávanie sa v bare a nasledovné "učenie"). Nie je to zlý film, ale od zázraku, na ktorý ho mnohí pasujú, to má dosť ďaleko... Pohrávanie sa s klišé žánru ma donútilo dať štvrtú hviezdu... ()

MiiRA

Tak to jsem ani nečekal. Po delší době 5 hvězdičková oddechová komedie, která nepustí až do konce. Ryan Gosling ukazuje extratřídu s vysokým sebevědomím a rýslej, jak z photoshopu :D Tento film stojí za to ještě několikrát zhlédnout. 5* ()

VenDulin85

Už dlouho jsem se tak skvěle nebavila. Filmů o záludnostech lásky už bylo natočeno tolik, že přijít s něčím novým se zdá být takřka nemožné, ale podařilo se. Výběr herců na jedničku, zápletky nenásilné, všechno spěje hladce až k nádherně excentrické scéně na zahradě, kterou bych pojmenovala stluč si svého Davida Lindhagena :-D. Víc už asi není co dodat, tohle musíte vidět! ()

heyda

Úžasný, geniální, pravdivý a po dlouhé době konečně příjemný romantický film. Až budu při penězích, tak si hned poběžím koupit pořádný sako :-D ()

lillien

Opravdu nejsem fanoušek romantických komedií, ale masochista ve mně si jednou za rok nějaký ten puding emocí z hollywoodu dopřeje. I v největších kýčovitých sračkách se většinou dá vyšťourat alespoň jedna slušnější hláška, nebo úsměvný moment. Bohužel zde jsem se opravdu nezasmála ani jednou. Z toho obtloustlého třináctiletého fakana mi bylo skutečně trapně. S.Carell a J. Moore mne zde mimořádně nebavili. Celkově mi to připadalo velmi plytké a scénáristicky odfláknuté. Horko těžko vypotím 1 a půl hvězdy za chudáka Goslinga, který se musel minimálně měsíc trápit tvrdou dietou olympijského gymnasty, aby vysoustružil ono dokonalé břišní svalstvo. Klidně mě umlaťte, ale stojím si za tím, že tohle Phillipu Morrisovi nesahá ani po kotníky (předchozí počin režisérského dua z r.2009) ()

Stanislaus

Romantická komedie, která je neuvěřitelně sympatická, výborně herecky obsazená a není postavená na scénáři, který by byl naprosto stupidní, bezduchý, či nechutný. Slasti a strasti spojené z láskou jsou vděčné a nevyčerpatelné téma, které se dobře převádí na filmové plátno. U Bláznivé, zatracené lásky se navíc povedlo nezabřednout do klišé a trapnosti, jak tomu často u filmů podobného žánru bývá. Navíc film, ve kterém spolu hrají Julianne Moore a Emma Stone by byl hodný zhlédnutí už jenom díky jejich přítomnosti. Zkrátka pěkný a milý snímek, který rozesměje i dojme, v obou případech pěkně poctivě od srdce. ()

Flego

Bláznivá, hlúpa láska vôbec nie je bláznivý, hlúpy film. Možno len trochu. Ako každý film o láske. Cal Weaver ( Steve Carell ) žije v pokojných manželských vodách, pokým mu manželka Emily ( Julianne Moore ) nepovie, že sa vyspala s kolegom z práce a chce sa rozviesť. V tej chvíli sa mu zrúti celý svet a odsťahuje sa. Rokmi dávno stratil kontakt s okolitým svetom, oblieka sa nevkusne a vo svojej samoľútosti a opilosti vytrubuje v bare o tom, aký je paroháč... Náhodné stretnutie s mladým úspešným mužom mu prevráti život naruby, lebo ten si ho zoberie pod ochranné krídla a naučí ho, ako získať ženy. Možno to nikomu nepripadá ako originálny nápad, a je to tak. Lenže táto smutná komédia sa začne zaujímavo zamotávať a rozohrané motívy sa začnú prelínať. Režisérske duo nestvorilo žiadny prevratný výtvor, len sa milým spôsobom pohrali so vzťahmi stredného veku ( nielen stredného ) a všetkým odkázali, že sa pre lásku oplatí bojovať. Druhý komentár. ()

Darneth

Famózní podívaná. Komediálnímu žánru se vyloženě nebráním, ale málokdy se stane, aby mě nějaká opravdu pobavila. Zde nemohu jinak a musím naopak navýšit. Na vině je samozřejmě výtečný herecký koncert. Palec hore! ()

Roman.Ticka

Comic, Soft, Lesson. Já jsem se úpřímně pobavila, bylo to milé, laskavé, inteligentní, zábavné i poučné pro všecky generace v celoživotním nekončícím procesu. Komická, něžná, lekce mi přistála na tělo a duši jak dobře trefená facka, kterou jsem onehdá vzpomínala a vyvolávala (a že jich tam padlo☺). Pořád ještě věřím, že existují milí človíčkové a zřejmě taky celoživotně věřit budu...Nej scény - třídní schůzka, bojler, ukončení ročníku a vrcholem - zahradní párty se všemi zvanými i nezvanými, včetně Surprise! Pro mě osobně si fanfáry vysloužil vyměněný Cal (jeho nové sexy výrazy překonaly i vánočku Goslinga), slušně zaválel Cucák (a co teprv až shodí účes dlouhosrstého psa), Emily z role taky nevypadla a ještě tu máme bramborovou medaili pro rozvraceče rodiny, veletrapného Davida Lindhagena. (Hudba zněla stejně krásně jak nejvtipnější, i když 100x omletá a klišoidní věta: "I Still Love You, Jessica"...♥) ()

rikitiki

Vytrácí se schopnost točit romantické filmy. Místo vtipné konverzačky a platonického oťukávání jsou tu ženy mluvící jako dlaždiči a sexem to začíná, aby se pak, překvapivě, přetavil do lásky. Proč ne? Jenže i tenhle mustr je už omšelý. ____ Film Bláznivá, zatracená láska na to jde místy chytře. Používá klišé, aby se jim vysmál nebo je lehce zparodoval. Hlavní hrdina zdrcen osudem stojí na dešti, sexy Ryan Gosling snímaný lascivní kamerou jako krásná žena, otázka v posteli: Mohla by ses mne zeptat na něco osobního? _____ Snímek vystrkuje růžky, dělá si legraci ze svého žánru, ale vystrkuje je příliš krotce a brzy je zastrčí docela. Jako Shrek bořící představu o rodiném štěstí v dalších dílech obul bačkory a zfotrovatěl, tak Bláznivá, zatracená láska spadne do klišé, kterým se vysmívá: závěrečné smíření pomocí očistné řeči otce a syna před celým shromážděním SRPŠ. ______ Ach jo.Osobní tragédií pro mne je účinkování Ryana Goslinga. Vážně vypadá jako z Photoshopu (což je ostatně poznámka platící pro celý tento vypulírovaný a sterilní film, kde se nedá věřit jediné emoci). Byla bych ráda, kdyby to z jeho strany byl jen úlet a ne nakročení do hlavního proudu, kde by ztělesňoval hrdiny tak dokonalé, až je trapný. ___ O Stevu Carellovi se nemyslím, že by byl vůbec herec, natož dobrý herec. Zvládá jen scény, kdy je dojat - a to patrně jen proto, že mu něco kápli do očí. ___ Julianne Moorová je nanicovatá, nerozhodná a bůhví proč nespokojená hysterka. ____ Potěšily mě jen výkony syna hlavního hrdiny a jeho mile rozumná chůvička. Jediná opravdová třešínka na jinak okoralém dortu ale byla Marisa Tomeiová. /26. 9. 11./ ()

TheEvilTwin

Přesně ten styl filmu, který se zavděčí všem pohlavím i věkovým kategoriím. Gosling, Carell, Moore a Stone jsou jasná záruka kvality a když se k nim přimíchá skvělý humor, ideální poměr žánrového koktejlu a v závěru excelentní finále, které je jasným highlightem celého filmu, je vyhráno. Celý ústřední nápad je přinejmenším úsměvný a celé závěrečně vyvrcholení je tak absurdní, že prostě nejde nebýt z něj spokojený. Skvělá komedie, která se právem může řadit do kategorie “chci vidět znovu”. ()

hansel97

Slabé. Filmu paradoxně škodí přespříliš dějových linií a jejich protínání se, protože jedinou zajímavou, která neobsahuje samá romantická klišé a je zábavná je proměna Cala pod vedením Jacoba. Pár vtipů potěší, ale zbytek je vyloženě o ničem, předvídatelný a nějak nevybočuje ze zajetých romantických kolejích, což je škoda. Bohužel asi nejvtipnější součástí filmu (a i více sexy než její mladší kolegyně) je Marisa Tomei, která však nedostává příliš prostoru, když ho ovšem dostane, tak to stojí za to! ()

Ivoshek

První polovina je skvělá, dynamická a vtipná. Třeba scéna "fakt rozvod? My mysleli, že máš rakovinu..." je výborná a smál jsem se nahlas. Prostě ta gradace, kdy se z rozvedeného joudy stává lev salonů, funguje super. V pulce se to zlomí a jde to hrozně do klišé, čím dál víc. Je to škoda, mělo to potenciál, kdyby tvůrci nevyměkli. I tak jsem se ale solidně bavil. 67.26 %. ()

Thomick

Rozjezd to má opravdu raketovej. Až zbytečně vtipnej a inovativní, chce se mi říct. Protože ten následnej classic přechod k takřka ryzí romantice byl na muj vkus provedenej až příliš "zhurta", hopem, násilně. Naštěstí si na to šlo docela dobře zvyknout - pochopitelně i díky sympatickýmu hereckýmu ansámblu, jehož úsměvy a smích patří k tomu nejoriginálnějšímu v Hollywoodu (vážně, Moore, Carell, Stone ... no neni tomu tak?) -, takže jsem se ve finále rád šklebil s nimi. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011