Calovi Weaverovi se zhroutil život, po pětadvaceti letech klidného manželství mu jeho žena Emily oznámí, že mu byla nevěrná s kolegou a že se chce rozvést. Dolehla na ni krize středního věku a má pocit, že její vztah s Calem uvízl na mrtvém bodě. Sedmnáctiletá Jessica, která příležitostně hlídá Weaverovým dcerku, miluje Cala a naivně doufá, že by ho mohla získat pro sebe. Jessicu zase zbožňuje třináctiletý syn Weaverových, Robbie. Cal je zklamaný, má pocit, že ve svém životě udělal všechno správně. Oženil se s láskou ze střední, založil rodinu, postavil dům, byl věrný a zodpovědný, a přesto mu jeho žena nasadila parohy. Sbalí si věci a odstěhuje se. Musí se vyrovnat s drastickou změnou svého života, ovšem ve světě svobodných si neví rady. Večery tráví v baru, kde se utápí v sebelítosti. Jednoho večera upoutá Cal pozornost Jacoba Palmera, mladého sebevědomého muže, který je přímo přeborníkem v balení žen. Jacob Calovi slíbí, že mu pomůže najít jeho ztracenou hrdost a pod jeho vedením se z něj stane muž, po kterém zatouží každá žena. (TV Nova)

TagTeamD

Občas si vyberu film, podle hodnocení zde na ČSFD, někdy si ale naběhnu. Tak tomu bylo právě u tohohle filmu. Po tak skvělých ohlasech, bylo moje očekávání docela velké, bohužel se nenaplnilo. Tenhle film u mě zkrátka nezafungoval. Naprosto průměrný film. Hodně neoriginální zápletka, ještě ke všemu tak kýčovité finále. Za celý film jsem se zasmála tak třikrát, možná ani to ne. ()

DavidAAAA

Film s drsným začátkem, pak trochu padá dolů, ale poslední půlhodina ho pozvedá hodně vysoko. Střídavě lehce zdlouhavé, ale daleko častěji moc fajn komedie, při který citlivějším povahám možná i oko zvlhne. jediný,co mi dost vadilo je Steve Carell, do role tohohle typu mi vůbec nesedí, příliš jsem mu nevěřil. Shrnutí: dost dobrá oddychovka 75% ()

stuj

Klasická romantická komedie. I když né tolik bláznivá a růžová, jak ty klasické bývají. Dalo se to a něco bylo občas i dobré. ()

splaty

Proč ti amíci do všeho musí cpát ty příšerné proslovy na konci, mi není jasné. Ten konec mi úplně zkazil příjemnou podívanou. Jinak super film. ()

krab007

Nechápu zdejší hodnocení... asi jsem musel vidět jinej film. Na komedii to bylo málo vtipný, na drama málo dramatický, na intelektuální film málo intelektuální.. Bude o ni bojovat, nebude o ni bojovat.. natahovali to tak, že už mi to bylo úplně jedno a těšil jsem se až to skončí. ()

Skripper

Bez pěti hvězdiček jen kvůli přetaženému konci. Konec problémů tehdy jak tam seděli všichni vedle sebe před policajtem by pro mě byl mnohem milejší. Jinak super oddychový film. ()

Marsy83

Copak se asi přihodí, když se chlap ve středním věku dozví, že mu je manželka nevěrná a chce se rozvést? Začne blbnout. Steve Carell v roli zoufalého a zlomeného muže nikdy nezklame. V tomto případě mu navíc zdatně sekunduje Ryan Gosling vypadající jako z Photoshopu jako vždy sexy a nad věcí. Bavila jsem se každou minutu. Překvapivý konec taktéž uchvátí a já nemůžu nic jiného než film doporučit! ()

Jerkie

Nevím, jak to dokázali, ale ze zcela zdánlivě tuctové komedie udělali neskutečnou bombu! Funguje to celou dobu, je to vtipný a opravdu dojemný a všeho je tam tak akorát. Skvělý film! Skvělý obsazení. ()

PsenickaR

Vůbec to nebylo špatné. Jen jakoby to zůstalo na půli cesty, protože na komedii to bylo málo vtipné a na drama to také úplně nebylo, prostě něco mezi. Hodně umírněný Carell, což bylo příjemné překvapení, jeho žena v podání Julianne, mno nevím, ta se tvářila tak, že jsem jí to moc nevěřil. Ale celkově hodně zajímavá ukázka toho, jak se během chvíle může vše sesypat a upřímně bych si dokázal film představit i bez happyendu, bylo by to uvěřitelnější. Takže 60%, mínus za to patetické vystoupení v tělocvičně a plus naopak za úžasně vtipnou scénu se setkáním na zahradě. ()

BranuliQ

Romantická komédia, ktorá romantickou komédiou aj naozaj je. Pritom stačilo prísť len s o trochu inteligentnejším scenárom a trefnými hercami, napríklad medzi takou Emmou Stone a Ryanom Goslingom chémia funguje naozaj výborne, čo dokazujú aj v La La Lande. Pobavilo a potešilo zároveň. 80% ()

andy60

Už když jsem si tenhle film kupoval, měl jsem pocit, že jsem zrovna hodil stovku do kanálu. Nebyl jsem daleko od pravdy. Mé tvrzení, že rodinné romantické komedie většinou nestojí ani za psí štěk, se opět potvrdilo. Nebylo to ani vtipné. ani zábavné, ani originální, prostě taková sladká míchanice o lásce, nevěře, dobývání, svádění a udobřování. Pro jistotu to zasunu někam hodně hluboko. ()

BrunoCZ

docela zajímavé klišé, přesto stále klišé... za finální vtipnou scénu se všemi aktéry + 1 * ale za trapné kecy poté zase - 1 *, takže ve finále 3 * ♣ ()

Miso1985

Krásny film.Romantiku síce nejak prehnane nevyhladávam no toto si pozriem pravidelne aspoň 3x za rok.Pekne namiešaná zmes romantiky,komédie či lahkej naivity.Hlavné herecké osadenstvo v podstate celé výborné.A dostatočné množstvo zapametatelných scén na to aby som bez váhania dal 5*.P.S:za soundtrack by som dotyčnému dal postaviť sochu. ()

Denzen

Zbytočný Carell a Julianne v príbehu, ktorý mohol byť len o Ryanovi a Emme a ktorý mi pripadal, akokeby dal podklad k La La Landu. Je to dosť podobné ako iné romantické komédie, všetky postavy vlastne sledujeme preto, aby sa ich osudy mohli na konci stretnúť, potom sa zase rozhádať, aby boli všetci zase spolu. Ale baví to a je to príjemné a zábavné na pozeranie aj na niekoľký krát. ()

teekanee

Super pohodová komedie s chytrým humorem a skvělým castingem. Scéna s plotwistem je jednoduše geniální, fakt jsem se smál jak postižená hyena. Film jsem si fakt moc užil, v rámci žánru je tohle jasná pětka. 84% ()

ivttw

Neni to ani zdaleka jako Cruel Intensions, ale minimálně jsem si na ně u tohohle filmu vzpomněl. A to se počítá. Se soundtrackem je to úplně stejný. ()

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Al Pacino je starý rocker

Al Pacino je starý rocker

27.10.2012

Velmi solidní obsazení napříč různými generacemi nabírá „dramedie“ Imagine, kterou režijně debutuje Dan Fogelman, autor scénáře Bláznivé, zatracené lásky. Název související s Lennonovou písní není… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011