Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

fisus

Sice to nedosahuje kvalit čtyřky,ale pořád je to koukatelné!Úpadek série je tu sice patrný,ale už jen Freddyho přeměna v motorku stála za to!!! ()

KosiR_ksr

Sem tam si ještě hezky pohrává se snovostí. Ovšem pár vydařenějších okamžiků, které se vyskytnou, celkovou kvalitou podívané nezachrání a o mnohých rozporech s předchozími díly ani nemluvě. 50% ()

Matli

Ve zpracování skoro podobné jako čtyřka, vlastně už nevím co v kterém z těchto dvou dílů bylo. Nic nového nenabízí a ani ničím nepřekvapuje. 47% ()

Bozvav odpad!

Naprosto debilní a nic nevypovídající slátanina. Fredy nepůsobí strašidelně, ale spíše jako postižený dement, co mu rodiče nechali na hraní sirčičky. Děj je čím dál debilnější. Nuda a trapnost je jediným hororovým prvkem. Už ani nelze nic říci, snad jedině Proč? ()

zdeny99

Dítě snu je podle mě nejslabším dílem celé série. Sice se tu ještě objeví nějaká ta super scéna, kdy Freddy řádí. I ta myšlenka ohledně nenarozeného dítěte je vkusná a zajímavá, ale podle mě to šlo udělat líp. Svěřit to dřívějším režisérům, možná by to dopadlo lépe. Takhle pětka na mne jen působí jako takové nezáživné natahování, které mě osobně ničím extra vyloženě nezaujalo. [4081. hodnocení, 207. komentář, 57%] ()

SkyCaptain

První hodina je hrozná nuda, Freddy se skoro neobjeví a pořád se řeší nějaké puberťácké problémy. V poslední půlhodince se najde pár zajímavých a (v rámci 80's možností) graficky vytříbených scén. Ovšem jinak je film naprosto zbytečný a nepřináší do série nic nového. Navíc se často a nevyhnutelně dostaví efekt "to je ale hovadina". :-) ()

helloween93

Dá se na to koukat, ale na předešlé díly to nemá a to zejména díky malému počtu postav - "obětí". Snaha tvůrců vyždímat z této známé série poslední zbytky z Freddyho je očividná od začátku “nápadu s dítětem”. Je tu málo akce a po zběsilé trojce a čtyřce tu tempo dost upadne. Originální mi přišla pouze komiksová scéna ala klip od A-Ha.:) ()

MickeyStuma

Alice Johnsonová se dějově vrací a tvůrci ji pro zpestření a nové záminky přidali těhotenství. Na kvalitě to však celkově opět nepřidalo. To platí i pro komiks, který tu také hraje svou roli. Celé se to potácí v zoufalství alespoň něčím zaujmout. Výprava a vizuální efekty jsou na svou dobu výborné, ale děj je značně kostrbatý a místo vyvolávání strachu spíše budí úsměv. Po shlédnutí tohoto volného pokračování se nedá si připomenout zcela první díl téhle série. Nejen že je nejlepší, ale stal i nepřekonatelný. ()

Fat'Fatal

Zůstáváme u komedie... Freddy začal pořádně bitchovat a jezdit na skejtu :) Nicméně co mi vždycky Noční můru znechutí, je smrt Freddyho. Vemte si nejdementnější smrt jakou si umíte představit, vynásobte číslem rovnajícímu se číslu pokračování Elm Street a dostanete přibližnou demenci Freddyho smrti... Jinak tohle je asi nejděsivější noční můra, možná proto že jsem ji jako malej neviděl, a měl jsem tak premiéru o půlnoci... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Professor Zoom

Nuda. To jediné ma napadá. Výkon hercov je OK, ale Freddyho hlášky a štýl to už trochu stratilo a hlavne vraždy sa mi skoro vôbec nezdajú prepracovné. 25-30% - 2* ()

Kadas97

Freddy originálny a hláškujúci ako Will Smith v MIB2 s tým rozdielom, že púšťa vtipné hlášky. Strašidelná atmosféra prvých dielov je preč, ale za to zábava je umocnená a ja som príjemne strávil 90 minút. 6 z 10 ()

Kingjiri

Já už v podstatě kvalitu jednotlivejch dílů začínám měřit podle velikosti prostoru pro Freddyho Krugera a originality jeho výstupů. Tentokrát se v tomhle ohledu dostanu někam do průměru série a celkově do slabšího žánrovýho průměru. Zápletka s dítětem mě moc nenadchla a vizuální efekty občas byly podprůměrnýho rázu. Nicméně je třeba ocenit, že i na pátej díl se dá bez zásadních obtíží koukat, tři slabší hvězdy. ()

Sosak

Ty somdesátý léta jsou s Noční můrou v Elm street úplně srostlý. Tenhle díl se trochu hrabe ve Freddieho minulosti, ale jinak jde v podstatě pořád o to samý. ()

Alexandre

Pátý díl jsem si užil mnohem více než část předchozí. Bavil jsem se dostatečně - Freddy na skateu, super Freddy, Freddy jako kuchař, Freddyho hlášky, triky, na které je radost pohledět. Atmosféra taky fajn, takže celkově hodnotím pětku jako vyvedenou část (na trojku to ale prostě nemá, srovnávat to s jedničkou zase nemá cenu). Takže 6/10. ()

Demonic189

DIel od dielu lepsie a lepsie. Opat skvostna technicka stranka, hlašky, super killer sceny a taktiez sympaticky hrdinovia. Tato seria je až na nepodarenu druhú časť uplne niekde inde ako neskutočne sračkoidny Halloween. ()