Nyck

Když nevíte co by, dejte do hlavní role Denzela. Film, který ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Průměrný, nepříliš originální snímek, který je o nějakých 15 minut delší, než by mu slušelo. Nemastný, neslaný, ale koukat se na to dá. I když všichni nejspíš tušíme, že bez hvězdného Washingtona by snímek zapadl do šedi akčních filmů, kterých je každý rok mnoho., tím spíš je škoda, že Chloe nedostala příliš prostoru. ()

zdenny

Role Denzelu Washingtonovi šitá na míru. A především první polovina byla jaksepatří. Přílet sociopatického ruského likvidátora problémů a jeho irské vystoupení sliboval nadupané a napínavé představení. I když jsem Denzelovi samozřejmě fandil, jako diváka mne vůbec neuspokojilo, že mu vše šlo jako po másle a vše mu vycházelo bez sebemenších zádrhelů. V tom vidím jasné scénaristické fiasko.Stopáž byla poměrně zbytečně natáhnutá a závěrečná scéna v hobby marketu trochu výsměchem akčnímu filmu. Přesto všechno se jedná o slušný film (hlavně tedy jeho první část). PS: Navíc si myslím, že filmů, kde Američané likvidují Rusáky se bude v době novodobé studené války točit víc. ()

Unnamed

Pseudo-cool slow-motion scény, hloupý příběh, neuvěřitelně kýčovití a přitom hrozně směšně zahraní záporáci. Ble! Chcete pořádnou akci? Pusťte si The Raid nebo John Wick a ne tuto sra*ku. 2* ()

VasaX

The Equalizer je skloubení elegance Johna Wicka a determinovanost a motivace Punishera. Pokud jste na tenhle tip krimi akčních filmů, kde samozvaný mstitel, který neoplývá žádnou super schopností, pouze velkým talentem, dovedností a odhodlaností, tohle je jednoznačná sázka na příjemný filmový zážitek. První část je spíše taková rozjímavá konverzašní představovačka děje, druhá spíše táhlé akční rozřešení zápletky. Washington je skvělý, Moretz tak nějak nepřekvapila, ale ani nezklamala a na pár okamžiků se tam mihne Bilzerian. Za mě úplně OK a kdyby to bylo o kousek kratší a o to vygradovanější, vůbec bych se nezlobil. ()

lykan9

Equalizer vznikl ve stejné době a na podobné téma jako John Wick. Přesto, že se Wickovi nemůže rovnat, tak se však jedná o skvělou akční podívanou, ve které exceluje Denzel Washington. Denzel výborně ztvárnil postavu McCalla a přesto, že již na něm jeho věk je vidět, tak znát rozhodně není. Akční scény předvádí úžasně a rozhodně mu věřím, že by dokázal nakopat celé ruské mafii. Začínám věřit tomu, že pokud chce někdo natočit skvělý akční film s charismatickou postavou, musí sáhnou po hollywoodských veteránech, protože si nedokážu představit, jaký mladý herec by něco takového zvládl. ()

Mr.KarlAdler

Jason Bourne po dvaceti letech maká v Hornbachu a neprozradí na sebe vůbec nic. Skoro až žánrová laskomina, přičemž slovo "skoro" sedí snad na každou část lehce přepáleného equalizéru. Když se začátek nese na vlnách poetického dramatu, máte pocit - jo, tohle sem pasuje. Když se pak Bob přestane ovládat a (spoiler, spoiler, spoiler), jde z toho přechodu taková šťáva, že ztráty borůvkových nocí s Chloë Grace Moretz přestanete litovat za 16 sekund. Napínavé, drsné. A tak si říkám - jaká škoda, že ta poslední půlhodina je (v opačném gardu) už jenom pořád slabší a slabší. A scénárista nakonec vlastně neví, jak dál, tak přijdou na řadu titulky. Abych si to shrnul. Atmosférické, místy velice originální, vůbec ne hloupé, tvrďácké, ale zbytečně přepálené. ()

blackJag

Ze začátku slušné, spolehlivě hojící diváckou touhu po zadostiučinění, v závěru ale příliš nenápadité a trochu přehnané. 60% ()

rumczeis

Je to takové něco mezi Sám doma, MacGyverem a možná i Rambem s nádechem epizody Stargate, kdy Teal'c žije sám ve městě a ač nechce/nemůže zasahovat do dění, nakonec zasáhne a vezme spravedlnost do svých rukou. Film je zajímavě syrový a pomalu plynoucí (podobně jako první díl Ramba) což mu vůbec neubírá na kvalitě. ()

m.a.t.o.

Denzel Washington, Temný rytier z Bostonu. Pomáha slabým, chráni utláčaných a keďže nemôže spať, cez deň si ešte stihne odkrútiť šichtu v Hornbachu. Mám pocit, že ten scenár písal Robert Wenk ešte niekedy v 80. rokoch, ale to nie je výčitka, skôr pochvala. Dobro a zlo je tu jasne definované (ruskí mafiáni nikdy nesklamú :-)), ale čo ma potešilo najviac bol výborný casting, hlavne u záporákov na čele s presvedčivým sociopatom Csokasom. Ale stále neviem, či mám toho Fuquu milovať alebo nenávidieť. Na jednej strane je to jeden z mála súčasných režisérov, ktorý dokáže natočiť prehľadnú akciu a má vypiplaný vizuálny cit, na druhej strane však dokáže hocijakú triviálnu zápletku natiahnuť na neuveriteľné (a často) aj neznesiteľné dve hodiny a viac. Začínam si myslieť, že ten chlap by aj z jednej časti Simpsonovcov vedel urobiť celovečerný film. 55 % ()

s.e.p.p

Aneb jak se dobrosrdečný americký stařík rozhodl vymýtit ruskou mafii. Na mě tahle washingtonovská formule jednoduše moc nefunguje. Už od začátku se jedná o otravnou šablonu, ve které je vám skrze laciné vykreslení charakteru hlavní postavy a otravné vedlejší linky vtloukáno do hlavy, že ten prodavač je prostě strašný sympaťák, a při následném krveprolití byste mu měli fandit. Všechny ty "náznaky" jako obsedantní urovnávání věcí, kontrolování času, čtení knih kvůli mrtvé manželce a pomáhání obéznímu kamarádovi, jsou nechutné klišé a vyvolávají ve mně smích. Bohužel to tentokrát příliš nezachraňuje ani akce, protože zrezivělému Washingtonovi nejde věřit jediný pohyb a obzvlášť při komplikovanějších soubojích je zřetelné, co všechno zachraňuje střihač. John Wick měl důležitou dávku sebereflexe, Equalizer se bere smrtelně vážně a to je u takto klišoidního akčního thrilleru hloupost. V podstatě jediná pozitiva vidím ve slušné kameře a vynikajícím výkonu Martona Csokase. ()

drackula

Filmov, ktoré sledujú príbeh bývalého agenta/vojaka, ktorého naštve niekto, kto ani omylom netuší, že kopol do osieho hniezda je po úspechu Taken kopa. Equalizer ale výrazne vyčnieva. Rozdielovým ho robí najmä výkon Denzela Washingtona, ktorému som bezproblémov uveril či už polohu pokojného dobráka z "baumaxu", alebo výraz nemilosrdnej kosačky, ktorá vám za pár sekúnd urobí z ksichu trhací kalendár. Denzel má počas celého filmu konštantný nevypočítateľný výraz. Nevidieť mu v tváry strach, hnev ani podobné emócie. Dokonca na ňom ani nevidieť, kedy mu vlastne "prdne poistka". A najmä tento konštatný výraz, sa postaral o to, že z neho išiel strach a doslova mrazilo pri každej ďalšej scéne. Bol nemilosrdný, chladnokrvý a systematický a pritom to bol "iba" chlapík od kasy. Pre mňa je Equalizer akčné prekvapenie roka. Nečakal som, že tento x krát prevarený námet ešte niekto dokáže spracovať tak, že ma to posadí na zadok. Ale duo Denzel W. a Antoine Fuqua to urobili s ťažkým prehľadom. Klobúk dole. 90% ()

Bagr_007

Velká stylovka, na kterou si ale po roce moc nevzpomenete. Denzel ale na toho mentora/největšího drsňáka ve městě rozhodně má. A hlavně, návštěva Hornbachu už nikdy nebude jako dřív! ()

Autogram

Chloë už pekne vyrástla z malej nevinnej kickassovej zabijačky do role nešťastnej ruskej prostitútky. Vo filme nemá veľkú rolu, o všetko sa postará Danzel Washington, ktorého nonstop nasratý výraz stelesňuje nasratosť nad všetkou neprávosťou sveta. Malú časť napraví ako agent z obchodu pre domácich majstrov, len to chvíľu trvá. Najskôr sa to vlečie ako Starec a more, a potom, keď sa to rozbehne, to chvíľami stráca zmysel s tou genialitou a neohrozenosťou. Ale celkovo sa to dá pozerať, dokonca na lepšie tri hviezdy, kedže koniec to pekne zaklincuje. ()

MI-380

Denzel Washington se tentokrát s odpornými ruskými mafiánskými kreaturami opravdu ani trochu ne...e: 70% (zatím 16.301 hodnotících je na průměru 73%). ()

Hollohlaway

I přes místy klopýtavý scénář a nesporný fakt, že to celé stojí a padá s Denzelem, jde o celkem svižně ubíhajicí film. Občas to drhne trochu víc, ale stačí jedna suchá hláška a jde se dál. Akce je trochu hůř nastříhaná a celé je to trochu moc tmavé, občas se hůř orientuje, a někdy se musíte smát. Spolu se slušnými hereckými výkony to bylo ale celkem snesitelné a zábavné. To ovšem nic nemění na faktu, že kdyby v tom nehrál DW, jedná se o nudnou tuctovku. ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera