Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Freemind odpad!

Můžete mě považovat za rozmlsance, ale nedokážu si užít film, u kterého se od začátku do konce cítím trapně. V/H/S/2 si hrdě říká "antologie", ale ve skutečnosti jde o sprostý slepenec céčkových, garážových horůrků splácaných na Windows Movie Makeru, s maskami z džemu a kukuřičné kaše. Hi-tech vymožeností byly barevné kontaktní čočky pro zombíky, tipuju, že kožich pro kozlíka (Pána Temnot) někdo z produkce ukradl od krbu svým rodičům. Líbilo se mi tedy něco? Příběh o asijské sektě byl vcelku zajímavý, dokud ho nezmršily primitivní masky a ještě primitivnější herci. Oceňuju nápady na umístění kamery - GoPro na cyklistické helmě, kamera na psíkovi v závěrečné povídce. Víc nic. Nezlobte se, ale to je opravdu málo i na tu jednu hvězdičku. ()

kaylin

Co nakonec snímek zachraňuje, to je skutečnost, že jsou zde scény, které jsou drsné, které jsou překvapivé, které se nebojí. Není to moc explicitní, co se nahoty týká, i když je pravda, že jednotlivé příběhy k tomu ani moc nevybízely a bylo by to zbytečné. Gore je zde místy naprosto skvělé, ale ze samotných filmů jsem nějak závratně unešený nebyl. Místy jsem měl pocit, že o scénář opravdu vůbec nešlo. Ani ten rámcový příběh v tomhle směru nějak moc nevybočuje. ()

topi

Druhé pokračování mě nadchlo více, zejména originální zombie povídkou z pohledu kamery na hlavě zombíka a další ulta zběsilou a krvavou jízdou Safe heaven od tvůrců filmů Darah a The raid, tohle je fakt maso! Hlavní zápletka mezi jednotlivými příběhy je celkem děsivá a celkově film hodnotím, jako hodně silnou čtyřku. ()

Philcze

Ucelenější a s jasnější vizí než jednička, ale přesto k perfektnímu výsledku leccos schází. Chválím evidentní snahu o nejzajímavější a co nejabsurdnější využití found footage kamery (v tomhle asi vyhrává poslední povídka), ale scare-factor není ani náhodou tak vysoko jako u prvního dílu. Povídky, které mají potenciál vyvolat pořádnou anální evakuaci do kalhot své karty odkryjí vždy příliš brzo (Phase I Clinical Trials, Slumber Party Alien Abduction už má to překvapení v názvu) a nedosahují tak chtěného efektu. Jedinou dokonalou povídkou je Safe Haven od dvojice Tjahjanto/Evans, jež přesně kombinuje napětí s fantastickou gradací a vyloženě WTF pointou. Výrazným posunem dopředu je ale absence rádoby zajímavých pokusů o překvapení a nesnesitelného natahování expozice. Přesto jsem se ale u dvojky bál výrazně míň než u prvního dílu a proto nemůžu hodnotit výš. Takže asi takhle: Phase I Clinical Trials - 7/10, A Ride in the Park - 8/10, Safe Haven - 10/10, Slumber Party Alien Abduction - 7/10 a ten filler spojující povídky tak 6.5/10. ()

stration

Tape 49 - příběh, který rámuje celý film. Nic zvláštního. Bez překvapení.=50%.Phase I Clinical Trials - dobrý nápad, napínavá atmosféra a zvědavost, co z toho nakonec vykoukne. Bohužel konec lehce nepřehledný a ukvapený.=70%. A Ride in the Park - suverénně nejlepší kousek! Naprosto originální zombie horor z pohledu zombíka. Perfektní nápad, zpracování i konec!=100%. Safe Haven - opět velmi originální a napínavé. Ovšem kdyby to skončilo o pět minut dřív. Konec pokazil protahovaný, zbytečný masakr a o posledním záběru snad ani nebudu mluvit. Dovedl bych si představit kupu lepších zakončení.=60%. Slumber Party Alien Abduction - ruční kamera dohnaná ad absurdum. Můžeme se jen dohadovat, co se vlastně v reálu děje. Námět je ale celkem zajímavý.=60%. CELKEM=80%. ()

Hamaradža

Obidva diely hodnotím rovnako, aj napriek svojej (Dosť možne úmyselnej) béčkovosti sú čistým uspokojením mojích hororových potrieb a nezabudnutelným zážitkom - Konkrétne pri "Safe Haven" som bol pripravený na kvalitku, ale takýto zimomriavkový nářez som nečakal ani v najmenšom, chcelo by to celovečerák :) V/H/Sko je určite velmi zábavným a svojskosťou ako aj uletenosťou sympatickým strach-gore-kozy-chlast projektom, ktorý si určite ešte rád pozriem a nehneval by som sa ani za trojku. ()

JohnMiller

Partia správnych režisérov sa dala dokopy. Každý do tohoto diela vložil svoju vlastnú substanciu hrôzy a hororu. Potom to celé zabalili do príbehu Simona Barretta v ktorom sa dvaja detektívi dostanú na stopu nezvestného mladíka. V dome kde sa zdržiaval nájdu mnoho videokaziet snuffu a podobných a hnusných prasačiniek a tak ich začnú pozerať. To sú vlastne príbehy všetkých režisérov. Proste to má geniálnu myšlienku. úplne som žasol. Prvý s týchto príbehov je Phase I Clinical Trials od režiséra menom Adam Wingard . Je to model duchárskeho hororu ktorý sa mi ako jediná poviedka nepáčila a to je jediný dôvod prečo tejto fantastickej antológií nedám plný počet. Ide o nejaké aletrnatívne hoci nie tak vzdialené sci fi kde chlapíkovi po autonehode operujú do oka kameru takže všetko čo vidí sníma kamera. Problém nastáva vtedy keď začne vidieť veci ktoré obyčajným okom nevidieť . A to sú duchovia a mŕtvy. Zopár slušných lakačiek ale celé mi to prišlo ako nejaká počítačová hra. Ako by som hral Amnesiu alebo niečo podobné. Nasledujúca poviedka A Ride in the Park však rozohráva poriadny gore. Ide o zombiárnu prvej triedy mladík sa bicykluje po lese s kamerou na prilbe. keď tu zrazu natrafí na ženu ktorá kričí o pomoc. Po chvíľke sa premení na zombíka a zakúsne sa do mladíka. Mladík uteká o sto šesť zombíkov je čoraz viac a les nekonečný. Po čase sa premení aj mladík a mi môžeme sledovať brutálny masaker na rodinnej oslave kde asi 10 ročné dievča slávy svoje narodeniny. Je tu namakaný gore a pekná práca kamerou aj keď to na prvý pohľad vyzerá že by to dokázal natočiť hocikto. Je to fakt prepracované. Nachádzajú sa tu asi najrealistickejšie vnútornosti aké som zatiaľ videl. Po tejto časti nastupuje vrchol celej antológie najdesivejšie , najbrutálnejšie , najneočakávanejšie čo tu je. Safe Haven režiséra menom Gareth Evans. Filmový štáb sa dostáva do vnútra fanatickej sekty niekde v indonézií. Nakrúcajú rozhovory a tak. Vtom zrazu zaznie siréna a celá budova sa začne navzájom vraždiť všade sa samovraždia. Keď zo štábu prežijú iba jedna tehotná žena a muž, žena je vodcom sekty vtiahnutá do podzemia. Muž ju chce zachrániť no zo ženy sa v pekelných mukách rodí samotný satan je to absolútne 100% desivé sledovať ako capia hlava vychádza s útrop tehotnej ženy a potom prenasleduje jediného žijúceho muža. Koniec nebudem spoilovať je to geniálne. Ako posledné je dielo režiséra film Hobo with a shotgun Jason Eisener ako jediného som ho tu poznal už predtým. Jeho príbeh je svojim spôsobom dosť originálny a osobne som nič takého nečakal. Jedná sa o americkú rodinku v ktorej rodičia odchádzajú s domu. Súrodenci si privolajú svojich kamarátov a tí si robia navzájom zle. Až kým s blízkeho lesa nezačujú čudné zvuky a nevidia divné postavy. Vidieť týchto ufónov ako decko asi by som sa z nich pos*al keď som sa ako decko bál pri sledovaní akty X. Suma sumár príjemne som sa prekvapil nebyť tej prvej slabšej kapitoly dal by som plný počet. takto iba 4,5* ()

AlistairMir

VHS (Vážně Hrozná Slátanina) 2 je horor který mě opravdu neoslovil. Typan a typanda sledují v domě jednoho klučiny kazety no a co kazeta to jeden kraťas takže : a) Jednovočko : Chlapík co díky vytuněnému oku vidí duchy. Bylo to fajn i jsem se leknul takže jsem byl dobře navnaděn. b) Biker : Klučina na kole v lese potká zombíky. Nuda bez atmosféry a nadšení upadá. c) Nebíčko : Vychvalovanej příběh mě zklamal. 160cm vysoká žena porodí cca 2 metry vysokýho kozla s křídlama a všichni kolem páchaj sebevraždu...hm nic moc. d) Emzák párty : Kamera tak rozklepaná že nevidíte skoro nic a jste za to dokonce vděčný. Tak si to shrneme : jeden dobrej příběh, jeden nic moc a dvě kraviny. Hlavní potom taky nudex. Když to zprůměrujeme vyjdou dvě hvězdy a nebýt tam Jednovočko byla by to jedna. Po druhé už to vidět nechci. ()

Dexter1

Skvelé pokračovanie found footage antológie, ktorý pozostáva zo 4 poviedok a jednej povinnej vaty, ktorá to celé spája. Večná škoda je, že vrchol filmu prichádza v predposlednej poviedke. Tjahjanto a Evans rozohrali úplne ultimátny kraťas a ukázali ako to má vyzerať. Predchádzajúca poviedka o zombie nákaze od Halea a Sáncheza zo strany zombie bol skvelým a sviežim nápadom. Prvý príbeh vyšumí z hlavy pomerne rýchlo a ten posledný nie je zlý, len po Safe Heaven pôsobí príliš amatérsky. Každopádne V/H/S/2 stojí za pozornosť. ()

GrungeChild

Každý, kdo se těšil na další porci roztřesené zvrácené kreativity, která se nebojí ukázat "na vlastní oči" to, co na vlastní oči rozhodně vidět nechcete, musí být opět nadšen! Vydatná nálož duchařiny, bez jindy neodmyslitelného utahaného srdceryvného prologu, Cycling Dead, nezvykle z pohledu skutečných hlavních aktérů (konečně si to někdo uvědomil!), dále nějaké cosi, co se nebudu pokoušet ani popsat, ale rozhodně jsem na to zíral s pocitem blahodárného osvícení a příjemného tepla kolem rozkroku, až po závěrečnou pasáž, která je mou jedinou výtkou. Sledovat ji škvírou mezi chlupatýma ušima zakrslého smetáka nejspíš nebyla ta nejšťastnější volba, jak prezentovat záhadu dlouhánů v zelených gumových kostýmech a partu sexuchtivých děcek. Krom slabšího závěru se rozhodně vyplatí starý VHS kazeťák prozatím nevyhazovat, 4* ()

StrYke

Víceméně stejně kvalitní jako předešlý díl, jenom s tím rozdílem, že zde jsou povídky zhruba na stejné úrovni, zatím co v jedničce byly rozdíly ve kvalitě podstatně výraznější. ()

honajz2

Hm, tak oproti prvnímu dílu jsem nějaké zlepšení nezaznamenal. Já to tady rozeberu u každé povídky zvlášť. TAPE 49 - Mezipříběh, sice probíhá úplně stejně, jako u jedničky, včetně konce, jestli si dobře pamatuju, akorát tady hlavní postavy ze srandy nerozbíjí auta. (2*) PHASE I CLINICAL TRIALS - Found footage verze Oka, která je plná už milionkrát viděných klišé a tváří se, jako by byla bůhvíjak originální, když to tu vidíme z oka hlavního hrdiny. Jenže to je tak jediné, co tu je zajímavé, jinak to je plné klišé, což mě hrozně iritovalo (1*) A RIDE IN THE PARK - No, kdyby tu lidé nebyli ještě blbější, než ty zombie, tak jdu z hodnocením výš, nápad zajímavý, provedení zajímavé, i ten konec něco do sebe měl, chvílemi si to snad i samo ze sebe dělalo srandu, obzvlášť s těmi cyklisty. (3,5*) SAFE HAVEN - Tak tohle měl být vrchol celého filmu? Naprosto průměrné found footage, které sice ničím neurazí, ale ničím nenadchne. Navíc ze začátku jsem se dost nudil a nebýt pak několik zajímavých nápadů (tvl, jak se jí to vlezlo do břicha?), asi by mě to nudilo celé. (3*). SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION - Nesympatický a otravní lidi dělají a točí kraviny, pak je kamera na psovi (to je na tom snad jediné zajímavé) a všichni tu pobíhají, přijdou laciní mimozemšťani, SPOILER všechny kouškou do krků, někoho unesou a překvapivě všichni zdechnou i s pejskem kterého uvidíme mrtvého na zemi KONEC SPOILERU, bum, konec. Jednoznačně nejhorší povídka, tohle ani na tu 1* pořádně není. (0,5*). No, a to jsem věřil, že se mi to bude líbit víc než první díl a ono to vlastně dopadlo stejně. Teda, minule jsem dal jednou 4*, možná pro mě je druhý díl horší, ale já už si z toho prvního dílu polovinu povídek nepamatuju, až tak mě oslovily. 2* ()

Caminzind

Jako ustrašení usoplení kluci, co dostali k patnáctinám první kameru, se choulí ve stínu makabrózní historky Safe Haven Tima Tjahjanta zbylí tvůrci projektu V/H/S/2. Indonéský počin, který se nezdráhá přivést na scénu snad i samotného Belzebuba, by si zasloužil celou stopáž a pořádný soundtrack k závěru. Třeba takový Dismember by nebyl vůbec od věci.  PHASE I CLINICAL TRIALS 20%                                                                                                                                                                  A RIDE IN THE PARK 45%                                                                                                                                                                           SAFE HAVEN 72%                                                                                                                                                                                 SLUMBER PARTY ALIEN ABDUCTION 50% ()

Chen

Já prostě té módě ručních kamer nemůžu přijít na chuť. Z mého pohledu to zážitek nedělá sugestivnějším, ale degraduje ho ve zběsilý zmatek, ve kterém se člověk těžce orientuje. Přitom jednotlivé příběhové fragmenty jsou zajímavé (ten věnovaný kultu je opravdu mrazivý), ale já si je užil stěží z poloviny, díky hrozně "cool" rozklepané kameře. ()

Rodriguez

Jediné co bylo pěkné na pokračování, tak lepší povídky (zpracování) a ten poster. Jinak názor FFmám furt stejný. 15% ()

dubinak

Zas to rychle spadlo do modrých. Celkově musím říct, že jsem čekala maličko více, ale až takový průšvih, abych to nějak moc kritizovala, to nebyl. Naopak chválím originální nápady - ovšem ne vždy tomu tak bylo - a opětovné poskytnutí dobré zábavy. *Tape 49* Když to budu brát jako takovou tu opravdu nutnou omáčku, jen aby se neřeklo, občasné momenty byly sice nepříjemné, ale hodnotit to jako jeden excentrický příběh, nedalo mi to absolutně nic. 4/10 *Phase I Clinical Trials* To zas vymyslel Wingard, že jo? Pro mě osobně je to tak trochu matlal a vlastně ho asi řadím do mých nejneoblíbenějších režisérů vůbec. Což o to, nápad by jakž takž ušel, i když POV kamera není žádnou novinkou; lekaček bylo taky pár slušných, ale herecké výkony na bodu mrazu a svědčí o tom i ten fakt, že hlavní postavu ztvárnil právě Wingard. 2/10 *A Ride in the Park* Naprosto výborná zábava, která mi připomněla jistý kraťásek z ABC's of Death, až na to, že nehledíte pohledem upíra, ale právě pokousaného nebožáka krvelačným zombie. Efekty byly, na jistě ne až tak velký rozpočet, taky velice přesvědčivé. Velká spokojenost. 8,5/10 *Safe Heaven* Bylo vidět, že tady se toho rejža fakt nebál. Šlápnul pěkně na plyn a rozjel indonéskou sektářskou jízdu připomínající lidská jatka. Gore jak vyšité, spousta krve, dokonce účinkoval i klub sebevrahů, děti, ženy, úchyláci a nechyběl ani démon. Velká paráda, ale taky velká škoda posledního záběru, který zaváněl amatérismem na sto honů a byl naprosto zbytečný. 9/10 *Slumber Party Alien Abduction* Tohle byl velmi osvěžující námět, ale podán ne zrovna přesvědčivou a přehlednou formou. Vzhled mimozemšťanů výtečný, ale neseděl mi jejich charakter, i když to spíš vypovídá o režisérově fantazii. Celé to na mě bylo až moc ukvapené, ale nejvíce bodů strhávám za to, že kameru nosí po celou stopáž pes a u toho mi prostě trnuly zuby. 6/10 ()

PavelVanekArt

HLAVNÍ LINIE: Nějak se to musí splácnout, že - 50%. 1 STORY: Nápad fajn, provedení horší - 50%. 2 STORY: Originální pohled na druhou stranu barikády. Tady bych si představil FF celovečerák - 75%. 3 STORY: Vrchol hororového short filmu jako takového. Gareth je mistr. Špička - 100%. 4 STORY: Hezky mi to sedlo, celovečerák by byl opruz ale na short film super - 80%. Oproti prvnímu dílu je tohle zlato, Safe Haven je něco, co jsem u hororu roky hledal. ()