Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Likan7

Od dvojky VHS jsem nečekal zhola nic. Spíš jen nastavovanou kaši filmu, který byl možná v několika věcech originální, ale všechno jsme rozhodně někde viděli (Paranormal activity rulezz). Jenže dvojka je o mnoho lepší! Změnu k lepšímu jsem cítil už u toho "hlavního" příběhu, který tu není rozvleklý na prvních 15, 20 minutách jako u jedničky, ale max. 5 minut. Pak se už jedou klasické příběhy, jaké známe z minula. Hned první příběh o chkápkovi, co má nový oko, je celkem děsivý. Jasně, viděli jsme to u mnoho filmů (zae Paranormal activity rulezz) ale na mě to prostě funguje pořád. Mám duchařiny rád a rád se jich bojim (a že mi stačí málo). Drhuá scénka je celkem komická a zábavná zombiekárna, kde příběh vidíme naopak, z pohledu zombie, což je upřímně dost super, a na tom prostoru 20 minut to funguje dobře. Králem dvojky VHS by tak měl být Safe Haven. Který tu má nechápu proč vlastní profil kde jsem se vypsal, takže ctrl c, ctrl :-) "Nerozumím proč Safe Haven má tady samostatný profil, když je to "pouze" součást filmu VHS 2, který tu má profil taky a je dokonce v Souvisejících. Každopádně jak nezajímavě Safe Haven začne, tak skvěle pokračuje. Ve druhé polovině se jedná o skvělý náboženskoďábelský horor, který má několik velmi nechutných ale silných šokujících momentů. Jen ten poslední záběr je jak z nějakého komediálního remakeu.". Nejlepším na VHS 2 by podle mě měl být právě závěr, kde je skupinka dětí napadena mimozemšťany. Několik záběrů je opravdu děsivých a právem by to mělo být hlavní finále, kdyby neměl jednu zásadní vadu. Kamera je připevněna na psa, takže pokud jste si před tím říkali, že kamera je hrozná, u tohoto příběhu to nerozdýcháte. Nic není vidět, je to šílený, epileptický a já jsem z toho smutný, protože tohle mohlo být skvělý. ()

Hellknight12

Hlavný príbeh, pokračuje, tam kde prvý film skončil a k V/H/S - kam sa dostanú rovnako len za iným účelom. Herecké výkony sú rovnaké ako v prvom filme ale poviedky sú na lepšej úrovni. Prvá poviedka je zaujímavá a zvláštna zároveň. Nápad je fajn ale niečo mi tu proste vadí. Možno to, že je krátka. Vedel by som si ju predstaviť o 5 min dlhšiu. Prvá poviedka má za mňa ,60% Druhá poviedka je asi tá najvtipnejšia akú som videl aj keď, síce na mňa tak povobila, tak mám pocit, že autorom o to vôbec nešlo. Druhá poviedka má za mňa 50%. Tretia poviedka je opäť najlepšia a je zároveň aj najdlhšia. Máme tu pomalý rozbeh, ktorý pekne buduje atmosféru, stred, ktorý na nej pekne pridá a skvelé vyvrcholenie. Gore je tu na maximum. Tretia poviedka má za mňa 90%. Štvrtá poviedka fajn. Dobrý nápad ale je to krátke, takže sa tu nestihne poriadne vybudovať atmosféra a už sme na konci. Štvrtá poviedka má za mňa 65%.Záver filmu má veľmi prekvapil, takže je to plus. Film môžem odporučiť každému kto má rád Found Footage. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Knor

Jednička mě nadchla a dvojka nezklamala. Další série hororových parádiček a řekl bych, že ještě šílenějších než v prvotině. V.H.Sky mně fakt chytly, nijak zvlášť se to nerozmazává, jede se prostě na plný koule a já se u toho královsky bavím. Je to parádní hororovej dýchánek se vším všudy. Kdybych to měl seřadit tak 1.místo: jednoznačně ,,záznam'' Safe Haven s velmi pochybnou rodinnou sektou, 2.místo: duchařská historka Phase I Clinical Trials, u které mě hodně mrazilo v zádech a při jednom leknutí jsem rozmačkal pár soletek, 3.místo: Ride in the park neboli nahlednutí do běžného života zombie přímo z pohledu jedné chodící mrtvoly, 4.místo: Slumber Party Alien Abduction ve kterém připomenou mimozemšťani, že E.T. byl asi jediný milý návštěvník z vesmíru a 5.místo:Tape 49, který tyto příběhy zaobaluje. Takže spokojenost a doufám, že se dočkám dalších nalezených záznamů V.H.S. ()

Allka

O chloupek míň výživné než V/H/S, ale též ještě za tři. K jednotlivým příběhům: Tape 49 - nezáživná rámcová story, ze které se (opět) téměř nic nedozvíme. Phase I Clinical Trials - to se mi líbilo nejvíc. Nebo aspoň jsem z toho byla nejvíc vynervená. Pár vykutálených duchů dokáže vytvořit prima atmošku. A Ride in the Park - strašně roztomilá záležitost! Hodně zajímavej nápad natočit vzniklou situaci pohledem zombíka. A na konci pomalu i slza ukápla. Safe Haven - pro některé vrchol filmu, pro mě spíš zklamání. Začátek je vynikající, Otec je dostatečně creepy a atmosféra by se dala krájet. Ale po zaznění sirén to jde kamsi do kopru a na konci už se jenom ušklíbam. Slumber Party Alien Abduction - nemám nic proti mimozemský tematice. Někdy mě i baví a dokonce by se mi líbila i tady, nebejt toho, že kameru navlíkli psovi! Nejen, že je to naprosto nepovedenej oslí můstek, ale hlavně já jako cíťa a milovník zvířat jsem se kvůli tomu celou dobu akorát strachovala o to, co se tomu stvoření stane, a zbytek jsem téměř nebyla schopná vnímat. ()

Zombiepod

Kazeta dva je obsahovo takmer rovnaká ako prvý diel. Rozdielom je, že to, čo som v prvej časti uvádzal ako zápory (najmä nezáživná zdĺhavá stopáž) tu bolo ideálne napravené, a to, čo som uvádzal ako klady (nápadité paranormálne príbehy) boli v tomto prípade slabšie, občas až fatálne prehnané. Lakačky sú však stále zvládnuté perfektne a tie nápady nakoniec neboli až také zlé, príbeh fanatickej očisty s diablom v duchu japonských hororov pochopiteľne kraľuje, zombíci pobavili a ufóni skôr rozosmiali. Za pozornosť to ale určite stojí. ()

Miagy

Ťažko sa hodnotí film, ktorý pozostáva z viacerých poviedok, pričom každá si zaslúži diametrálne iné hodnotenie. S FF horormi ( vlastne iný žáner sa prilíš netočí takým spôsobom - možno dokumenty) sa akoby pretrhlo vrece. Daný štýl som si celkom obľúbil, avšak jediné čo mi vážne prekáža sú všetky tie priblbé pseudoefekty, trhanie obrazu, škrípanie a pískanie zvuku, ktorým sa filmári snažia pridať akúsi autentickosť. V tomto filme to mierne prehnali najä v poslednej poviedke. PLUS: hoci išlo o pomerne obyčajné a klasické horor témy (duch, zombie, diabol, aliens...) páčil sa mi inovatívny prístup - napríklad príbeh o zombie sme videli z pohľadu jedného z nich, kamera na psovi, v oku a podobne. Plusom je i dostatok napätia, hororových scén, dostatok lakačiek a ucleným záverom, hoci poviedky nesúviseli. MINUS: príliš akčné" FF s množstvom nepríjemnych efektov, trhaním obrazu a podobne... V/H/S/3 by som si kľudne pozrel, ()

windows

Dámy a Pánové, až na jeden díl o zombících v lese, katastrofa! A hlavně nelogické a co je nelogické není pro mě... ()

dannyd14

Čím viac u hercoch zavládali muky, tým viac u mňa zavládali muky- od nesmiernej nudy. "Trasorítky" sa znovu ukážkovo predviedli v plnej kráse, dej sa svižne rozkvitol do absurdností a ja smelo dávam tomuto indie found-footage movie nízke hodnotenie. Ten jeden bod za A.Wingarda, ktorého výkon bol tak či tak dosekaný. ()

BrianStorker

Po totálním zklamání z VHS jsem hodně dlouho váhal, zda se pustit do sledování VHS 2. Bohužel, mé obavy se naplnily. Stejný marast jako jednička. Nechápu zdejší rozplývání se nad tímto snímkem... naprostá ztráta času. První sledování jsem vydržel do 65´, zbytek z povinnosti dokoukán druhý den... Vlastně ani nevím, zač tu jednu * dávám... ()

Marty7CZ

No já byl neočekávaně uktraspokojenej! Bavilo mě všechno, masakr v sikmooky sekte byl extrémně brutální. Takže jo, šlehnu tomu 75%, jen to hvizdne... ()

Tormentor665

Jednička mě příliš nezaujala, zato z dvojky jsem téměř nadšen. Stopáž je zkrácena na rozumnou hodinku a půl, příběhů je méně, ale zato daleko lépe odsýpají. Už není snaha vymýšlet za každou cenu nové originální pointy, spíš se rozvíjí nápady již vymyšlené (některé inspirace mi byly naprosto jasné), což nakonec působí daleko lépe. Oproti jedničce navíc větší důtaz na gore detaily. Za mě (samozřejmě) vede asijská verze Rozemaříka, jenž má děťátko a potom zombík s čelovkou. ()

Bube1

Druhý díl v této sérii bez debat překonává svého předchůdce. Jednotlivé příběhy mají lákavější náměty, je tu propracovanější gore a celé je to o stupeň děsivější. Nejlepší povídkou je určitě Safe Haven, která by snesla klidně celovečerák. Nicméně na plný to počet to bohužel není hlavně kvůli poslední povídce - Slumber Party Alien Abduction. Ta je řemeslně strašně špatná (kamera je i na found footage nadmíru nepřehledná) a zakončení se tak stává nejslabší částí. Pořád bych to ale každému hororovému fandovi doporučil především kvůli řadě zajímavých nápadů (zombie horor z pohledu zombie?). ()

Izi-Peťan

Stejné, jako předchozí díl. Stejný styl, jiné příběhy, stejně kvalitní, i když jich tvůrci naservírovali jen 4. Nemám, co k tomu dodat. V komentáři bych se opakoval. Akorát mě přišlo zajímavější pozadí mezi jednotlivými příběhy, kdy dva detektivové hledají chlapce a naleznou kazety, které si pouštějí. Hledání chlapce se dá brát, jako pátý příběh rozkouskovaný po celém filmu. Vrcholem není poslední příběh, ale ten předchozí, u kterého jsem se nestačil divit. Sečteno, podtrženo je to stejně dobrý, jako předchozí díl. 75% ()

srncek

Prvá story s očným implantátom trapná,zombie od Sáncheza sa mi páčila,Paradise Gates celkom slušná až na tú zbytočnú záverečnú scénku v prevrátenom aute,UFO trápne až som sa neubránil smiechu a ten nezmysel v dome s kazetami radšej ani nekomentujem..horšie než jednotka,ale nie o moc..52% ()

buwol

Tape 49 *, Phase I Clinical Trials ***, A Ride in the Park ***, Safe Haven ****, Slumber Party Alien Abduction *** ()

1david135

Brutalný krvák jediný film ktorý ma donutil grcať pri druhom príbehu ale samozrejme taký horor ma byť u mňa 5 hviezdiček !!! ()

Kortexo

Velice vyzrálejší než první film.Zápletky jednotlivých příběhu nejsou originální, ale mají atmosféru a dokáží bavit... ()