Dvojice vyšetřovatelů hledají ztraceného studenta a vejdou do jeho domu, kde naleznou sbírku videokazet. Na kazetách jsou děsivé záběry a vyšetřovatelé si spojují souvislost mezi kazetami a jeho zmizením. (Nivenx)

Mamlas odpad!

Vydržel jsem to sledovat jen krátce. Amatérský film, beznákladový, celý točený ruční roztřepanou kamerou. Nedívatelný a naprostý odpad. Proč, proboha, a to jsem ateista, někdo takové sračky vyrábí??? ()

adamix

Subžáner ,,found-footage" ani v roku 2013 nebol stále mŕtvym, pretože sem prišlo pokračovanie celkom úspešnej jednotky a jednotlivé poviedky povýšilo žáner na iný level. Zombie cyklista nemal chybu a istým spôsobom bol aj vtipný, nehovoriac o originalite z pohľadu perspektívy. Poviedka ,,Safe Haven" ma šokovala a čoraz viac sa stupňovala a úprimne, viem si z toho predstaviť celovečerák. Mimozemskí narušitelia boli tiež dobrí a zvyšné poviedky priemerné, ale vôbec nie zlé. Za mňa spokojnosť. ()

Cechyno4

Found footage slaví úspěch, a tak proč z toho stále nezískávat peníze, dokud to vydělává. A tak vzniklo druhé pokračovaní VHS. Musím uznat, že první díl se mi líbil. A teď k druhému pokračování. Kdo ještě neviděl tento film, ať raději nečte dále a nechá se překvapit. 1. Příběh(Phase I Clinical trialls) - jedná se o klasickou duchařinu založenou především na lekačkách, nikoliv na atmosféře.*** Bral jsem to jako velmi důstojný úvod a čekal pořádný rozjezd. 2. Příběh(A ride In the Park) - Eduardo Sanchez se vrací po záhadě Blair Witch znovu do lesního prostředí. Ovšem se zombíky. Víc než atmosféra a lekačky je tento příběh plný nechotnustí, střev atd. Je tu zajímavý pohled ze strany zrůdy, která má na sobě kameru. Vše to vypadalo obyčejně. Zvrhlo se to až době, kdy zombíci zaútočili na dětskou párty. Pak to mělo náboj. Na konci zahrání trochu na city. Ale i tak ***. 3. Příběh(Safe Haven) - Mám rád horory, které ve své tématice mají okultismus. V některých chvílích začíná být příběh lehce depresivní. Ale celkově je spíše takový rozházený a neurovnaný, prostě zvláštní. Ale tento faktor je obvyklý pro asijské horory. Je jisté, že tento fakt vnesl do tohoto příběhu právě Timo Tjahjanto. I tak za hezký spád dávám *** 4. Příběh(Slamber party Alien Abduction) - Hororů o ufonech je jako šafránu a i tohle je moje oblíbená tématika. Ovšem v tomto příběhu to nevychází. Příběh s tímto námětem se dal zvládnout určitě mnohem lépe. Nechápal jsem proč se vždy s příchodem mimozemšťanů ozývali lodní sirény, nebo co to bylo. Ztvárnění ufounů bylo pěkné, ale celkový dojem to nezachrání. Průměr ** Příběh, který tohle všechno lemuje(Tape 49) je celkem o ničem ** Suma sumárum mi z toho vychází celkově *** A procentuálně tak 60%. ()

rasto87

Toto mi teda ako skvelý horor určite nepríde. V tejto druhej časti som nemal aspoň parkinsona z trasúcej sa neustálej kamery. Nemôžem si pomôcť ale mne to príde ako zlepenec študentských alebo garážových filmov, ktoré natáčali totálni zhulenci. Aspoň že sa dalo pozrieť na časť poviedky s názvom Phase I Clinical Trials, kde mal pacient tzv. robotické oko cez ktoré videl duchov - z toho aspoň viem, že ak sa ich budem chcieť zbaviť, tak si mám zatrtkať. Potom sa dalo pozrieť ešte na polovicu časti Safe heaven, kde sa bláznivá sekta bude samo vraždiť. Tie zvyšné časti A ride inthe park a slumber party, to bola hotová katastrofa. Tvrdím na VHS a VHS2 iba jedno vymazať a zabudnúť. ()

DonBraso

S povděkem musim konstatovat,že u mě dvojka byla o chlup lepší.To co v jedničce jsem za parkinsovu chorobu s kamerou ,tady lišácky všichni a velmi originálně zavedli do postav/psa,což se cení.Je vidět,že příběhům se dala taková pocta všem řemeslům hororu a jak jsem čekal od začátku a z traileru,asijské umění zase chutnalo nejvíc a přišlo mi také,že dostal nejvíce prostoru,kde jsem dostal vše,co jsem chtěl,tleskám ve stoje 100%.Bohužel ostatní je už hodně pozadu a jediný co fakt zaujme je ten nápad.První kazetka je vážně tak na 20% a to duchařiny můžu,ale tohle bylo dementní už jenom s tou holkou jak za ním přišla,tfuj.Druhá kazetka je symbolem nápad udělat taky zombíka v jeho podobě a ne pořád koukat na hordy mas z jiné strany,takže nápad super,ale ten konec citový,to bych se musel obracet v hrobě 50%.Třetí kazetku jsem říkal,.Čtvrtá kazetka alá david duchovny s hafanem je zas jenom nápad kamerou dát na psa,což je hezké,(koho pak zajímá,že to není pes,ale nějaká deka) a elementární kouzlo UFO,kamera sice jede na ultra real,ale je tam prd vidět a leda si člověk kousá nehty,aby byl konec 40%.Hlavní příběh je odpad.Takže nejlepší je TŘETÍ porce asijského kung-paa a ostatní je spíše kazeta přetáčená dozadu,která hýří světlýma momentama,ale moc nebaví. ()

HaniRM

Slabé dvě hvězdy a to jen za to první video. Negradovalo to, jedna v/h/s za druhou horší a horší a trapnější a trapnější... divní ufouní, divní zombící a ten konec dílu s asijskou sektou? Prosím vás, koho to víc vystraší než rozesměje? Jediný silný zážitek po filmu byl, když má omráčená mysl vyměnila opilce za retardovaného zombíka z vhs, já začala couvat z balkónu a přítel se mohl potrhat smíchy .. :) ()

Uragan

No panečku :-D Tak si to rozebereme od začátku.... První kazeta: Implantát v oku a vidí duchy... ok v pohodě, ale zas je tu ta samá věc, že každý normální člověk si v baráku rozsvítí když je tma... Tady zas chodí po tmě a doufá, že na něj něco nevybafne... No jo je to film :-P Druhá kazeta: Zombíci v lese... dalo se to :-P Třetí kazeta: To mi přišlo ze všeho nejvíc ujeté... jak může z břicha normální ženské vylézt 2 metrový kozel??? asi byl skrčený pod stolem :-P Čtvrtá kazeta: No a tady sem skoro nic nepostřehl furt sa to třepalo, takže nic moc :-P Děje nebyly špatně vymyslené jen mi to chybí docela dost okořenit. Jediné co mě překvapilo byl ten závěr... takže to vidím na 45% ()

HellFireFery

První díl jsem zatím neviděl, ale toto je příjemné překvápko. Sice bych ocenil lepší kamery (kvůli orientaci), ale nápady jsou skvělé a zpracování taktéž. Několikrát jsem se opravdu pořádně lekl. :-) Potěšil mě snad každý díl z těch čtyř - nejlepší byl asi třetí alias škola satana. :-) ()

djbarrel

O 100% lepší než jednička. Máme tady 5, respektive 4 příběhy a pátý funguje jako spojka. Tím bych začal jako první. Příběh o dvou detektivech pátrajících po mladíkovy, je naprostá katastrofa, ale taky chápu, že je to naprostá nutnost, aby ostatní povídky do sebe zapadali. Natvrdlost hlavních hrdinů by mě přiměla dát Odpad (za tu dějovou spojku), ale protože účel holt světí prostředky dám jednu a jednu přidám za závěr. Tedy 2 * 35 % ... K samotným VHSkám. První páska - nazvěme ji třeba Implantát, nemá chybu, ne tedy, že by snad příběh byl buhví jak originální, ale zpracování bylo správně mrazivé a i když hlavní hrdina nebyl zrovna myslitel, za povídku dám 5 * a 90 % . Páska číslo dvě (Zombie) nebyla extra děsivá, ale dost mě bavila. Ono sledovat zombie z pohledu první osoby bylo docela žůžo. Ono tepenné krvácení či pronásledování nešťastníků tímhle způsobem mělo dost grády. Nevzpomínám si, že bych někdy něco podobného viděl (z pohledu zombie). Originální a chutná jednohubka. dám 5 * a 95 % . Třetí páska, Fanatik a ďábel, mě do půlky moc nebavila, děj byl poměrně klišovitý a nesliboval překvapení. Ale ono ejhle, k překvapení nakonec došlo a závěr to byl jako hrom. Snad jen maska Satana (či co to vlastně mělo být) byla docela odfláklá, v rychlých záběrech na začátku vypadal celkem fajn, ale na konci když byl vidět v plné parádě, ta hlava kozla fakt nic moc. Celkem dám 3 1/2 * 65 % . Poslední páska (Děcka a Ufoni) byla asi nejslebší a měl bych k ní dost výhrad. Od začátku mě nebavila a zdála se mi dost infantilní. Samosebou do příchodu emzáků. No E.T. to rozhodně nebyl, ale šedí mužíčci, alias action hereos, kteří si to rádi rozdávají v boxerském souboji ? No díky, teda, to se moc nepovedlo. Dám 2 * a 35 % . Suma sumárum hodnotím jako příjemný movie, některé povídky byly fakt OK a oproti jedničce je to znatelný posun vpřed. Nebýt posledního příběhu o emzácích a příběhu spojující dějovou linku dal bych plný počet. Takhle 4 * a 82 % ()

elanista1

Prva kazeta: Najlepsia, najatmosferickejsia a najstrasidelnejsia..lakacky fungujuce, zimomriavky zarucene, ale mi vadilo ze sa tu hrozne nadavalo a funelo. Chlapik neustale nadaval, len co sa rano zobudil jeho prve slova boli: "kurva", "no do pici" a to ma troska hnevalo. 80% Druha kazeta: Pokles kvality je zretelny, a nebavil som sa mozno preto ze zombikov nemusim. 40% Tretia kazeta: Treba si pretrpiet asi 20 minut hnusnych nabozenskych kecov od retardovaneho japonca a pride celkom huste zakoncenie..strach v naznakoch. 60% Stvrta kazeta: Neviem, nic nebolo vidno. 40% Ale ako cely film je to celkom prijemny pocin a ak sa uz musim pozerat na roztrasenu rucnu kameru, tak si to predstavujem nejako takto. ()

Facerr

Podstatně lepší, než jednička. Kamera má epilepťák úplně stejně, ale příběhy maj větší šťávu a jdou snad až za hranice divákovi představivosti. Evidentní je i vyšší rozpočet, se kterým přichází ještě větší masakr. Nebudu rozebírat jednotlivý díly, ale myslím, že jakáž takáž gradace tady je. U posledního kousku už sice tý kamerový epilepsie bylo trochu moc (navíc to vypadalo jako slepenec mimozemšťanský noční můry studentů prvního ročníku FAMU), ale dohromady je čemu tleskat. Vůbec nic nebylo navíc, naopak chybí ... třetí pokračování, kterýho se určitě brzy dočkáme:) ()

Dali91

Druhý díl je rozhodně o něco lepší než díl první. Místy až moc roztřesená kamera což mi dost vadilo 60% ()

Lenka.Kosnov

Tak tohle se mi líbilo. Každý příběh odsýpal a byl něčím zajímavý. Nedokážu si představit, kdyby každý díl byl natočený jako celý film, potom by to bylo o ničem... Ale takhle? Takhle to bylo super hororové podívaní. Nejvíce se mi líbil nápad s kamerou v oku a část natočená na psovi. A jelikož jsem si to pustila omylem obráceně: prvně druhý díl, tak jdu hned skouknout ten první, ať mi nic neunikne :). ()

Valenta28

Co dodat.... jediná věc je lehký úpadek děje a atmosféry. To už trošku v tomto pokračování kolísalo. Jinak opět nezapomenutelný zážitek, který tvoří část mého já. ()

MiniRecenze

A je tady pokračování...ve kterém,neuvidíme nic nového.Základ je stejný ve kterém na Vás bude čekat roztřesená a zároveň rozblikaná kamera,která Vám rozkmitá oči do všech světových stran.Je zde opět pět povídek,které mají v sobě určitou míru napětí, "baf" momenů a překvapivě dost gore scén.Rozdíl mezi prvním a druhým dílem je minimální.Musím říct,že jako hororový fanoušek jsem shlédl snímek jedním dechem a tajně ve skrytu duše si přál aby byla ještě další povídka. Pokud se Vám líbil první díl,tak neváhejte a pusťte si i ten druhý. ZDAŘILÉ!!! ()