ostravak30

Nečetl jsem knihu, ani to nemám v plánu, takže nemůžu srovnávat. Každopádně pokud kniha měla více než dvě stě stran, pak vážně nechápu, jak ji mohly ty ženské dočíst. Nuda nad nudu. Již seznámení milionáře a šedé myšky je na mj vkus trochu patetické. Hrdinové ani moc nemusí chodit okolo horké kaše. Po pár scénách je jasné, že na to oba co nevidět vlítnou a to se také velmi rychle stává. A pak už se vše odehrává pořád ve stejném kole. Pár nudných frází, nějaké debaty typu: "Miluješ mě? Proč se spolu normálně nepomilujeme..." apod. a další erotické scény. Nejprve klasický sex, pak sado maso a vše okolo je zbytečná omáčky s několika dalšími postavami. Scénář je takový profesorský. Ani špatný, ani dobrý, ale prostě nemá šťávu, drajf. Nezaujala mě ani hudba. V některých scénách je kvalitní, do jiných se absolutně nehodí. Osobně chápu, co tak ženy na knize, potažmo filmu zaujalo. Muž krasavec, k tomu pracháč, tajemný a sexuchtivý. Kombinace, kterou ženy milují. Hlavně tedy spojení krásný a prachatý. Chudák každý muž, jehož žena si přečte knihu nebo shlédne film. Naštěstí, po umělecké stránce je snímek silně podprůměrný. ()

Rapaport

Nejlepší antierotický film jaký jsem viděl. Vřele doporučuji rozpáleným párům, aby si krásně zchladili večer. Dokonale neumělecky antikoncepční parodie na romatické dramata. Priti Wumn musí blednout závistí. Postavy jsou dokonale napsány, jako idiotský pár rozežrance a trubky. Příběh je tak báječně plochý, že přesně zasahuje do černého. Opravdová pochoutka pro všechny sadomasochisty, kteří se bojí výprasku. ()

lucka603

Vůbec nechápu, proč tento film vzbuzuje tolik emocí – ať už pozitivních nebo (ve většině případů) negativních. Je to obyčejný romantický film trochu okořeněn nějakým tím sadomaso. Film rozhodně není tak příšerný, jak ho někteří rádoby intelektuálové a filmoví znalci označují. Prostě průměr ve všech směrech. Jen snad písnička od Ellie Goulding je vážně super. ()

LukeSharp

Uf!! A je to za mnou. Mentální příprava byla důkladná, očekávání nejnižší možná a tak zřejmě proto shledávám výsledek snesitelnější než třeba takový Twilight. Nicméně kámen úrazu přichází už se samotnou délkou filmu. Nemá to děj, nemá to vývoj postav, negraduje to naprosto nikam, v podstatě to nemá ani konec (bo sequely, bohužel), ale trvá to naprosto úmorných 128 minut?! WTF! Bylo by taky fajn, kdyby charaktery za něco stály. Což o to, Dakota není hnusná a hraje to co má,Dornan je sympaťák (i kdyby nebyl tak je to miliardář, takže by ho každá obtáhla i kdyby vypadal jak obtloustlé hovado těsně před smrtí), ale ti dva k sobě naprosto, ale naprosto nesedí! Celý film mají jeden výraz ala člověk, který má těsně před sraním. Nulová chemie,nulové jiskření. NIC. Hlavním tahákem tak zůstávají téměř porno scény, kterými kniha proslula. A i tady přichází těžké zklamání. I běžné ranní poškrábání na koulích je větší hardcore, než ta nuda co se děje tady. Navíc na první opravdovou sadomaso scénu divák čeká 90 minut!! To co má být hlavním prvkem je tak spuštěno až v poslední fázi filmu a skončí po prvním švihnutí bičíku. Za mě říkám jakž takž snesitelné zlo, kterému by se ale zatraceně hodilo odvážnější pojetí a sestříhání minimálně o 40 minut. Pak by to mělo potenciál alespoň na průměrný film. BTW, vzhledem k tomu, že tady se děj víceméně nemá kam posouvat, mě naprosto děsí představa o tom, že budou další dva díly a hlavně o čem ještě proboha můžou být!!!!! ()

brzozin

Při sledování tohoto filmu jsem velice záhy pochopil, že nejsem cílovou skupinou. Filmařsky nemám moc co vytknout. Psychologie postav se docela povedla. Hudba super. Ale jak říkám, obsahově mě to naprosto minulo. Původně jsem dokonce zvažoval dvě hvězdy, ale to by tvůrci museli mít kuráž a scény v tom sádlo-máslo kabinetu udělat realističtěji. ()

Brano odpad!

Pustil som si to len preto, pretože to chcela pozerať priateľka, ale pre mňa osobne to pozerateľné veľmi nebolo. Po ani nie hodine som to zabalil. Zbytočne aj ďalej komentovať, film zaujme asi len ženské publikum, pre ktoré je určený. Pre mňa zbytočné, až absurdné míňanie peňazí na náklady takejto somarinky. ()

mark9th

2 hviezdy za snahu navodiť BDSM scény, príbehovo je film na takej úrovni ako kniha.....brak pre ženy bez špetky iniciatívy. A áno, knihu som čítal, takže nekomentujem neuvážene. Autorka ani tam nevedela vyjadriť emočné cítenie Anastasii viac než je objem lyžičky na kávu ako by povedala Hermiona :). Pre tých, ktorých baví podobná tématika, skúste radšej Silviu Day, nemá tak obmedzený OMG slovník....alebo ak tak teraz rozmýšľam, skúste radšej žiť! ()

Sasulka3

Jako spravna zenska, jsem si samozrejme nemohla nechat ujit trilogii knih. Kdyz se dostal film do kin, mela jsem sice pochyby, nic mene jsem byla zvedava, jaky asi bude, a tak jsem sla..... Cekala jsem, ze film nebude to, co knizka, ale netusila jsem, ze to bude az tak spatne. Film absolutne nezachytil zadny knizni dej, takze ta podstata knihy, ktera byla ze 70% myslenek Anny, tam samozrejme nebyla. Film byl za me o bohaci a lascivni slecne, ktera se zamiluje do zleho hocha.... Pro me bohuzel velike zklamani. (V kine jsem byla se sestrou a kamaradkou, ktere knihu necetly, a film se jim libil. Takze mozna vyhoda pro ty, co nectou :)..) ()

Pitryx odpad!

Věděl jsem do čeho lezu a dobře mi tak. Rok jsem se k tomu odhodlával, protože jsem to tipoval na naprostou krávovinu a nespletl jsem se. Větší hovadinu už asi dlouho neuvidím. Mimochodem když si začala ta blbaňa číst tu smlouvu uvědomil jsem si, že to už tu bylo. Také baba kvůli přepychu a životu bez starostí svolila chlapoj, aby si s ní dělal, co chce. A on si ji pěstoval jako psa. Název filmu už nevím. No, závěrem ještě něco. Erotický film má být o erotice, takže asi tak. Té je tam dohromady deset minut? Nestopoval jsme to, a podruhé kvůli tomu na takovou koninu prostě koukat nebudu. Nota bene, že kameraman to bral tou kamerou tak, aby divák náhodou neviděl více, než je přípustná norma. Netuším, jaký to mělo rating v USA, ale tady by na to mohla klidně jít školní mládež. A ještě by se u toho určitě smála. Nedávám nulu kvůli principu, že nemám miliardy, abych sbalil svou „Crush“, ale prostě proto, že si nebudu hrát na intelektuála, když jím nejsem. Ale hlavně to takto hodnotím proto, že mne to ani chvíli NEBAVILO a málem jsem si nudou ukousl palec u nohy. A bylo to neskutečně dlouhé. Jediné drobné plus, které však zapadlo, byla občas na chvilku hudba. ()

Tominni

Od filmu jsem vlastně nic nečekal, takže jsem ani nemohl být zklamaný, že si mi také ničeho nedostalo, snad kromě poměrně velké nudy a jednu hvězdičku nakonec vybojovala Dakota Johnson. Jinak jedna velká nuda. Je fantastické, jak se dá marketingově z ničeho udělat "kontroverzní hit". Když ve výsledku se neobjeví ani kontroverze ani hit. Takže se jen čeká, jak to setkání bohatého mladého byznysmena s romantickou vzdělanou dívkou skončí. "Tak mi ukaž, co je to nejtvrdší?" A i to spolu s koncem potvrdilo slabou stránku filmu. ()

borohub

Největší problém tohoto filmu je, že nepřišel tak o 15-20 let dřív, protože na přelomu tisíciletí by mohl být tento film použit jako "střelivo" během autoerotiky teenagerů, protože v tu dobu byl internet poměrně vzácnost a pornografie nedostupnější než je teď. Tento film totiž neměl pořádný děj a jediné co tam mělo nějaký "smysl" byly samotné erotické scény. Faktem je, že mnoho poren (a to i těch s kategorií BDSM) má daleko lepší děj než tento film. Což je smutné. Abych se ale přiznal, tak si nepamatuji film, který by měl na csfd tak nízké hodnocení a přitom by byl tak šíleně výdělečný, takže aspoň v tomto film drží jakési prvenství. Původně jsem tomu plánoval dát odpad, ale na Dakotu Johnson se dalo jakž takž koukat. 20% ()

hrumsrt

Po půl hodině jsem to chtěl odsoudit, jelikož mi tam chyběly jakéhokoli emoce. Vůbec mi nešlo se do filmu ponořit. Ale pak jsem si oblíbil postavu Dakoty Johnson, jelikož její rozvoj mi šel přesně směrem, kterým bych si ho přál (ale absolutně souhlas, že to nesedne kdekomu)... Čekal jsem teda výrazně více "tabu scén", ale ta sekvence v místnosti byla i vynikající! Jedna výborná scéna, s úžasným napětím, kdy jsem si to užil, nevím to napětí a vzrušení se do mě opřelo... Dostali jsme toho zatraceně málo! Krátká stopáž a přes to řada hluchých míst :/. Kniha má perfektní ohlasy přes média, tady se mediální masáž na hodně slabé úrovni (o filmu jsem se dozvěděl z tehdejších kino ukázek). 45% ()

MyrnaAlec

A to pan Šedý neví, že na to existují profesionálky ? Rádoby erotická slátanina, kde se pouta a trochu toho sadismu vydává za odvaz. Pohromadě to nedrží vůbec ničím a ta strašná herečka to jen korunuje škálou udivených výrazů. ()

Stumbleine

Další vyhajpovaná pseudoromantická krávovina pro sentimentální bábovky, které jsou doma otrávené a zhrzené s uřvaným děckem a představují si, jak pro ně přiletí pohledný třicetiletý miliardář v helikoptéře a odveze je daleko od těžce pracujícího manžela a ostatních všedních problémů.. jako příjemný bonus na ně ve své rezidenci vybalí svou kolekci bičíků a pout...* ()

Veskoslav

Opravdu netuším, kde je chyba. Jestli to, že hlavní hrdinka se zkušenostmi vlčáka, co umřel před 50 léty lopatou sovětského vojáka a neměl nikdy kojtu s fenou, má takovou rychlou proměnu s cudné panny na sexuální mašinu nebo prostě to, že hlavní hrdina by se s takovou šedí jako je ona naprosto nezahazoval, dvakrát by jí to tam narval a pak poslal poděkování v podobě kapesníčku a kytky na rozloučenou. Nejvíce mě na filmu pobavilo to, vidět stejné nešťastníky jako já, co tam trpěli se mnou. Výraz jejich zmučených tváří mi dával naději, že na tom nejsme tak bledě. Tento film je vlastně Twillight pro dospělé nanynky, co si myslí, že bez jakýhkoliv zkušeností se z Vás během jednoho večera stane ženská, co dokáže vykouřit 200 čůráků, aniž by se zadusila a udělá se 50krát za sebou. Nevím, příště si raději vyslechnu kecy o tom, že na moje filmy se spolu díváme a že jsem sobec než jít zase trpět do kina. Navíc si musím přečíst knihu. Protože jestli aspoň 50% z té knihy je ve filmu, tak autorka musí být tedy fakt nějaká I.T blbka, co sex viděla v pornu, auto zná jenom Audi, nudní a podprůměrní fotografové jsou zázrakem elfího prášku LSD proměnění na perfektní fotografy či její popis toho, jak se cudná pička nechá zmrdat jako nějaký pes. P.S: Pro "vtipné Enšpígly a různé pseudorádoby vtipné hlupáčky, co vidí všude panice, bych doporučoval se podívat i na IMDb a možná pak nebudou mlít takové sračky. Pak totiž zjistí, že film dopadá ještě hůř než tady v hodnocení, kdy to vylepšuje pár nanynek, co čekaj až jim tam nějaký ten milionář vymaluje.... ()

Stuffa

Taaaakže dlouho očekávaný bestseller konečně ve filmové verzi.. Tisíce žen na celém světě šílí a i já si dala záležet, aby mi neunikla premiéra. Myslím, že nikdo ani nečekal, že film bude stejně, tak "dobrý" jako knížka.. představy žen jsou jiné.. a už i kolem výběru herců a celého natáčení bylo spoustu negavních reakcí. Film se maximálně drží předlohy, stejné texty.. stejné fráze, nic nového vás nenadchne. Na druhou stranu zpracování je dobré, herci nakonec po velkých spekulacích, také přesvědčivý. Když se prokoušete mírně trapným začátkem, tak je to celkem zajímavé romantické drama. Pár scén mi tam chybí, ale chápu, že se vše do dvou hodin stračit nedá. Celkově hodnotím pozitivně. Jen mě překvapilo, že je to fakt jen ta první knížka .., takže nás čekají další dva díly .. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva