Další generace Griswoldů v tom zase lítá. Dospělý Rusty Griswold (Helms) kráčí ve stopách svého otce a v naději na posílení rodinných pout se rozhodne překvapit svou ženu Debbie (Applegate) a jejich dva syny cestou zpět do Ameriky, do rodinného „oblíbeného zábavního parku" Walley World. (Freeman Ent.)

Filmmaniak odpad!

Agresivně nepříjemný film s nenápaditým a odbytým dějem, nepodařenými a veskrze trapnými vtipy, špatně vedenými a mizerně hrajícími herci a se spoustou samoúčelných a zbytečně přehnaných vulgarit a nechutností. Příběh je totálně nesmyslný a nesoudržný a rozpadá se do změti nesouvisejících scének, v nichž se zoufale nesympatičtí hrdinové chovají jako nesvéprávní magoři, aby nakonec mohli skončit zapatlaní od výkalů, zvratků či kravích vnitřností. Ekvivalent komediálního pekla. Delší recenze ZDE. ()

honajz2

Originál už si pamatuji jen mlhavě, takže je jasné, že to žádná moje srdcovka není. A na stejnojmenné pokračování jsem narazil náhodou v busu a jelikož jsem zrovna měl chuť na něco, u čeho se nedá nic jiného než vypnout (a zároveň na road movie), tak jsem si to ze zvědavosti pustil. Kdybych to neviděl, tak se nestane nic, protože to je typická stupidní americká komedie, kde trapnost a fekální humor nesmí chybět, ale navzdory tomu, co tvrdí zlí jazykové, mi to nepřišlo až tak špatné. Dokážu ještě vypnout u některých filmů Zdeňka Trošky, tohle ale šlo s humorem ještě níž, ale i když jsem se tu za celou dobu jen jednou zasmál a asi dvakrát pousmál, tak musím uznat, že toho trapného a fekálního tam není tolik, pár lepších míst jsem tam vnímal a jako road movie to taky funguje. Jen holt musíte mít rádi tenhle echt jednoduchý humor, jinak budete trpět. Já taky částečně trpěl, hlavně u Chlemtodráhy a toho nesnesitelného fakana, který měl skončit kdekoli, jen ne v břiše svojí mámy, ale jsem k tomu tak mírný proto, že jsem si to představoval o poznání horší a nesnesitelnější. Hrozné to je, ale tak, že se to ješt%e dalo přežít. A jako bonus tam vyskočil Daryl. Slabé 2* ()

Fiftis

Tí z nás, ktorí poznajú predchádzajúce filmy z dovolenkovej série, asi už vedia, čo čakať. Tí neznalí môžu byť trochu nervózni, či to bude výlet na roztrhanie, alebo rodinná cesta do vyhláseného Walley Worldu vylúdi v tvárach divákov len trápny úškrn. Aj keď sa nám Rusty zdá trápny, neschopný a trochu úbohý ako hlava rodiny, snahu mu uprieť nemôžeme. Požičia si úplne špeciálne vozidlo albánskej výroby a vyráža so svojimi blízkymi za jasným cieľom: stmeliť rodinu a prejsť sa na najväčšej horskej dráhe všetkých čias. A teraz to naozaj začína. Nemá cenu popisovať všetky podivnosti, ktoré nám režisér John Francis Daley servíruje jednu za druhou v rýchlom tempe. Znelo by to tak neuveriteľne a absurdne - presne ako Bláznivá dovolenka je. Sledujeme neľahký boj dospelých za udržanie manželstva a obnovenie šťastie i rodinnej pohody a to dodáva Bláznivej dovolenke hlbší rozmer. ()

misterz

Vždy som letel na takýto strelený druh humoru. Ed Helms má síce od zlatého komediálneho veku Chevy Chaseho ďaleko, ale dokázal minimálne dôstojne v tejto skúške obstáť. Vo filme je pomerne veľa gagov podobných s tými s Prázdninami v Amerike, len v tomto prípade im autori dodali akúsi masku absurdnosti, často až šokantnosti. Niekedy to vyšlo, niekedy nie (ako napr. s tou blondínou na diaľnici), ale celkový dojem je pozitívny. Zároveň sa filmom tiahne akási smutná melanchólia a nostalgia za časmi dávno minulými, ktoré naberú na intenzite keď sa na scéne objaví vypapkaný a staručký Chevy Chase. Spokojnosť. 70/100 ()

silentname odpad!

Nestáva sa často, že poviem, že mi film spôsobil silnú dávku nevoľnosti a ostalo mi zle. Fyzicky som mal pocit, že sa po "Vacation" musím poriadne osprchovať a vydrhnúť si telo aspoň trikrát mydlom, aby som ho zo seba zmyl. Absolútne nechápem, kam sa toto s humorom rozhodlo ísť a na čom scenáristi fičali, pretože tu nefunguje skoro absolútne nič. A najhoršie na tom je, že tento film nemá ani žiadne srdce ani nič, čo by ho dokázalo posunúť do nejakého lepšieho levelu. Z road trip komédií, je toto jedna z tých nejhorších čo som videl. Postavy sú nemožné, sprosté a ani raz mi ich hlášky neprišli vtipné. Najmladší Kevin (nie ten Kevin) je asi to najhnusnejšie decko, aké som kedy videl a mal som chuť ho poriadne zmlátiť. Jediná scénka, kde som sa smial bol moment, keď si prepli GPS do severokórejského jazyka a hulákala po nich ako diktátor... a celkom ma potešil aj Norman Reedus, napriek tomu, že má vo filme len asi minútu. Inak je toto jeden nechutný, trápny, debilný film (počastoval by som ho aj inými slovami), ktorý absolútne nerozumie slovu komédia a zaslúži si spláchnuť do záchoda. Ak chcete dobrú road trip komédiu, tak si radšej pozrite dva roky staré We´re The Millers. Hodnotenie: F V osobnom TOP 11 filmov, ktoré nenávidím absolútne najviac sa umiestnil na 5. mieste ()

• Randy Quaid si nemohol zopakovať rolu bratranca Eddieho, kvôli jeho zatknutiu. (Game90)
  • Scéna na raftoch sa natáčala na troch rôznych miestach. (Game90)

Kdo natočí Flashpoint od DC?

Kdo natočí Flashpoint od DC?

17.01.2018

Kdo sepíše Spider-Mana?

Kdo sepíše Spider-Mana?

19.07.2015

Tobey Maguire (Spider-Man) a Andrew Garfield (Amazing Spider-Man) si užívají pavoučí důchod a Tom Holland (Nic nás nerozdělí) se naopak chystá na svůj marvelácký debut. Poprvé ho jako Petera Parkera… (více)

Thor bude krotit kafe

Thor bude krotit kafe

11.06.2015

Chris Hemsworth (Avengers: Age of Ultron) má novou práci. V minulých letech si vydělával jako superhrdina v Thorovi, elitní řidič v Rivalech nebo kyberpostrach v Hackerovi, letos ale bude předvádět… (více)