Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

honajz

Neseděl mi střih, kamera, filtry, a nakonec i příběh, velmi lehce prohlédnutelný, a jestli mě měla postava Johna Creasyho být sympatická, tak nebyla. ()

anderson

Tento film som sa rozhodol komentovať, pretože je po dlhom čase prvý na ktorý som sa vybral do kina. A čakal som minimálne zábavu a snáď nejakú tú katarziu. Žiaľ utvrdil som sa iba v názore, že Tony Scott je mizerný režisér. A tentokrát zašiel tak ďaleko, že sprznil výrazové prostriedky, ktoré mám (napr. v takom U turn) veľmi rád. Sľubný príbeh, z ktorého by Fincher (a stavím na to krk) vyťažil ďalšiu "depresoidnú mind-session" použil ako kostru vlastnej narcistickej a ťažko samoúčelnej exhibície ústiacej do tak príšernej a patetickej pointy, akú som nevidel ani v najpodradnejšom filme Chucka Norrisa. Jediné pozitívum, čo mi utkvelo v pamäti je triezvy a dospelý výkon Dakoty Fanning, ktorá prekročila bludný tieň odpornej zlátaniny zvanej Taken a stále nedocenený talent austrálskej bohyne Radhy Mitchell. Herci v ostatných úlohách (najmä nezvyčajne mainstreamový Walken) len dokazujú biedu tohto zmareného filmárskeho počinu. Kde sú časy Death wish, keď pomsta ešte mala svoju poctivú, údernú a nekompromisnú reputáciu. A na úplný záver jedna logická a pre mňa absolútne nepochopiteľná chyba: všetci hľadajú identitu tajomného HLASU, ale nikoho nenapadne identifikovať onoho mŕtveho synovca. Alebo to bol HLASOV adoptívny synovec ??? Technická poznámka: v slovenských kinách uvádzané s českými titulkami spoločnosti BONTON. (25.11.2004) ()

Ivoshek

Mám Denzela fakt rad. I Tonyho Scotta mám rad. Ale tohle mi nějak nesedlo, přišlo mi to pomalé. Akční scény funguji, jen je jich málo a ta výplň je nic moc. ()

SOLOM.

Měl jsem tu čest v jeden den vidět oba filmy – nejprve Muž na mušce (1987) a pak tento. Ač mají podobný příběh, jsou dosti rozdílnými záležitostmi. Spojuje je hlavně nudný začátek a dobré herecké výkony. Tady se sešla škála známých tváří, Denzel Washington si vedl dobře, Radha Mitchell taky (dost se divím, že nikdy neměla sama ve skutečnosti děcka – škoda, že tvůrci nakonec vystřihli ty dvě erotické scény), Christopher Walken je můj velký oblíbenec, leč tady jen přicmrndával, atd…Akční pasáže celkem slušné – na oko, každopádně jsem tu narazil na spoustu nelogických věcí a do očí bijících kiksů, které mi rušili celkový požitek z filmu. Za surovost ale i tak dávám lepší průměr. 60% ()

ARI50

Výborný ohnivý příběh který jsem chtěl mít rád a hledal jsem další plusy pro hvězdy víš ale nenašel a tak uhasla naděje. ()

Exkvizitor

Obsah je celkem obehraný a předvídatelný, takže otázkou je, jak se povedla forma. Ze začátku mě ten ultrarychlý střih a neustálé jízdy kamery velmi iritovaly, ale s přibývajícími minutami jsem musel uznat, že to přece jenom má něco do sebe (a protože nemám kabelovku a tudíž ani MTV, přišel mi daný styl poměrně originální). No, Muž v ohni není geniální dílo, ale jenom tři hvězdičky by zase byly málo... (Předpokládám, že takhle blbý komentář očekával málokdo. Jsem rád, že stále dokážu překvapit - i sám sebe.) ()

Bauer

Po Training day nejlepší film s Denzelem Washingtonem.Jednoduchý scénář a vznikne z toho něco hodně dobrýho.Denzel hraje výborně.Dakota Fanning je malá skvělá herečka kterou jsem si oblíbil.A hlavně je tu nádherná hudba.Super super super film. ()

mm13

Hlavná postava akože anti-hrdina, ale predstavený tak, aby mu divák fandil. O to viac, že Tony Scott vynikajúco zvládol úvod (i keď tak trochu pritiahnutý za vlasy) - vyvíjajúci sa vzťah medzi zatvrdnutým, výčitkami prenasledovaným veteránom tajných služieb a budúcou obeťou únosu patrí k rozprávačsky absolútne najsvetlejšiemu (a najnapínavejšiemu) momentu v celom príbehu. Potom už ide iba o viac-menej klasické vyšetrovanie na vlastnú päsť a finálne vykúpenie... Chlapácka dobrodružná dráma, ktorá sa nehrá na umenie a skrátka zabáva. Plnokrvne zabáva. ()

Mgb21

Výborný film, který pro mě sráží jeho závěr. Bohužel jsem se nemohl ubránit dojmu, že už jsem to jednou viděl. Proto ta jedna * dolu. Jinak nemám moc co vytknout. Denzel je jako tvrďák skvělý a Dakota snad nebude další z řady dětských hvězdiček, které brzo zhasnou. Výborné vyzuální ztvárnění a skvělý výběr hudby. Škoda toho konce. ()

Hogun

Patetický videoklip s prerasteným čiastočne nepriestrelným "cool-ovo" sa mračiacim Denzelom a sympatickou Dakotou Fanning, ktorá v tomto otrepanom príbehu skrachovaného zabijáka hľadajúceho samého seba, stvárňuje jedinú sympatickú a takmer uveriteľnú postavu. Neskutočná neoriginalita lenivo sa plaziaceho príbehu a rýchlo meniace sa zábery (ktoré mali oklamať diváka, no akurát úspešne unavovali oči) len dotvárajú mozaiku tohoto chaotického paškvilu made in Holywood. A testom "Guľka hovorí vždy pravdu" by Tony Scott určite neprešiel :) 4/10 ()

becki_tu

Tony Scott dovedl svou bezchybnou režií a osobitým videoklipovitým zpracováním tuhle dynamickou a adrenalinem napumpovanou záležitost až téměř k dokonalosti. Po scénáristické stránce nemám co bych vytknul a když k tomu přidám skvělou hereckou partii mého oblíbence Washingtona, parádní hudbu starého známého Gregsona-Williamse a emotivní závěr, tak asi snáze pochopíte moje nadšení a s tím spojené vysoké hodnocení. ()

Karrfik

Akční film, thriller /chcete-li/ o odplatě - pomstě, jak má být. Překvapuje mě, že jsem viděl v roce 2013 poprvé... ()

JASON_X

Nejsem nelida, děti mám rád. Ale ty opravdové. Filmové děti nesnáším. Je zajímavé, že jsem je nesnášel už od mala, tedy i v době, kdy jsem byl sám ještě dítě. Pamatuju si třeba, že úplně nejvíc jsem nesnášel Válečka Ebena v jednom ultradementním socialistickém seriálu pro děti v ČST. Ale hlavně jsem nesnášel děti v dospěláckých filmech. Jakmile se v potenciálně zajímavém a napínavém filmu objevilo nějaké dítě, byl jsem ihned znechucený a otrávený, protože mi bylo jasné, že s atmoškou je konec a celý film se neodvolatelně řítí do řiti. Tak vyzrálý a prozíravý jsem už tehdy byl. Musím uznat, že je pár světlých výjimek, kdy mě děti ve filmu baví. Třeba Hit-Girl v Kick-Ass. Nebo japonské vraždící holčičky s vlasy přes obličej. Vlastně jakékoliv vraždící holčičky. Nebo vraždící chlapečci. Ale Man On Fire bohužel není ten případ. Ten roztomilý blonďatý andílek, ta asertivní a nedětsky přemoudřelá malá bestie Puta mě nebavila od prvního záběru. Archetypální symbol pokleslé středoproudové kinematografie, stvořený podle stokrát omletých stereotypních šablon nečistými scénáristickými silami a vyvržený z pekelného jícnu Hollywoodu. Co naplat, že ji ochraňuje a mstí sympaťák každým coulem, trudnomyslný melancholický ožrala, kterého hraje výborný Denzel. Co naplat, že roztěkaná, lehce epileptická režie Tonyho Scotta je jako obvykle zajímavá. Leitmotiv celého filmu totiž stojí za starou belu. Jak jinak než průměrně mám tedy hodnotit brilantně natočený tuctový scénář, plný nízkého pathosu i slušné akce, s několika skvělými i s několika prachmizernými scénami? ()

Morholt

Film je rozdělený na dvě poloviny. V té první se bývalý žoldák a nyní alkoholik Creasy nechá najmout jako bodyguard dcery jednoho mexického podnikatele a po počátečním odstupu si k děvčátku nachází cestu. V intermezzu je dívka unesena, Cready je při přestřelce zraněn a po zpackaném předání výkupného je rodině oznámeno, že byla jejich dcera zabita. A pak přichází druhá část, kdy se zotavený Cready vydává za pomstou a ani trochu si nebere servítky. Denzelovi sedla tahle role jak p*del na hrnec a pasoval bych ho na Drsňáka roku. Dakota Fanning pak podala až neskutečně vyzrálý výkon. Paráda! 90% ()

Sawy

Nejsem zrovna velký fanoušek Scottových epileptických střihů,které mi totálně zkazili Domino a byl bych radši,kdyby se Tony vrátil ke klasičtějšímu stylu natáčení,přesto ale Muže v ohni řadím mezi jeho nejlepší filmy.Neklidné úvodní titulky vystřídá celkem idyla,ve které se nasávající bodyguard sbližuje se svou chráněnkyní a to je podle mě nejlepší část filmů,ve které jsou krásně cítit emoce a prostor je dán excelentním hereckým výkonům včele s božským Denzelem v pravděpodobně své nejlepší roli.Zdatně mu po celou dobu filmu sekunduje jako vždy dokonalý Christopher Walken.Krutá realita únosu pak zasáhne tím víc,čím jste si první polovinu filmu užívali.A i když mě kruté vyslýchání,stříhání prstů a celá tahle cesta za pomstou nebavila tolik jako začátek,pořád jsem byl napnutý a hrdinovi jsem fandil.Předvídatelný konec mi ani moc nevadil,protože jsem si při něm ještě pořád v hlavě přehrával ten rozhovor mezi Denzelem a Radhou Mitchell v polovině filmu.Ten byl geniální. 85 % ()

Shaqualyck

Mexiko, únosy dětí a pořádně namíchnutý Denzel Washington, který už opravdu nemá co ztratit. Sotva náš nemluvný opilec znovu našel smysl života a ulevil své bolavé duši i játrům, už se zase musí vydat na cestu lemovanou zohavenými těly a hromadou prázdných nábojnic. Scénář Briana Helgelanda není sice ničím jiným než ultra drsnou pohádkou (byť na vážné téma), která není co do námětu kdovíjak originální, zato se však může pochlubit nekompromisním tahem na bránu, padnoucími dialogy a v neposlední řadě i několika opravdu šťavnatými charaktery. Tony Scott si pro svůj nadpozemsky zběsilý leč technicky vytříbený režijní styl nemohl přát lepší zboží. BTW pozor na Dakotu Fanning, z tohohle "dítěte" roste nová Meryl Streep ;-) ()

Handle

Tak to mi řekněte, v čem je tento přeplácaný a průměrný asi thriller tak výjmečný, aby měl takhle vysoké hodnocení? Jestli kvůli tomu, jak je "stylový", i když se to podle mě k takové látce vůbec nehodí, tak to pěkně děkuju. Scénář stojí za nic a hlavně druhá půlka filmu nemá návaznost na tu první. Chtěl jsem tomuto filmu dát 3* za "standartní žánrovku, která má svý mouchy", ale jako plus vidím vlastně pouze Dakotu Fanning. A je to škoda, protože si umím představit, že by to mohl být dobrý film, ale jen to pojmout trochu jinak. A nejvíc mě zaráží, že je tolik podobných snímků, které se tu na čsfd odepíšou a skončí někde v modré barvě, ale přitom jsou kolikrát mnohem lepší než tenhle rozporuplný snímek. 50%. ()

Lacike

Videl som ten film trikrat. Na prve zhliadnutie to bol ultimativny dojimavy revenge film za 5*. Ale s kazdym dalsim zhliadnutim to na mna fungovalo slabsie a znizoval som hviezdicku. Mam obavy si to pozriet stvrtykrat, aby som film neposlal do podpriemeru. ()

ScarPoul

Čo sa tu nedá mať rád? Tony Scott spravil vizuálnu pastvu pre oči. Kulisa Mexico City. Washington hrajúci citlivú a drsnú postavu ( také mu idú najlepšie), Lisa Gerrard a Claude Debussy sekundujú Harry Gregson - Williamsovi a do toho tu máme ešte výbornú Dakotu Fanning. Muža v ohni som videl kedysi dávno a nesadol mi až tak veľmi. Teraz keď som sa k nemu vrátil mu neviem vytknúť takmer nič. Film má jednoduchú zápletku ale formálna a herecká stránka to posúvajú na hranicu žánrovky par excellence. Ak bol Spy Game výborný špionážny thriller tak Muž v ohni je akčňák s dušou. A tých zase až tak veľa nie je. ()

PROROK14

Veľmi dobrý film. Hneď od začiatku ma veľmi zaujal svojím dejom. Danzel bol zas perfektný a ukázal, že si vie ísť za svojím cieľom. Je to dosť drsný film a mne sa veľmi páčil. 85% ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční