Hvězdná brána: Třetí říše

• USA Stargate Origins

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

Mr.Nobody

Obávám se, že v tomto případě jde o nedůstojný pokus, jak oživit další filmové universum. Nejvíc mi vadí popření děje původního filmu. 1) naznačují, že na zemi se už ve 30. letech pohyboval někdo s bohatými znalostmi brány. A 2) jak je teda možné, že když Catherine disponovala poznámkami, tak jakto, že nebyla v následném filmu určit první adresu sama? Nehledě na to, že i celkové zpracování je poněkud ledabylé. Rozhodně lepší by bylo, kdyby se pokusili rozvinout pozadí příběhu Ernesta Littlefielda, když už se museli nutně rýpat v minulosti. Tam je jistě mnohemkrát více prostoru pro rozvinutí něčeho podstatného. Maximálně 1*. ()

nudlis odpad!

Ubohoučké, zbytečné, ale někdo si myslel, že se sveze na dobrém jménu první "Hvězdné brány" a napakuje se. Hovnajz! ()

BLStryker

Spoiler: Obrovská škoda, že ten Ra nepřiletěl udělat pořádek hned na začátku. Mohl tak každému divákovi ušetřit cca 100 minut života. Konec spoileru. Neuvěřitelně nezáživný děj, levnost deroucí se z každého záběru, otravné "herecké" obsazení, zhola NIC, co by stálo za řeč. Nejsem fanoušek značky Stargate, ale tento výtvor uráží vše, co bylo o Hvězdné bráně natočeno. I ten nejhloupější díl z původního seriálu je s přehledem 100x zábavnější než tenhle paskvil. Někde jsem četl: „Ten, kdo přišel s nápadem na tento film by měl být postaven před popravčí četu.“ Lépe bych to snad ani nevyjádřil. Proč tedy 1 hvězdička? Spoiler: Kupodivu to má alespoň uspokojivý konec (rozuměj: není to úplně happy end), jakoby se scénárista probral z rauše a přece jen "něco" vymyslel. ()

Miroslav.Zac

Asi takhle, kdyby tohle natočil Emmerich v devadesátém čtvrtém místo původního hitu s Kurtem Rusellem, tak žádné rozvětvené Star Gate universum nikdy nevzniklo. ()

chevronman

Tak tohle je hodně low cost. Na efektech, tedy aspoň na tom málu efektů při otevírání brány, si mohli tvůrci dát víc záležet. rekvizity rovněž vypadají dost levně, herci zrovna moc hereckého umu nepředvádějí, příběh je dost jednoduchý a všecko to spíš vypadá jako fanfilm. Nehledě na to, že to vlastně úplně přepisuje celý Stargate vesmír, takže film z roku 1994 a i seriál pak nedává žádný smysl. 3*** dávám jen z lásky ke značce. ()

Dodge-I

OMG - takhle vykrast Indiana Jonese a posunout ho do SG, kazdopadne je co zlepsovat - tu hvezdicku davam jen z nostalgie... a se vzpominkou na Sam ;-) ()

Hornet.CZ odpad!

5% / Jsem příznivcem seriálů Hvězdných Bran SG-1 a Atlantida ale naopak odpůrce Hlubokého vesmíru. Myslel jsem si, že už nic s tématem Hvězdné Brány nevznikne a také jsem si přál aby při případném dalším seriálu to nedopadlo jak s Hlubokým Vesmírem. Ale bohužel realita je pravdou, zhlédl jsem první tři díly a myslím, že jediná věc co se mi na tom všem líbila je skutečně parádní plakát a také kvalita kamery. Ovšem to je dosti ubohé, herecké výkony opravdu odpudivé tedy až Connora Trinneera, který mi přišel sympatický a aspoň trochu do své role zapadl, každopádně hlavní hrdinku měl ztvárnit někdo trochu starší a s více zkušenostmi o zbytku hercích nemá ani smysl hovořit, většina bez pořádných hereckých zkušeností a pokud nějaké mají tak většinou pouze z braků. Dálé tu máme rekvizity, které opravdu spíše připomínají spíše plast než to co mají znázorňovat, při pohledu na fungující bránu jsem měl pocit, že to praskne. Efekty, kterých zatím mnoho nebylo hodnotit nemohu. Celkové hodnocení: doufám, že zbylých 7 epizod za něco bude stát. ()

boudiccaw

Tak pro mně opravdu velké zklámaní. Bohužel ostatním Stargate to nesahá ani po kotníky a je to opravdu škoda, protože potenciál to mělo i nízkonákladové i málominutové. O kameře a podobných věcech se vůbec mluvit nedá neb to působí, že to natáčeli na půdě. Už kvůli SG1 a Universe vydržím dokoukat, ale zatím prvních 7 dílů bohužel hodnotím takto. ()

kak2s

Mám SG rád, ale toto mi spíše přijde jako urážka předchozích sérií, filmů a všeho s tím spojeného. Negativa: 5 epizod rovné 50minutám v celých 5ti epizodách se objeví možná 15 herců všechno působí špatně, herecké výkony jsou otřesné, všechno je tak nějak lacině splácané páté přes deváté, žádný efekt ani pokus zaujmout něčím novým největší výkon autorů byl asi změna hlasu Goaulda ... jednoduše TRASH, řekl bych i nekoukat ale ono zkouknout 10min zase tak nebolí a už od prvního dílu bude jasné že je to ztráta času a nikdy z toho nic kloubného nebude ... jediné pozitivum vidím v té snaze oživit SG ()

goauld

Těžko říct zda tento seriál oslavovat, či zatracovat... Na jednu stranu my "šapaájem" posedlí jsme vždycky rádi, když se na světlo světa objeví nějaké, alespon použitelné "pokračování" této myšlenky, ikdyby to byl počin fanouškovské komunity (ostatně - na podobné téma vznikl obdobný projekt od fanoušků Bradavic a H.Pottera) což vzhledem k nižší kvalitě CGI efektů a velmi krátké stopáži (10min je skutečně málo na to, aby divák musel čekat týden na nový díl ;-)) vypadá. Bohužel ona krátká stopáž tomuto počinu docela dost ubližuje, protože než se stačíme rozkoukat už jsou zase záverečné titulky (toto vadí především u těch dílů, kde se víc kecá než děje). Pokud se má jednat o pouhých 10 dílů tak nevím co vlastně se nakonec odehraje, nebot při sedmém se teprve "seznamujeme" s okolím :-)) Tudíž, pokud by tvůrci chtěli podat alespon podobný výkon jaký byl první film Stargate, tak by těch dílů muselo být odhadem tak 50-60 :-) ...každopádně - ač tak, či onak - pořád je toto lepší než poslední seriál na toto téma co vyšel - Stagate Universe. ()

D3gran

Končím polovinou pátého "dílu". Víc už nezvládám. Nedá se na to koukat jinak, než když má člověk vypnutý rozum, oči i uši. Suma sumárum plusy. Connor Trinneer (dle mého nejlepší projev) a konstrukce brány není tak strašná. A teď minusy. -> Děj: Nulový -> Logika: Žádná -> Masky: Příšerné (Goaul'd vypadá jak, kdyby vzali holku z Comic-conu) -> Viz. efekty: Otřesné (Brána připomíná levnou hračku s šedou kaluží. Postavy "nevyplouvají", ale jaksi se teleportují) -> Zvuk. efekty: Absolutně mimo SG univerzum (Jiné zvuky brány, kruhů,...) -> Že v SG seriálech spolu jiné rasy mluvili anglicky, to se dá pochopit. Ale proč spolu anglicky mluví 3 Němci?... -> Nedrží se kánonu: --> Napájet bránu autem? Ano, jde to. V díle "1969" bránu takto napájeli, ALE dvěma nákladními vozy! Ne jedním malinkým džípem. --> Catherine nevěděla, jak se brána používá. Její manžel bránu zkoumal a prošel na planetu, ze které se nemohl vrátit. Catherine se o tom dozvěděla až, když byl projekt Hvězdná brána obnoven. Ale v SGO si s tímto detailem hlavu moc nelámali. Jsem zvědavý, jak na celý tenhle zážitek Káťa zapomene. Co vadilo mě, ale nemusí vadit ostatním: -> Občas "divoká kamera". Novinka ve způsobu natáčení. Věc, co mě na SGU naprosto vytáčela. -> Výběr herců (a tím i jejich projevy) -> Jejich "humor"... Za mě rozhodně palec dolů. Sice jsem od toho moc nečekal, ale tohle bylo moc. I neziskový fan film by vypadal líp. Když nad tím přemýšlím, možná že se kánonu vlastně drží. Oni ho prostě vezmou a rozňahňají podle svého. ()

Nyron

4*, Protože na to koukám jako na něco, co vytvořili z ničeho, s minimálními prostředky. Je to projekt, který si nekdo vydupal a zaslouží si za ten pkus velký dík. Ti, co tu hází odpad a podoně buď nejsou fanoušci a nebo by se měli zamysled nad tím, co hodnotí. Nehodnotítě Bayovku za 300 milionů dolarů, ale nízkorozpočtový pokus o návrat legendy. Seriál trpí mnohými neduhy, které opět vzhledem k rozpočtu musím prominout. Na lowcost je to dobrý a ač se to ze začátku nezdá, ve vysledku to má hlavu i patu. A poslední díl..... Ačkoli to působilo plastově, Ra, Hor a hlavně Jackal guard.... To mě opravdu zahřálo na srdci. Pravému fanouškovi prostě musí srdce zaplesat. Tenhle seriál oddělí zrno od plev... Tady poznáte fanouška, který je po těch letech vděčný od lovce trikových efektů. ()

Mariooo odpad!

Velké zklamání. Jsem velký fanda SG a když jsem zaslechl, že chystají nový seriál, byl jsem nadšen. Ale už při upoutávce se mi to nepozdávalo a po zhlédnutí všech mini-dílů nemohu hodnotit jinak než odpad. Bez hlubšího nápadu, ledabyle vytvořené, postavy a jejich výkony průměrné. Němci, kteří mluví anglicky (ale občas pronesou i něco německy), vymazávání paměti, dezerce? Co to je za zakončení?! Fuj. ()

Thommy91

Jako jo, můžeme být rádi za návrat do oblíbeného světa Stargate. Ale ne takhle. Takhle je to neuvěřitelně špatně. Myšlenka je dobrá, ale to je bohužel vše. Lacinost z toho smrdí při každém záběru. Bohužel si myslím, že tenhle počin světu Stargate jen uškodí a odradí případného fanouška. ()

darius1706

To se takhle v jedné hospodě sejdou kámoši a lejou jako o život. A pak jeden říká, že vedle u stolu je holka, co celej večír mele, že hrála v jednom seroši muchomůrku a že by do ní šel, ale neví jak. A druhej na to, že má strejdu, co hrál v pár dílech Stargate Atlantis a že by jako mohli jí na oko nabídnout, že by tam mohla hrát. Na kus ubrousku sesmolí scénář, vždyť o co jde, stačí mít jen bránu, bratranec má skoro novej komp, takže nějak se to oživí, hlavně tam musí být Němci, Egypt, a pak takový ty potvory, co si, jak jsou nadraný, nemůžou vzpomenout, jak se jmenujou. Jo a hlavně tam musí být nějakej ten profesor, to dá rozum. Pak zjistí, že barman si koupil na dovču kameru i se selfie tyčí, takže se může jít. Tetka spíchne nějakej ten kostým, party stan taky je, vždyť fakt jde jen o to nastartovat bránu, otočit s ní, chudáci fanoušci, podle toho, jak jim vždycky zaříznou jakejkoliv seriál v půlce, budou brát všechno. A tak tu máme Stargate Origins. Podle výsledku to zřejmě muselo být plus mínus tak, jak jsem načtrtl nahoře. Brána se otočila, Egypt taky byl a vůbec všechno, na co si tehdy v hospodě vzpomněli. Ale vážně, šlo s tím udělat mnohem víc i s takhle, zřejmě fakt očesným, rozpočtem. A protože jsem fakt ještě rozmrzelý z nedávného dokoukání bez konce utnutného Stargate Universe, tak dávám dvě hvězdy. Jednu za snahu (třeba bude i úspěšná) nakopnout Stargate zase k životu a druhou za odvahu s tímhle vylézt ven. Bohužel herec tam byl jediný, a to Connor Trinneer, zbytek příšerně přehrával, pokud zrovna nedohrával. Jo a byla tam taky Lady Gaga, ale zrovna s černými vlasy. Scénář byl jedna díra vedle druhé, ale snaha byla. Takže suma sumárum, díky za ten pokus, třeba to přinese něco, co bude stát za to. ()

sad12

Podle mě to bylo na nízkorozpočtový film celkem dobrý. A nesouhlasím s některými komentáři, protože to krásně do kánonu zapadá. Někteří lidé to zřejmě neviděli celé a tak jim přijde, že to tam nesedne. Film je jinak fajn. Jediné, co podle mě pokulhává jsou herecké výkony a mě trochu nesednou ty SSáci. Kdyby tam dali více vojáky a dali jim i pořádné uniformy, tak by to bylo podle mě mnohem lepší, ale hold jim zřejmě na to nezbyli peníze. ()

TaToten

Pôvodnne som mal v pláne rozoberať to, ako je tento príbeh absolútne zbytočný a že sa len sňaži zaplniť dieru v príbehu, ktorú si sám vytvoril. No po dlhšom štúdiu situácie okolo Hviezdnej brány v posledných rokoch sa k tomu už nemá význam vyjadrovať. Tento seriálik poslúžil svojmu účelu a kľudne môže byť zabudnutý. MGM získalo potrebnú odozvu o tom, čo fanúšikovia chcú a čo za žiadnych okolností nechcú (nehovorím o webformáte a nízkom rozpočte). Uvidíme čo budúcnosť prinesie. ()