Nezvladatelný výrostek James Marsden je poslán do městečka, kde jsou všichni lidé neuvěřitelně slušní. Později však zjistí, že cesta k dokonalosti vede skrz lidský mozek a dokonalost může být někdy velice podezřelá! (TV Nova)

SOLOM.

Tenhle film stojí sice na vrthavém povrchu, kdy akci střídá nuda, ale rozhodně nejde o žádnou ztrátu času. Sem tam se tvůrcům povedlo navodit docela zajímavou atmosféru a herecké duo Katie Holmes a James Marsden předvedlo solidní výkony. Za pozornost stojí i hudební doprovod. ()

eraserhead666

Takoví Stepfordští studenti. Ale alespoň se mohlo představit několik tehdy mladých herců. Jen by mě zajímalo, co se od tohohle filmu stalo s herectvím Nicka Stahla. Tady byl hodně fajn, ve třetím Terminátorovi jako leklá ryba. Takový tendenční sci-fi horror se svým způsobem až komickou horrorovou vložkou z blázince. Ta, jako by byla vystřižena z jiného filmu a do tohoto vložerna. Se zápletkou nemá moc společného, spíše to vypadá, jako by si tvůrci řekli, že by tam mohli dát něco strašidelného. A tak vymysleli tu nejklišovitější scénu. Pravda, má jednu doborou lekačku a krásně chmurnou atmosféru, ale nakonec se jí spíše jen zasmějete. Výborný Sadler. ()

Morholt

Sice se tu často zmiňuje Fakulta, ale já v tom vidím spíš Stepfordské paničky. Buď jak buď i když se nejedná o nic extra a šetřilo se tu úplně na všem, koukalo se na to docela příjemně. Díky krátké stopáži šlape film od začátku do konce, herci na čele s roztomilou Katie Holmes jsou fajn a má to takový ten příjemný devadesátkový thrillerovo-teenagerský look, který se s nástupem nového milénia kamsi ztratil. 75% ()

JohnCZ

Blboučká variace na Fakultu v čistě béčkovém hávu, která je až tak divná, až je zábavná. Nechybí taková ta dekadentní 90ková atmosféra, řízný soundtrack a pěkné kočičky v sexy old school hadrech. Jen toho hororu je minimum. ()

mis-ko

Tento film obsahuje všetko čo od teenage thrilleru môžete čakať. Traumatizovaného hlavného hrdinu, sexy kosť, tak trochu "iného" kamárata aj klasického zloducha. A ako bonus scénu z cvokhausu. ()

honajz2

Viděl jsem to kdysi v televizi na Nova Cinema (to ještě kdysi dávali po desáté horory... teď když dají jeden měsíčně, tak je to zázrak) a pamatuji si, že mi to přišlo napínavé, bavilo mě to a celkově se mi to i líbilo, ale na víc jak lepší 3* bych to neviděl. A překvapivě si z toho filmu pamatuju dost, takže to špatné být nemohlo. Pro nějaké podrobnější hodnocení bych to musel vidět znovu. Takhle lepší 3* ()

cariada

Pěkný horor, o zmutovaných studentech, něco nazpůsob Fakulty a podob. filmů. Což já mám rád. Není radno na škole vyčnívat. K tomu krásná Katie a je o dobrou atmosféru postaráno. ()

Guzo

Stepfordské paničky pro teenagery? Proč ne.. O tomhle filmu jsem nikdy neslyšel, ač tam hraje například K. Holmes, a nechápu proč. Rozhodně není špatný, právě naopak. Originalitou, co se týče námětu, moc neoplývá, to je pravda, avšak přesouvá filmy (či knihy) do míst, kde to nikomu nevadí, protože tím originální je. Závěrečná scéna jako střižená z Krysaře už pak jen dokončuje navozenou chmurnou atmosféru a úplný finiš jsem osobně vůbec nečekal. ()

Ichabod

Jump Street říznuté zlehka atmosférou z Twin Peaks (dokonalá hudba Marka Snow, vesnice uprostřed lesa) a s trošku hloupější zápletkou ála X-files funguje suprově. Talentovaní herci se snaží seč to jde. Na Katie Holmes by se dalo dívat pořád a zvlášť v 90´s to byla prostě snová kočka. Ale film není jen o tom a jak slušně tu hraje. Občas se objeví celkem svěží hláška ve skvělý moment ("What´s the capitol of North Dakota?" "How the fuck should I know?"), nebo scéna (Katie sejme jednou ranou retardovanou holku) a než film začne štvát, tak akorát končí. Neskutečně 80´s film, jen o deset-patnáct let později, ale neurazí snad nikoho, protože casting je super a utíká to rychle. Škoda nepříjemných neskutečně outdated songů, které byly levné a debilní již v době vzniku a nikde mimo USA se tolerovat nedají. Score je ovšem zcela jiná kategorie. Suprovým podtitulem filmu "In Cradle Bay it doesn´t matter if You´re not perfect. You will be." bych tehle komentář klidně ukončil se solidními třemi. ()

blackJag

Režisér Nutter je především televizním dříčem a tato mládežnická variace na STEPFORDSKÉ PANIČKY mohla být jeho vstupenkou mezi celovečerní filmaře. Leč, to by se nesměl chlapec držet tak při zemi. Film sám o sobě neurazí, ničím ale zároveň nezaujme a to se potom těžko buduje kariéra. Objeví se zde i několik mladých tváří (Marsden, Stahl, Holmesová - svorně bezvýrazní, přesto ani v budoucnu se vyloženě neztratily), stejně jako ony se zde ale všechno kroutí do šedého průměru. II Scénář: Scott Rosenberg. Hudba: Mark Snow. 55% ()

iantomasik

"Špatné, špatné, špatné," to je citace, nikoliv resumé! Ideální společník pro sobotní podvečery, především zavděk neuvěřitelného scénáře ( včetně dialogů ) a über-emo Katie Holmes. ()

herr_carter

Místy blbé jak hrnec nudlí, místy humorné na nesprávném místě, ale zároveň poměrně dobrý nápad ke sfilmování o tom, kterak jednoho hezkého dne jednomu "doktorovi" slušně řečeno mrdne a začne bojovat proti adolescentní průměrnosti prostřednictvím lobotomických výplachů, hahahaha. Je vtipné takhle s odstupem času pozorovat například Marsdena a Holmes ještě ve svých telecích letech, ovšem co do přeměny tělesné schránky suverénně vévodí pan Stahl :-) Příjemná taškařice................... moje hodnocení = 6 z 10. ()

darwin

Solidní a svižná záležitost s 25-letým Jamesem Marsdenem v roli teenagera. Kolem mladičkého Nicka Stahla vypadá Marsden jako hodně starší brácha. Námět je originální a provedení zručné, i když nechápu proč se všichni Modrým stuhám tolik bránili. Já bych tam vlezl dobrovolně za těma kočičkama jako Lorna. :) ()

iXtr3m3

Slušný teen sci-fi triler s dosť pochmúrnym vývojom príbehu. Taký lacnejší protikandidát v danej dobe tiež slušnej Faculty. ()

sona123

James Marsden má určitě mladistvý vzhled, což o to, ale pokud dobře počítám, v době natáčení Podezřelého chování mu bylo 25 let a rozhodně nevypadal na náct! Ale to vlastně stejně není největší nešvar filmu. Není to vlastně až tak blbé, ale bohužel to není ani nijak zvlášť nápadité, něčím zajímavé - snad jedině hudbou, která je naopak velmi dobrá. Koukat na to šlo, ale nevidět to, taky se nic nestane, právě naopak. Zařazení Novy, nebo kde to běželo, až na pozdní noční dobu, bylo v tomto případě - výjimečně - zcela adekvátní. ()