Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Anderton

Pokiaľ si robíte zoznam filmov, kde sa nič nedeje a videli ste Exorcistu dvojku, tak si ho tam s najväčšou pravdepodobnosťou dosadíte. Vzhľadom na záver prvej časti, respektíve filmu, ktorý chcel ostať bez sequelu, The Heretic nedáva zmysel. Každopádne scenár bol napísaný a buďme radi, že keď už neobsahuje skoro žiadne hororové scény, tak si ho aj Boorman nakrútil sám. Film má solídnu temnú atmosféru, musíte si však od nej odrátať triky s kobylkami, špeciálne s tou ústrednou, a predovšetkým scénu voľného pádu, ktorý evokuje podmienky na Mesiaci. Záver je celkom slušne nakrútený, ale o čo v ňom skutočne išlo, vedia asi len Boorman a Goodhart, ak vôbec. No a nechýbajú ani klasické wtf momenty, ako keď sa rúcajú steny domu, celá ulica je stále prázdna a po jednej kamerovej otočke je plná ľudí a na miesto spoločne s nimi prišla aj polícia. Očakával som ale podstatne väčšiu katastrofu. 50% ()

Campbell

Je až neuvěřitelné kam tento díl spadl, drama o rodině které trápí to že jejich dcera může být posedlá. Což sice o to film je natočen skvěle. Ale bohužel Boorman nepřitlačil(nebo se vůbec nesnažil) na pilu a tak je tu pěkných pár zívaček. Navíc Blairová byla v prvním dílu skvělá ale tady mi přijde "opuchlá". A navíc prostě úděsná. Naneštěstí tu je celkem dobrý Burton ale to je asi tak všechno. KAždopádně ode mě dostane aspoň 3*. ()

AGAMENON

Navazovat na díl, jenž mnozí lidé nazývají geniální, toť těžká startovací pozice. Režisér John Boorman byl tedy ne mezi dvěmi ale deseti mlýnskými kameny. Hlavní cíl si stanovil přiblížit se atmosféře Friedkinova filmu. Bohužel se nemohl spolehnout na tak "kvalitní" scénář, neboť scénárista pojal svůj příběh značně odlišně od civilní předlohy W.P.Blattyho. Svůj výtvor přeplnil mysteriózními narážkami, množstvím vedlejších neuzavřených linií, které sami o sobě jsou možná zajímavé, ale příběh nikam neposouvají ani neobohacují. Pro producenty bylo velké štěstí, že se jim podařilo do hlavní role uplatit Richarda Burtona, který se svým ztrápeným, vrásčitým ksichtem a hypnotickým pohledem spaluje diváky. Linda Blairová nám od předchozího setkání přeci jen trochu vyspěla, zakulatila se na těch správných místech, byť tvář má stále desetiletého dítěte (že by latentní pedofilie?). Je docela záhadné proč se do tohoto filmu nechal uvrtat Morricone, i když nepodal jeden ze svých nejlepších výkonů, za výslednou práci se rozhodně nemusí stydět (kor za ty peníze co za to dostal). Největší problém dle mého soudu dlí v samotném názvu filmu, protože kdyby se nejmenoval Vymítač ďábla, byl byl možná přijímán s mnohem větším respektem a otevřenější myslí. ()

FrodoF

Mě to nepřišlo jako úplně špatný film, vlastně lehce nadrůměrný. Jenom je to občas něchtěně vtipné a rozhodně je to slabší než jednička, která mě taky nijak zvlášť nezaujala. ()

Chrustyn

Jedno z těch pokračování, které nemělo vzniknout a považuji ho za jedno z nejhorších pokračování, slavných filmů. Vzhledem k obsazení, režisérovi i skladateli hudby je až neuvěřitelné, jak špatné to je. ()

ARI50

Fakt jediní co mě asi děsilo byli nečekané skoky na obrazovku zmrda jinak film se snaží jet ve stopě slušné jedničky ale totálně se nepovedlo. ()

Bauer odpad!

No tak takhle debilní film sem už dlouho neviděl.Strašně nudný , přišerný herecký výkony a ještě horší konec.Na tohle se v žádným případě nekoukejte.Fuj!!!! ()

5150

Ve všech ohledech horší a naprosto zbytečné pokračování kultovního horroru, které nemá co nabídnout.. Linda Blair moc hezká..)) ()

Dale

Úplne zbytočné, neuveriteľné nudné a nezaujímavé pokračovanie skvelej klasiky. Dej je debilný a neuveriteľne sa vlečie, pozerané na tri krát, aj to som mal problém to dopozerať, akoby film trval 100 hodín. A tie scény z chrbta toho hmyzu by sa hodili do paródie, rovnako tak aj čelenky na spájanie myslí... Linda Blair ešte chcela vyťažiť zo svojej jedinej poriadnej filmovej úlohy, ale už tu nebola dievčatko a aj svojim výkonom sa týmto filmom vydala do kategórie B-čkových herečiek. Burton asi najhorší výkon, aký som u neho videl. ()

Nick Tow

Asi trikrát som sa pokúsil ten film dopozerať. S časovým odstupom asi 3 rokov. Ale ani moje numerologické šachovanie s číslami, t. j. 3 + 3 = 6 x 3 /pri satanskom filme nie 18 ale 666/. Nepomohlo to. Je to zlé ako čert /ale nie Satan/. ()

liquido26

Tak teda teď jsem vyloženě vyděšen tím, co tu vidím. Čekal jsem samozřejmě, že oproti hodnocení jedničky nastane velký propad, ale myslel jsem, že se to bude odehrávat někde mezi 40 - 50 procenty a ne, že se film zařadí do AntiTop 200 filmů. Podle mě to zase taková hrůza nebyla. Bylo jasně vidět, že se snaží těžit na slávě jedničky a ne moc zdařile, atmosféra strachu byla nulová a film občas nudil, hlavně druhá půlka. Ale zase tak hrozný to nebylo a dívat se na to docela dalo :-) ()

corpsy

Nebolo to ďaleko od totálnej katastrofy. Takmer nulová strašidelnosť, čudesný príbeh totálne out, herci sa tu ani nesnažia. Pekný pohľad je akurát tak na Lindu Blair a film z totálneho hnoja zachraňujú dobré triky a masky a záverečné minúty. Ináč fiasko. ()

curunir

,,...A ČO JE TEBE?" ,,BOLA SOM POSADNUTÁ DIABLOM, ALE UŽ NIE SOM." __ Prvý film mal dobrý scenár (vyhral Oscara aj Zlatý glóbus), druhý ho nemá a to je jeho hlavný problém. Tvorcovia scenára si mali vyjasniť akým smerom sa má dej uberať aby nepôsobil zbytočne, chaoticky, prekombinovane s náznakom pokusov o ,,akúsi psychoanalýzu" a preto než hororom, je zastúpený rýdzo dramatickými prvkami občasne prerastajúcimi do napínavejších momentov. Film nie je natoľko otrasný žeby sa nedal pozerať - ako tu mnohí píšu - iba v ňom máločo funguje. Z formálneho hľadiska ide o solídnu záležitosť, dokonca miestami s veľmi uhrančivou vizuálnou stránkou a Morricone, narozdiel od toho rušivého mála z jednotky (zastávam názor, že prvý film mal byť úplne bez hudby) pomáha umocniť nejednu z rutinérsky pôsobiacich scén. Zaujímavým je povšimnutie si rozdielnych paralel, ktoré režisérov oboch filmov postretli. Friedkin si po triumfe prvého filmu zničil - hoci neprávom - kariéru ,,Mzdou strachu". Boorman zasiahnutý nielen chorobou počas nakrúcania, ale tiež zlým prijatím ,,Kacíra" sa striasol smoly keď následne realizoval jeden zo svojich najslávnejších filmov ,,Excalibur". Ako povedal Nietzsche: ,,Čo nás nezabije, to nás posilní." (1494. hodnotenie, 84. komentár k filmu) ()

Tryskomyš

Mně se tento druhý díl líbil. I když dokážu pochopit, že někomu ne. Je to tak trochu zvláštní, jak se to dostává do úplně jiného prostředí. ()

ledzepfan

Nevím, jestli si to blbě pamatuju nebo jsem to onehdá totálně nepobral ale myslím, že ten film nemá ani hlavu ani patu.. ()

fannah

Hrozně psychicky náročný a depresivní film, už ho nechci nikdy vidět. Je to jeden z mála, ze kterých se mi zvedá žaludek (a to tam není jediná vyloženě hnusná scéna). 35% ()

fcreading

Je potrebné si priznať, že film vyzerá ako neuspokojivá dráma, než horor. Fantastické udalosti z prvého filmu, sa znížili a boli vybavené v rámci sekvencie konvenčne, pútavo a celý film držala po kope Linda Blair. Bez nej by to bola strata času. ()

kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série. ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher