Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

Anderton

Pokiaľ si robíte zoznam filmov, kde sa nič nedeje a videli ste Exorcistu dvojku, tak si ho tam s najväčšou pravdepodobnosťou dosadíte. Vzhľadom na záver prvej časti, respektíve filmu, ktorý chcel ostať bez sequelu, The Heretic nedáva zmysel. Každopádne scenár bol napísaný a buďme radi, že keď už neobsahuje skoro žiadne hororové scény, tak si ho aj Boorman nakrútil sám. Film má solídnu temnú atmosféru, musíte si však od nej odrátať triky s kobylkami, špeciálne s tou ústrednou, a predovšetkým scénu voľného pádu, ktorý evokuje podmienky na Mesiaci. Záver je celkom slušne nakrútený, ale o čo v ňom skutočne išlo, vedia asi len Boorman a Goodhart, ak vôbec. No a nechýbajú ani klasické wtf momenty, ako keď sa rúcajú steny domu, celá ulica je stále prázdna a po jednej kamerovej otočke je plná ľudí a na miesto spoločne s nimi prišla aj polícia. Očakával som ale podstatne väčšiu katastrofu. 50% ()

Han22

Tak jsem si myslel, že udělat ze skvělého filmu sračkoidní pokračování jde jen dnes ale ejhle, ono to fungovalo i v 70. letech. Začíná to dobře, sledujeme už dospívající Regan, jak se vyrovává s vymítáním, jenže brzy začíná podivné splývání myslí, flashbacky do Afriky, sarančata, hodnou Louise Fletcherovou (po Přeletu a Deep Space Nine bych ji neuvěřil ani kdyby hrála matku Terezu) a spoustu dalších věcí, které vyústí do totálního mišmaše a nudy. Překvapivě je dobré co v jedničce selhalo - finále, ale pět minut z dvojhodinového filmu je dost málo. EDIT: Na poněkolikáté jsem pochopil konečně celý příběh a celkem se mi líbila i hudba, takže hvězdičku přidávám, ale stále platí že je to brutální mišmaš a nuda. ()

woody

Pocity mám také voľajaké. Tak za prvé. Děj je zmatený. Vyžívá se v podivných dějových odbočkách a prostřizích. To také vedlo k tomu, že film byl hned po premiéře ještě prostříhán aby dával víc smysl. Netuším jakou jsem viděl verzi, ale předpokládám, že tu první. Na můj názor nedávejte, na horory nejsem a na pokračování jsem se díval jen kvůli milovanému Richardu Burtonovi. Ten zde odvádí svůj standart. Chvílemi se mi zdálo, že v pohledech cvičí na Pohled Medusy. Kacíř je dobrý, až do toho překombinovaného konce. Ten musel vymslet chorý mozek. A kazí do té doby slušný film... ()

kaylin

„Vymítač ďábla 2: Kacíř“ je zbytečný film. Tak to prostě je. Neděje se zde nic, co by bylo pro sérii skutečně zásadní, jen se rozmělňuje to, co bylo představeno legendárním prvním filmem a dělá se z toho trochu cirkus, který sází na dobré herce, jež nemají takové role, které by stály za to a kde by mohli cokoli předvést. Nejvíce v paměti pak zůstane Linda Blair, která je maskotem téhle série. ()

MM_Ramone

Toto má byť oficiálne pokračovanie kultového okultného possesion horroru "The Exorcist", ktorý v roku 1973 natočil režisér William Friedkin a doslova ním šokoval celý svet? Vtedy ľudia v hrôze vybiehali z kín a zvracali od znechutenia. No a po štyroch rokoch prišlo toto?! Som z toho mierne povedané sklamaný, rozčarovaný a smutný. Je to nudné, nezáživné, otravné. Každý kto si chce zachovať ten desivý, mrazivý pocit z pôvodného geniálneho snímku, by sa mal tomuto absolutne zbytočnému a totálne zmršenému pokračovania oblúkom vyhnúť. * ()

• Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)
  • Snímek měl mít původně téměř totožný děj jako první Vymítač (1973) - mělo se jednat o nízkorozpočtové (3 miliony amerických dolarů) pokračování. Scénář byl nakonec pětkrát přepsán a rozpočet se vyhoupl na 14 milionů. (fiLLthe3DD)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher