Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

K.I.N.G.

Je až dojemné, jak se Vymítač ďábla 2 snaží velkolepě pokračovat ve šlépějích dokonalé jedničky, ale bohužel se mu to vůbec nedaří. Tento film má totiž zásadní vadu, slabý scénář, špatný, velmi slabý děj. Na první pohled to opravdu vypadá na velký zážitek a při sledování jste nakonec rádi, když to vydržíte až dokonce. Je to jeden velký zmatek, ale i přesto musím uznat, že obsahuje zhruba 3 opravdu kvalitní hororové scény. Navíc je tu také vynikající a roztomilá Linda Blair. 30% ()

dom156

Jak je první film Vymítač ďábla průlomovým a zajímavým filmem své doby, tento skoro mám chuť říct paskvil se hrubě nepovedl. Sice zvýšili o více než 300% rozpočet, ale výsledek je tristní. Celou dobu jsem se nudil, atmosféra je zde nulová a nebýt zajímavější hudby a solidních herců odpad by tento film neminul. Vše co mela jednička, tak její pokračování nemá. Nemohu jinak než nedoporučit. ()

balba

Neúspěšné pokračování , které se od prvního dílu liší dokonalejšími speciálními efekty.Jinak je to nejhorší díl z celé série. ()

Martin741

Podstatne slabsi a dementnejsi pribeh nez v kultovej jednotke. A to som prosim cakal podstatne viac od rezisera Johna Boormana /Vysvobozeni/. Nezachranili to ani Richard Burton /Where Eagles Dare, The V.I.P.s/, ani Louise Fletcher /Prelet nad kukaccim Hnizdem/ a ani Max Von Sydow /Vargtimmen/. Skoda : 31 % ()

cariada

Zase tak zlé to není. Regan je již skoro dospělá ,ale stále se léčí s posedlosti. Zdá se že je v pořádku ,ale je to jen zdání . Mladá doktorka zkouší přístroj na hypnozu a spolu s regan se pouší vniknout jí do snů a zjištuje se ,že Regan je stál posedlá. Do toho je tu kněz ,který má zjistit spojitost se smrtí jiného kněze .ale zamotává se do toho čím dál tím víc. A stává se rovněž posedlým. Do toho jsou tu krásné záběry na kobylky a africkou přírodu ,kde má ono zlo své kořeny v démonu zvaném Pazuzu. A nastává rozhodující chvíle vypořádání ,ale není to jen tak.... ()

Juto

,,Vyháňač diabla 2: Kacír" začína tým, že vyzerá hlúpo a pomaly sa stáva priam absurdným filmom. Bol som veľmi sklamaný. 1/10 ()

Nivenx odpad!

Všechno špatně! Pokud pokračování na skvělého vymítače d'ábla, tak rozhodně ne takhle. Radno zapomenout, že vůbec něco takového vzniklo. 0% ()

hans500

Oproti prvnímu díly značný propad, ovšem zdejší hodnocení (28%) je trochu nezasloužené, tak špatný film to není, celkem svižně plyne, režie je tak průměrná, scénář podprůměr, ale jsou horší. Předevší má tento film dva velké klady a to: Richarda Burtona (který se velmi snaží, i když to není jeho nejlepší výkon hraje stále výborně) a skvělou hudbu Ennia Morriconeho (díky této kombinaci jsou některé scény docela dobré). Celkově mi tedy film vychází na 3*. PS: pokud chcete vidět skutečně perfektní horror s Richardem Burtonem, doporučuji "Dotek Medúzy", pokud výborný film s hudbou Morriconeho tak můžu doporučit např. "Tenkrát na Západě" či "Tenkrát v Americe"). ()

Brain-D

Obrovský propad, hl. díky změně režie. Na druhou stranu holčička nám vyrostla a trochu se vivinula. Atmosféra nikde, Strach žádnej - jako horor to prostě nemůžu hodnotit, bylo to spíše ""Drama"". Kdyby tenhle film nevznikl určitě by se sérii nic nestalo -takže jestli se vám do toho nechce, nechoĎte do toho a skočt rovnou na Exorcist 3 (1990) ()

VanTom

Ďábel se skrývá v kobylkách, aneb Pazuzu pořád není poražen a boj o duši/srdce dospívající Regan pokračuje v synchronizované hypnóze s psychiatričkou a knězem. Pomineme-li děsivé hlouposti zmatečného příběhu, který se velmi nezáživně rozjíždí, pátrání v Etiopii a směřování k finále atmosféru úplně nepostrádá (i díky Morriconeho zneklidňujícím tónům); paradoxně se tu ale až na kratičký flashback vůbec nevymítá a rozhodující střet se nese v "poltergeistovském" duchu. ()

lykan9

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem. ()

masw odpad!

Oproti jedničce, které se žádný z dílů nevyrovnal, je dvojka neskutečně zdlouhavá a nudná. ()

Jaro.Krafcik

Jedným slovom, prúser. Po fantasitickej nadčasovej jednotke som čakal všeličo, skúšal ignorovať tie percentá ale asi sú fakt zaslúžene. Nedočkal som sa ani úvodnej zvučky na ktorú som márne čakal aj pri záveru. Ano, dopozeral som tento akože horor, nikdy viac. Snáď bude trojka lepšia ale kedy sa k nej dokopem fakt neviem. 1* ()

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher