• Rodinný

Gran Torino (2008)

SPOILER:Velmi dakujem Eastwoodovi za to ze sa konecne niekto vyjadril v k teme poulicnych gangov a diskriminacie.Toto su jedny z 2 tem ktore mna osobne dost znepokojuju pretoze som sa s nimi na zivo stretol.Vdaka tomu som sa do filmu velmi lahko vzil a uzival si kazdu sekundu.Eastwood zahral uplne fantasticku rolu,spolu aj s ostatnymi hercami,vsetci su perfektne uveritelny.Pribeh je priamociari bez niejakeho vetvenia a velmi lahko sa hybe a chape.Jedine co mi mozno trochu prekazalo bol trochu (aj ked velmi emocialny;v sale bolo pocut smrkanie) nerealny koniec,nemyslim si ze by niejaky clovek dal taku velku obet za spravodlivost.Ale inak super film 4,5*.

Rocky IV (1985)

Tazko sa da opisat ta energia ktora prameni z Rocky IV.Vsetko je tu velmi rezke a dynamicke (vdaka skvelemu strihu a energickej hudbe),posledny zapas velmi napinavy,pristihol som sa ako povzbudzujem :D.Clovek nemusi byt astrofyzik na to aby uhadol ze Rocky vyhra,ale aj tak som mal obavy,taka hroza ide z Lundgrena("I must break you").Skoda len kratsej metraze,pri takomto filme to vsetko uslo strasne rychlo.

Desperado (1995)

Toto je akcny film!Choreografie akcnych pasazi su rezke a vtipne len skoda ze je toho Banderasa tazko trafit :).A tie puzdrove zbrane,pekna haluz.Dalsia dolezita vec su camea mnoho hercov (Steve Buscemi,Quentin Tarantino a Danny "zahradnik" Trejo).Najvacsia sranda ale bolo cameo Carlosa Gallarda,povodneho "mariachiho".To bolo zaujimave prekvapenie.

Mariachi (1992)

Jedinym vacsim problemom Mariachiho je ze vyzera ako by bol natacany partiou chalanov na zahradke.To ale vobec nevadi pretoze El Mariachi je plny napatia,kvalitnej kamery a strihu.Keby som siel v '92. na Mariachiho do kina a nepoznal by som Rodrigueza tak by som povedal ze chlapec ma talent.

Mazací hlava (1977)

Tento film mi odporucila moja ucitelka literatury (!).A musim povedat len jedno.Dakujem velmi pekne!Takuto hlboku depresiu som pri filme snad ani nezazil (pockat,vlastne pri Slonom muzovi som zazival nieco podobne...).Mnoho ludi vravi ze je tento film horor alebo popripade strasidelny zazitok.No poviem to takto.Strach som necitil,skor som citil obrovsky smutok nad celou situaciou Henryho Spencera,mam taky pocit ze Lynch chcel tymto filmom ukazat ze ked si myslime ze sme v najhorsej moznej situacii tak to stale moze byt horsie.Po technickej stranke uplne bravurne spravene dielo,hlavne umelecka stranka,tak stiesnujuce prostredie som uz davno nevidel vo filme.Kamera nevyuziva niejake specialne tahy a je prevazne staticka.Cely soundtrack tvori kakofonia strojov,vetraciek a podobne.Jedine co sa vo filme podoba na hudbu je pesnicka In Heaven ktora je taktiez ako cely film depresivna.Tento film je debut ako remen a ja davam solidnych 5 hviezd.Bude mi lezat v zaludku este niekolko tyzdnov.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Celkom dobry napad,dat dokopy niekolko starych filmov s novymi dialogmi.Pravdupovediac,moc som sa nesmial ale nedam tomu zle hodnotenie pretoze snaha bola.Sice je pravda ze tam boli ale 2 vtipne sceny (umieranie,bolest ruk) ale aj tak som mal cely cas pocit akoby sa nieco stratilo v preklade.Vlastne ozaj.....

Howlův kráčející hrad (2004)

Este stale mi vysi sanka z tej uzasnej animacie.Nieco tak prekrasne a okuzlujuce mozu nakreslit asi len japonci.Pribeh bol typicky Miyazakiovsky,plny cudesnych stvoreni a nepredvitatelnosti.Chytilo ma to za dusu ale na 5 hviezd to nebolo.

Velké holení (1967) (studentský film)

Taka blbostka s vraj protivojnovou myslienkou.

Mechanický pomeranč (1971)

Pravdupovediac,som trochu sklamany,cakal som trochu viac.Dobre sa na to pozera,je to vtipne,nahe s klasickou hudbou a Kubrickom.Ale niejak tomu celemu chyba atmosfera a urcity "moment zamyslenia".A to spominane "kontroverzne" nasilie sa mi take tvrde nezdalo.Toto pomaly vidime vo filmoch pre deti :D .Mozno si myslite ze sa mi film nepacil,to nie,ale ako tu niekto napisal "patri to k reziserovmu slabsiemu",co je v Kubrickovom pripade stale super film.