Hunger Games (2012)

Nejsem poznamenána literární předlohou, ale po shlédnutí tohoto filmu mám silné nutkání si to přečíst :) Už i to je pro mě velké plus :) Film mě zaujal hlavně tím, co tu už bylo napsáno níže - že se jedná o boj o přežití "náctiletých", tudíž je to zcela něco jiného, než kdyby tam byla kupa dospělých lidí. Už i jen to samo o sobě je dobré téma. Prostředí, které se silně rozděluje na bohaté a chudé a na vězně a svobodné. Výprava a kostýmy - ode mě za jedna :) Hlavně chudák Elizabeth Banks, která jestli si myslela, že zde bude vidět její krása a obličej, tak musela být při zkoušce silně zklamána :D :D Ale její kostýmy a vlastně i kostýmy všech daných diváků a divaček byli silně nepřehlédnutelné a to mě bavilo :) Boj o přežití...Jak by se zachoval každý z nás? Když si dokážu při shlédnutí filmu položit tuhle otázku, znamená to pro mě, že mě film opravdu zaujal a donutil mě se silně se vcítit do postav.... A to je pro mě hodně důležité..Hmm..a ještě Lenny? To si děláte srandu :D :D To byla pro mě třešnička na dortu :D

Saturnin (1994)

Nejsem fanouškem stylu, kterým je film natočen. Tudíž jsem se skoro nebavila, zasmála asi jednou a jen doufala, že to brzy skončí :) Ve filmu si mě ale aspoň získaly ženské postavy - hlavně neustálé výkřiky "Milouši!" od Jany Synkové a její bravurní herecký výkon :) A taky mě pobavil výkon, i když malý ale vynikající, Jitky Molavcové. Jinak co se týče příběhu - jak říkám - není to zrovna můj šálek kávy :)

Dvě tváře Britney (2009)

Těchto 60 minut, které jsou označovány jako žánr dokumentární, je sestřih spousty na internetu dohledatelných rozhovorů, klipů, sestřihů a všeho možného kolem Britney Spears a není zde nic navíc přímo vytvořené pro tento dokumentární snímek. Považuji to pouze za souhrn dostupných informací do roku 2008 a nejhorší na celém bylo, že zde nejsou slyšet ani originální písně od Britney, ale jsou nazpívané někým jiným a pouštěny v pozadí celých 60 minut.

Amazing Spider-Man (2012)

Hlavní hrdina - fešák ;) Efekty - úžasné ;) Příběh - vynikající :) Co víc si přát. Musím opravdu říct, že oproti původnímu Spidermanovi(nesrovnávám) - jsem se bavila více :) Tento film mě hlavně ohromil svou "velikostí". Nedokážu to popsat, ale působil na mě určitým způsobem velkolepě, aniž by se podle mě extra snažil. Speciální efekty mě dostaly ale ze všeho nejvíc. Barvitost a určitá sytost, která na mě z filmu vyzařovala si mě získala také. Prostě paráda :)

Britney Spears: I Am the Femme Fatale (2011) (TV film)

Rychlý. Svižný. A hlavně - k věci :) Na celém 21minutovém dokumentu pro mě bylo nejlepší záznam z vystoupení v Palms, kdy pomalu všudepřítomné kamery zavedou diváka až na samý koncert a tudíž si to lze více vychutnat :)

Britney: For the Record (2008) (TV film)

Dokument nikomu zbytečně nikomu nic nenutí. Líbilo se mi, že to byl pohled do jejího "života" na úsek 60ti dní - nebylo by od věci, kdyby třeba teď, nebo celkově častěji natáčela takové dokumenty. Můj pohled na ni je zcela neutrální, její hudbu poslouchám a věřím, že její život není procházkou růžovou zahradou. Ale koho je? :) Toho bych chtěla poznat :) Podle mě je zde Britney ukázána v opravdovém světle, jelikož ona se prostě chová jak chce a je na ni hlavně vidět ta šílená únava a starosti, kterých má plnou hlavu už několik let...

Blonďatá a blonďatější (2007)

Jsem smířená s tím, že i takové filmy se to točí :D Jen si říkám, zdali Pamela Anderson někdy dospěje a bude schopna hrát i něco více inteligentního :D :D Denise Richards snad při přijetí této role musela být úplně blonďatá, abych použila ten správný termín hodný tohoto filmu :) Mimo ty dvě, které to sice zahrály bravurně, bych řekla, že ani výkony ostatních nebyly úplně příšerné, jen celý ten koncept není pro mě :)

Kopačky (2008)

Jako již jiní zde - souhlasím s komentářem uživatele "lebowski". Aneb láska s námi dokáže dělat divy....Pro mě bylo ale příjemnější celé prostředí, ve kterém se film odehrával...Nahé scény a někdy až dost nechutné u mě zrovna nebodovaly...

Probudím se včera (2012)

Vtipná, svižná komedie, kterou jsem tady u nás od českého režiséra dlouho neviděla :) Bavila jsem se, poměrně dost vtipných momentů, skvělý Blažek ;) a Mádl jakbysmet ;) Návrat do doby, kterou jistě ocení plno lidí, aby zavzpomínali jak to tady tehdy vypadalo a už se do toho nechtějí nikdy vrátit (viz fronta do Tuzexu).

Poprava (1998)

Hodně silné téma. Mladická nerozvážnost? Vina a trest? Vince Vaughn a Joaquin Phoenix v tomto filmu excelují :) Ale hlavní je pro mě u tohoto filmu to, že by podle mého názoru měl lidi podnítit k tomu, aby se opravdu zamysleli nad tím, jak by se zachovali oni...A to je to, co je u mě tahounem celého filmu :) Jinak - vystižení Malajsie? Nikdy jsem tam nebyla, ale takhle přesně to vidím - zábava, krása, drogy a všudepřítomné nebezpečí "drsného a tvrdého" vězení, kterým jsou tyto oblasti proslulé.

Časové pásmo bylo změněno