Mentalista (2008) (seriál)

Rozhodně se nejedná o zázrak, který by si zasloužil hlavní večerní vysílání. Mentalista je průměr (dobře, vzhledem k šarmu Simona Bakera mírný nadprůměr :-D)

Odložené případy (2003) (seriál)

Ano, nepopírám, že se to vzhledem k množství dílů opakuje a strkají nám pod nos pořád stejné režijní postupy, ALE přesto je Cold Case jedním z nejlepších kriminálních seriálů, které nám české TV servírují ....což se tedy samo o sobě možná nedá brát jako ctnost. "Je tu ale další ALE!" Cold case je poměrně chytře vymyšlená záležitost a právě zařazením do jiných míst a jiného času získává na atmosféře a je někdy příjemně "osvěžující", když už je vám zle z těch všech Kriminálek Miami/New York/Dolní Lhota/Horní Lhota. Herecké výkony nejsou nic dechberoucího, ale jsou pořád přijatelně civilní a neotravné. Suma sumárum, klidně to přiznám- když si doma válím šunky a nemám nic důležitého na práci, s chutí si tu bednu zapnu a na Cold Case se podívám od začátku do konce.

Zabít Saddáma (2005)

Film má, IMO, skvělý námět a poselství a kdyby se ho ujal někdo opravdu schopný, bylo by z toho drama jako blázen. Tady mi, bohužel, dost chyběla atmosféra, chvílemi to na mě působilo poměrně béčkoidně, co se techniky i hereckých výkonů týče. Díky těmhle aspektům film nepůsobí tak silně a přesvědčivě, jak by mohl. Věčná škoda toho námětu

Tintinova dobrodružství (2011)

Těch 107 minut bylo rozhodně příjemně strávených, ale nemůžu si pomoct, mám z Tintina rozporuplné pocity. Po technické stránce se bez debat jedná o skvost, ale jak už zmínil POMO, bylo to dost neosobní a podle mě i vypočítavé.

Sicilián (1987)

O Sicílii se zajímám a žeru všechno, co se týká Cosa Nostry. Mario Puzo mě taky strašně baví. O to větší zklamání pro mě bylo, když jsem musela Siciliána dávat na třikrát, protože jsem u něj pokaždé usnula.

Králova řeč (2010)

Nedá mi to, prostě musím! Králova řeč je bezesporu poměrně kvalitní snímek, ale asi jsem jako jedna z mála zabedněná a pořád nikde nevidím tu genialitu, nikde nevidím důvod, proč by si to mělo zasloužit 4 Oscary. Dle mě by si možná (!) zasloužil Oscara leda Tom Hooper za režii, ale Oscar za scénář, nejlepší film, nejlepšího herce v HR?! Pardon me, ale tohle nikomu nežeru. Dvouhodinový film se táhne v celkem pomalém a nezáživném tempu, chybí mi tam hlubší vykreslení zvratu (vidíme, jak se Firth učí mluvit, no paráda). Králova řeč ve mě nezanechala vůbec nic. Nemám z ní pořádný komplexní dojem, neposadila jsem se na prdel, nepobrečela jsem si, nebyla jsem pohnuta, nebyla jsem napjatá, nezamyslela jsem se, neslintala jsem nad vizuálem, nepotěšil mě chytrý scénář a nebavily mě ani dialogy. Tohle všechno bych ale neměla potřebu řešit, kdyby nedostala 4! Proboha, 4 (!) Oscary a neměla 8 nominací! Co se týče Firtha, měl i lepší role, než koktavýho krále. A Oscara měl ten rok dostat (ukamenujte si mě, stejně si za tím stojím) James Franco! No, tohle asi nemá cenu řešit a plýtvat slovy. Akademie mi stejně poslední dobou přijde postavená na hlavu a Oscary jsou rok od roku větší fraška.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Fajnová, v některých momentech nadprůměrně vtipná oddechovka, aneb na kanadský snímek poměrně slušný :) Možná jsem čekala trochu víc, ale moje očekávání snad ani nebyla v tomhle případě zas tak adekvátní. U některých scén jsem se zasmála, jako dlouho ne. Nutno podotknout, že to byly většinou scény z první poloviny filmu. Druhá polovina už citelně ztrácela tempo, což mi zkazilo celkový zážitek z filmu. Ale přesto si nestěžuju. "Tucker & Dale vs. Evil" je poměrně fajn film, rozhodně ne ztráta času, ale z podobné kategorie mám o dost radši "Shaun of the dead"

Sunshine (2007)

Poprvé viděno před třemi lety a nějak jsem neměla koule to jakkoliv komentovat. Neříkám, že je teď mám, ale tahle filmová pecka si o to přímo říká. Sunshine je jeden z důvodů, proč tak strašně miluju Dannyho Boylea. Kdo by čekal od režiséra, dle mě, třeba velice úspornýho "Mělkýho hrobu" něco podobnýho? Ano, možná pokus o sci-fi, ale sakra, ne tenhle masterpiece, kterej je uhrančivej jako slunce samo. Sunshine je dechberoucí audiovizuální zážitek a přitom je to napínavý jak kšandy. Jeden ze snímků, u kterýho si rvu vlasy lítostí nad tím, že jsem ho nestihla v kině.....no, možná je to dobře, pravděpodobně by mě ze sálu odnesli nohama napřed.

Sukničkář (1987)

Opět jsem se nechala napálit Downeyho roztomilým ksichtíkem a ač jsem měla jiné plány, musela jsem "Sukničkáře" (to je zase překladatelská perla) zkouknout. Vcelku jsem nečekala nic, než právě ten pohled na Downeyho a taky jsem toho víc nedostala. Klišovitá komedie a vyjímečně dost nesympatická Molly Ringwald. Když jsem potom viděla, jaké to mělo celkové obsazení, docela jsem se divila. Dennis Hopper, Harvey Keitel i ta hlavní dvojice. Škoda jejich talentu na tenhle scénář.

Gerry (2002)

Ach, Gusi, proč?! Gerry je moje první zklamání, co se Van Santa týče. O to smutnější je, že se na týhle zradě podílel i další z mých oblíbenců- Matt Damon. Mám ráda Gusovy "prázdný narace", mám ráda neexistující dialogy v jeho filmech, mám ráda to ticho. Ale je tenká linie mezi akurátním množstvím a zmršeninou. Gerry se, bohužel, podobá spíš tomu druhému. Všechny aspekty Van Santových filmů, které mám tak ráda jsou tady dovedeny do absurdní přemrštěnosti a tím pádem je z divákova zájmu o vývoj filmu a napětí totálně v tahu, zbývá jen nuda a přání, aby už ti dva, ježíšikriste, někam došli. A už vůbec jsem nepochopila tu stopáž. Mít mírně přes hodinku, možná by to nebylo takové utrpení. Věčná škoda a přitom by se z námětu dalo vyždímat o dost, ale o dost víc.