Srážka planet (2011) (TV film)

Snůška NE-NE-NE (nehorázných nelogičností a nesmyslů). Naprosto příšerné efekty (snad vyjma ztvárnění raketoplánu). Přežít se to dá jako kulisa k práci, jinak ztráta času. Hvězda za pobavení nad tím vším. 2/10

Braindead - Živí mrtví (1992)

Nejvíc ultrabrutálně krvavá jízda, co jsem kdy viděl. Šílené, humusácké,precizní - za tohle by se nestyděl ani Tarantino s Rodriguezem. Jen by mě zajímalo, jakým způsobem Jackson spadl na hlavu, že o dekádu později vyšvihl LOTRy. A nebo se mu prostě chtělo. 6,5/10

Mogadišu (2008) (TV film)

Na TV film jsem velice překvapen velmi kvalitními záběry při manévrech letounu a přistávání do písku. Sice bych (ne)chtěl vidět sám sebe v podobné situaci, ale myslím že bych být pasažérem nečekal jak ovce na porážku (když ne jindy tak v závěru, když už šlo skutečně do tuhýho). Ale těžko říct. 6/10

Ledový teror (2011) (TV film) odpad!

Co si pamatuju, je to druhé dílo SyFy co jsem viděl a zároveň i druhý odpad. Už po prvních deseti minutách (vynoření ještěrky a stříkance barviva na ovoce po zdech) bylo v podstatě rozhodnouto. Některé momenty (opět ta ještěrka) mi přišly jak intra z her někde v polovině devadesátejch let. Škoda se víc rozepisovat, když to velmi trefně popsali lidé v komentech níže. Jedenapůl hodiny tlouct hlavou o stůl by bylo produktivnější. 1/10

Válka Bohů (2011)

Těžko se adekekvátně rozhodnout. Některé kulisy mi přišly nic moc (takové výrazně umělé...bylo to záměrem?), některé zas byly pěkné...scenérie byly určitě zdařené, přestože celkově digitální. Nasnímáno na způsob 300, celé je to takové zvláštně pastelové. Naopak se mi zdáli podivní bohové - ztvárnění jako mladí metrouši, to mi moc nepřišlo. Čekal bych bijce v nejlepších letech. Největším překvapením (a zároveň zřejmě v porovnání s ostatníma faktorama i největším kladem) byly brutální bojové scény, kde se skutečně nešetřilo krví a bojovým umem. 5,5/10

24 hodin (2001) (seriál)

Po šílené jízdě (8 sérií za 2 měsíce) jsem rád, že už je to za mnou. Ono v jednom kuse poslouchat jak Bauer na někoho řve a další zas furt jen přísahají, že za nic nemůžou, to se přesytí. Většina příběhů je originální, jen poslední už nemá takovej šmrnc. Každopádně se člověk musí obrnit vůči polobožským americkým prezidentům, agentovi se sebevražednými sklony, ale kolem a kolem - tolik klišé tam zas nebylo. Většina eskápád (včetně toho, co se dá stihnout/přežít/ustát za jeden celej den) je sice těžko uvěřitelná, ale zábava to je. Navíc zajímavý - a myslim že ani ne nijak fiktivní - poznatek: všimli jste si, kolik kamer a všelijakých dalších sledovacích vymožeností slouží americké vládě k špiclování svých občanů? USA jsou skutečně neobvyklou demokracií. 8/10

Agent bez jména (2010)

Kamera nepříjemně chaotická a roztěkaná, dialogy děsné a dabing taky hrozný. Steve Austin by se měl držet radši svého kopyta (wrestlingu), protože je to prototyp neherce. Na klad snad některé krvavé detaily (ustřelená noha, mexikánské mučení). Jinak amatéřina. 3,5/10

Barbar Conan (2011)

Fantasy jako taková 3* ... no pokud by se to mělo porovnat s originálem, tak samozřejmě bez šance - postrádá to tu Arnoldou patinu (a muskulaturu). Šplíchace krve, doslova, to nemohou vynahradit. 5,25/10

Čtyři lvi (2010)

Tak drsně vtipnou věc jsem už dlouho neviděl. Řval jsem smíchy od začátku do konce, přestože se jedná o vážnou věc. Jsem překvapen, že pan Morris ještě žije, protože natočit něco takového není v dnešní době jen tak. 8/10

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Oproti SG a SGA je velkým problém SGU to, že se tam ve větší míře řeší vztahy. Přeci jenom to sleduju kvůli něčemu jinému. Hlavně že se jim hodí obsadit roli palubní lesbičky a další milostné dua-tria. Šéf lodi pan plukovník Young taky není moc sympatický, vlastně i ty ohrané vzory chování posádky docela nudí. To se mi nechce brát, lépe se dá překousnout již tradiční klišácké (=americké) sebeobětování se. Zároveň se dějí určité nelogičnosti ..SPOILER... např. proč když Eliova matka umírá a jemu vláda slíbí, že pro ni udělají co budou moct, proč ji nevyléčí goauldskou technologií či jinak?... apod. Oceňuju ale invenci v ději a grafické zpracování. Každopádně jako fanoušek doufám, že přihodí do budoucna ještě nějakou sérii. Potenciál to má. Za rušivé vztahové elementy dávám těsně pod hranici čtyř*, takže 6,5/10