Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Pětadvacetiletá odmlka má něco do sebe. Bylo zajímavé sledovat, jak nám postavy dozrály, změnily se, ale jejich city zůstaly pořád silné a neměnné jako v prvním díle. Někdy je to tak i v životě, je jedno kolik let uběhne, ale když se vrátíte na stejné místo se stejnými lidmi, je to tady prostě zpátky. Film přinesl přesně to, co jsem od něj čekala, na rozdíl od vtipnosti a jisté veselosti prvního dílu, ale i reálnosti toho, jak to na lyžácích chodí. Přinesl pohled dospělých lidí s novými starostmi i nevyřešenými pocity z minulosti. Navíc kamera byla úžasná, hudba dojemná a celý film byl natočen na velmi dobré úrovni. Moc pěkně se mi na to koukalo a vzpomínalo, jaké to kdysi bývalo na lyžácích...hlavně to ranní řazení na kopci, kdy padá čerstvý sníh, to byla paráda.

Odložené případy (2003) (seriál)

Výborný nápad a perfektní zpracování. Pár počátečních sérií mě velmi bavilo, pak už to je takové nějaké zrychlené a pořád jen dokola. Přijdou k prvnímu podezřelému "Ten to bude!", "Ten měl motiv.", ten je zavede dál "To určitě bude ona, měla jasný motiv.", ta je zavede dál "Tak to bude určitě on, určitě by toho byl schopen!" a tak stále dál, kdy najdou dalších pár zaručeně podezřelých, než se dopracují k tomu správnému. Nejoblíbenější díly jsou, kromě jiných, pro mě ty, které se odehrávají u bazénu. Jednoznačně Výpadek proudu a Plán.

Aj múdry schybí (1998) (pořad) odpad!

Na tohle se nedá koukat hlavně z důvodu, jaké lidi si vybírají, aby reprezentovali moudrost slovenského národa. Čert vem fyzický vzhled ... ale přece už podle zjevu je jasné, že toho moc vědět nebude a to mě má bavit? Ta lidská hloupost? Ne, díky! Aspoň trochu soudnosti by to chtělo a zalovit také někde jinde kromě kanálů, ubytoven a hospod.

Popelka (2015) (pořad) odpad!

Moderátora vyměnit! To každopádně, hned. Jinak jedna z dalších trpících soutěží, jako Výměna manželek nebo Prostřeno, jen s tím rozdílem, že pokud se trefíte do dobrého úkolu (styl, do jakého se máte obléct je i vaším stylem), nakoupíte si za 10.000,- a ty věci vám zůstanou! To je na téhle soutěži úžasný. Jen tam vhodně zakamuflovat, že zrovna tyhle hodinky se k tomuto stylu hodí, i když po nich toužím už dva měsíce :). Ti co tomu nerozumí, hodnotí další co tomu nerozumí, ale každý ze soutěžících má nakoupíno, plus může vyhrát dalších 10.000,- a ještě nábytek, to opravdu není špatné. Jen aby na tom tvůrci pořadu neprodělali, protože sledovanost bude upadat. Měla by to moderovat nějaká známá česká modelka, nebo známý stylista, kdo aspoň trochu k tomu moderování přičichl a taky, kdo není do sebe zahleděnej namyšlenej trouba. Už se k tomu nikdy nevrátím, ale soutěžící Galina v květované bundě a krátkých lacláčích byla NEJlepší a nejnápaditější, ať si kdo chce co chce říká. Ta její výhra nábytku byla pro mě velkým zadostiučiněním :).

Rychlá hra (2015) (pořad) odpad!

Na tohle jsou paragrafy ne? Na začátku jednoduché otázky, které navnadí, a ani to čekání na telefonu tolik nestojí. Ten litr co vyhrajete, pak dáte za telefon. Pak jsou tam otázky, co jsou složité (zkrátka nemáte nejmenší šanci to uhodnout! Př. Kolik korun je na obrázku? A jsou tam papírové peníze, mince, rubem i lícem, kde jsou koruny jak číselné, tak ty, co se nosí na hlavě, plus někde na té papírové se taky najde nějaký ten král, co má korunu na hlavě, ale vy to prostě nevidíte...), ale tváří se jednoduše a to se to pak visí na lince, peníze za telefon tečou do kanálu a pak se po 100 odpovědích nešťastníků před vámi dozvíte, že i vy jste to projeli na celé čáře a možná jste dokonce před bankrotem. Vydržela jsem se dívat na jeden tento pořad někdy v 5 ráno na Nový rok (a rozhodně to pak nebylo jak na Nový rok, tak po celý rok), moderovala to taková sprostá, vyžilá, odbarvená blondýna, snad bývalá profesionálka v poskytování erotických služeb, zřejmě v oblasti sado-maso. Málem se tam udusila šampaňským, které u toho popíjela, snad zapomněla, že už nekouří cigáro (nebo něco jiného). Motala se tam po studiu, a na diváky vykřikovala "Já to CHCI vědět!" "Řekněte mi TO." "OKAMŽITĚ TEĎ HNED!!!". Strašný, strašný, strašný ... Jak tam vůbec může někdo volat?

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Tak tohle mě zaujalo, až jsem se sama divila. V žádném případě se nesmím vyprasit do takových rozměrů, protože jak mi tento pořad ukázal, i poté, co shodíte nabrané kilogramy, zůstane vám na těle kůže, které se zbavíte jen plastickou operací, to je NAPROSTÝ ŠÍLENSTVÍ! Jinak to na mě působí velmi emotivně, protože v podstatě jde o to, že ti lidé mají problémy, které v Americe řeší x procent jejích obyvatel převážně jídlem. Ten přechod k lepší postavě je velmi radikální, ale jak se pak z pořadu dozvíte, je to nutností (musíte zasáhnout, když jsou v noci při vašem spánku momenty, kdy se vám zastavuje dech!) a co je mi sympatické, jsou ty výsledky a ti "noví" usměvaví lidé na konci pořadu. "Já jsem si konečně vyšel na procházku!" "Koupil jsem si kalhoty, do kterých jsem se vešel, mám takovou radost." "Začal jsem i opět pracovat, protože se už nezadýchávám a můžu se hýbat." Neuvěřitelný!

Máte doma uklizeno? USA (2004) (pořad) odpad!

Vybavuji si mou návštěvu Anglie, kdy jsem asi měla štěstí, že mí hostitelé uměli uklízet. Druhý den ráno přišly spolužačky za organizátorem výletu s pláčem, že u toho chlapa bydlet nebudou, protože by se v jeho vaně daly pěstovat brambory. Tím nechci nějak generalizovat, ale ... navíc, já myslela, že je to britský pořad, už kvůli těm domkům, není tady někde chyba? How Clean Is Your House? is a British entertainment/lifestyle television programme in which expert cleaners Kim Woodburn and Aggie MacKenzie visited extremely filthy homes and clean them. Ale abych neodbočovala, nemám absolutně potřebu se na tohle dívat. Akorát se mi z toho zvedá žaludek, čeho jsou ti lidé schopni. Odporné na tom nejvíc je ale to, jak ty dvě báby se na začátku pořadu v těch odpadcích přímo rochní, všechno očichávají, div nestrčí hlavu do špinavého záchodu, ten bordel berou do rukou a strkají ho do kamery. No FUJ! HNUS! Úplně mi přijde, že je to snad baví a že si to vyloženě užívají. Samozřejmě je pěkné, jak je pak uklizeno, ale prase uklízet nenaučíš a do pár měsíců je to tam zas. To se klidně vsadím. Odporný pořad o odporných lidech.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Vančury!!! A sama přidávám, že podobně jako u Výměny manželek, mě nebaví sledovat trápení lidí. A že je to někdy od tvůrců pořadu řádná podpásovka. Když u stolu sedí čtyři "normální" lidé a jeden totální kokot, který buď má spoustu řečí, nebo je to špindíra a akorát všechny otravuje, a to nejen jídlem. Obdivuju lidi, co do toho vůbec jdou, protože to není jen pořad o jídle, ale i o (opět jako všude) nějaké té nepříjemné "třešince" na dortu, ať už v podobě "úkolu týdne" nebo vůbec o složení účastníků této soutěže.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Když bydlíš v hnoji, pojedeš do domova "milionářů". Jsi-li abstinent, nakvartýrují ti do bytu alkoholika. Žiješ-li ve spokojeném manželství, přijede k tobě manželka, která řeší rodinnou krizi. Jsi-li ateista, vítej v rodině věřících! Jsi-li inteligent, přijede debil. A tak podobně. Přijde mi to jako trápení, konstantní trápení lidí, nejen odloučením od vlastní rodiny, ale i tím, čemu jsou vystaveni. Ale pokud za to chcete peníze, musíte trpět. Aby se diváci bavili. Na tohle koukat nemusím.

Kokuhaku (2010)

Pro matku skoro dvouleté dcerky je to silná káva, ale ta pomsta je jak víno, to bych ani já nevymyslela :). Uživatel Lazyt k tomuto filmu napsal do diskuze, že "Ten film byl tak úžasný, že od té doby co jsem ho viděl, nevím na co se mám dívat." Já s ním naprosto souhlasím. Po skončení filmu jsem byla skoro až okouzlená, přemýšlela jsem, kdy jsem naposledy viděla něco tak geniálně promyšleného a vymakaného, jak obsahově, tak i vizuálně a nemohla jsem si vůbec vzpomenout. Byla jsem toho filmu vyloženě plná, nic jiného pro mě neexistovalo. Líbí se mi ta jistá odlišnost, zajímavost, kterou pokaždé nabídne asijský film (ovšem ta jistá forma něhy, která se v nich často vyskytuje, tady z velmi dobře známých důvodů pochopitelně chybí). Film nabízí spoustu podnětů k zamyšlení, postupně graduje, odkrývá, v divákovi mění jeho pocity každou chvilku, aby ho nakonec totálně rozsekal. Jen dodám, že herečka Ai Hašimoto, která zde představovala jednu z žákyň, má silné kouzlo a podle mě před sebou i velmi slibnou kariéru.