Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Jako asi každý jsem jako náctiletá se zájmem sledovala tento seriál. Teď už bych se na něj podívala jen z jednoho jediného důvodu. Byl by to asi jeden z mála případů, kdy Bohdan Tůma dabuje jen jednu postavu. Ne jako v dalších letech, kdy ho slyším v různých podobách v jednom filmu dabovat desítky postav a mám proto sto chutí tu televizi prokopnout.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Musím reagovat na jeden komentář zde, sice mého jinak oblíbence, ale budiž. Za prvé: srovnávat Myšlenky zločince s C.S.I. je svatokrádež! A za druhé: po jednom díle děkuji, nechci? Kde to jsme? Hodnotit celý seriál na základě jednoho dílu? A srovnávat ho s jiným, který má diametrálně odlišné téma? Tak to je smutné, opravdu. Proto je to s e r i á l, aby se člověk např. postupně dopracoval k jednotlivým postavám, lépe je poznal, ne? Myšlenky zločince vyčnívají nad všechny kriminálky Miami a L.A., a N.Y. a podobně, které jsou dle mého názoru nachlup stejné a soustředí se povětšinou na laboratoře a ohledávání tkanin, vlasů a ostatního humusu. Hrdinové Myšlenek zločince vstupují pachateli do hlavy, do jeho myšlení, do myšlení sériových vrahů, převážně psychopatů, proto jsou vraždy, které se zde řeší mnohem drsnější a budí v člověku strach. Postupem času jsem si našla vztah ke každému z členů elitního týmu a stala jsem se závislákem na sledování brilantního řešení hrůzných skutků jejich neznámých. Musím ale dodat, že od osmé série to rapidně ztrácí šmrnc. Docházely jim zjevně nápady a nedá se na to vůbec koukat, i proto, že se kamsi ztratila předchozí vážnost. A málem bych zapomněla, díky Myšlenkám zločince jsem objevila jednu z mých oblíbených knih, hlavně pro její čtivost a napětí, "Sběratel" od Johna Fowlese.

Nákaza (2011)

Jeden z nejlepších katastrofických filmů, které jsem měla možnost vidět. Jak se všichni báli konce světa, proč by to měl být nějaký zbloudilý meteorit? Mohla by vypuknout obdobná světová epidemie a bylo by po srandě. Tento film mi s přehledem umožnil představit si hrůzu, co by následovala. Člověk je tvor společenský (a to se za takových okolností příliš nevyplácí), ale také sobecký, neohleduplný, a když jde o život, nezná bratra. Film nabídne několik opravdu výživných scén a rozhodně mě nenechal vydechnout až do konce, a že by mě tedy zrovna konec uklidnil ... Mrazivé a vysoce efektní. Ještě teď je mi nějak divně.

Tanec v temnotách (2000)

Dlouho mi trvalo, než jsem našla cestu k tomuto filmu. Důvod byl jediný. Björk. Jako malou mě děsily její klipy, nechápala jsem její hlasový projev a v podstatě vůbec žádný z jejích projevů. Jsem hroznej barbar. Zastřelte mě. Ale změnila jsem názor. Na Björk jako na herečku se koukat dá, pan režisér ji asi pěkně potrápil. Potrápil i mě. Zase jsem se rozčilovala tak, že jsem si málem ublížila. A co se týká hudby, New World z konečných titulků je skutečně nádherná a stále mi zní v hlavě.

Vypadáš skvěle! (2005) (pořad)

Mám ráda staré české filmy, a jedním z důvodů proč, je fakt, že před x lety lidé dbali o svůj vzhled mnohem více než třeba dnes (o chování ani nemluvě). Mně se nápad na tento pořad moc líbil, překvapuje mě tedy, že jsem asi sama. Má přece skvělou myšlenku. Stačí změnit pár maličkostí a hned se člověk cítí lépe. Kolikrát si lidé vytvoří úsudek kvůli prvnímu pohledu a je to docela škoda. Osobně nejsem žádný příznivec slov outfit a styling a pod., neoblékám se podle módy, dokonce si ani nebarvím vlasy, ale líbí se mi sledovat, jak šikovný člověk dokáže udělat z obludky krásku. Člověk by se měl o sebe trochu starat, když už ne kvůli sobě, tak alespoň kvůli druhým. A radost samotných účastníků a jejich rodin byla upřímná a zahřála mě. Jehehé, dle jednoho komentáře tady jsem jako pravidelný divák tohoto pořadu buď slepice pod 65 IQ nebo homosexuál tvrdého ražení :).

Joe milionář (2003) (pořad)

Bavilo mě sledovat zlatokopky usilující o pana milionáře. Byla to sranda. Účast Češky byla pro mě povzbudivá a moc jsem Lindě fandila. Opět jako vždy holka z Česka neměla konkurenci, a to hlavně v povaze a upřímném přístupu k Joeovi.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Krausův pořad mi v mnohém připomněl Noční show Davida Lettermana, a tuto českou verzi jsem si ráda občas pustila. Postupem času mi pan Kraus už začal malinko vadit, nějak se všechno opakovalo, on se pořád stejně tvářil, začal skákat lidem do řeči a spíš raději poslouchal sám sebe než druhé a ta příšerná hudba, zkrátka nic moc. Přesto počáteční díly Uvolněte se prosím jsou skutečně velmi dobré.

Televarieté (1970) (pořad)

"A neklepej ten popel pořád na ten koberec!" "Popelník jako kráva, a on se do něj netrefí!" Jéžiš, to jsem se nasmála u scének Bohdalové s Dvořákem, jejich humor mě dostával do kolen, ovšem ta omáčka okolo mě vždycky tak trochu otravovala. Moc se mi ale Televarieté líbilo a nedám na něj dopustit.

MTV Cribs (2000) (pořad)

"S MTV Cribs dostanete šanci bez omezení nahlédnout do života a příbytků těch největších světových celebrit." No, tak se slovy "bez omezení" bych byla trochu opatrná. Pokud máte dobrý žaludek a budete zvládat věčně měnící se, skákající a místy totálně zblázněnou kameru, možná něco zahlédnete. Já jsem také občas něco zahlédla. V podstatě byly všechny domy vybavené jak přes kopírák, bez nápadu a možná i jedním bytovým architektem, možná tím nejdražším:), kdo ví. Nezapomenu ale na apartmán Mariah Carey, kde měla úplně všechno (nábytek, podlahy, stěny, stropy) zlaté nebo pozlacené. Být tam já pár minut, mám vypálený oči. Takové výstřelky mě nechávají chladnou, ovšem co tak trochu závidím jsou ty jejich nabušený lednice a obrovský bazény :).