Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Tak tohle jsem nečekala. Nikdy bych nevěřila, že mě ta nejodpornější scéna z filmu (čokoládka) totálně poskládá do kolen, že mě bude bolet břuch, a že si jí ještě budu přetáčet znovu od začátku, abych si tak zařídila další minuty na tomto světě. Smíchem ku zdraví!

Kopytem sem, kopytem tam (1988) odpad!

Ještě teď, když si vzpomenu na tu hrůzu, kterou jsem se sebezapřením vydržela sledovat až do konce, skutečně mi není nejlíp. Co tím vším kraválem, létající kamerou, vykulenými obličeji a odpornými kulisami mělo být řečeno, mě tak nějak míjí. Zpracovat téma promiskuity a posléze sžíravé obavy ohledně nějakého strašáka, který v menší či větší podobě tehdy řádil a bohužel řádí dodnes, snad lze vytvořit i bez toho, aby z filmu bylo člověku šoufl, a to ne kvůli jeho tématu. Moc se mi ulevilo, když už konečně skončil a ještě víc, když jsem ho slavnostně vyhodila do odpadků.

Saltová (2010)

Jeden z nejlepších filmových zážitků poslední doby. I když je Angelina fakt nádherná, ve většině jejích rolí mi připadá tak trochu prkenná. Tady rozhodně ne. Nebyla jsem vůbec schopna předvídat co se stane. Pokud se mi to povedlo na začátku, následně jsem s tím jasnovidectvím měla velké potíže. Možná i proto u mě tento film skutečně zabodoval.

Milenci (2008)

Naprosto úchvatně zpracovaný snímek o člověku, kterého láska snad umí jenom trestat a další ukázka toho, že chlapi touží po blondýnách, ale většinou skončí u brunetek, nebo jak se to říká. Láska nedokáže jen těšit, ale taky strašně bolí. Jakkoli je tento snímek spíše pochmurný, a štěstí a radost těžko hledají cestu k divákovi, je hodno obdivu jeho zpracování. Hlavně co se týká barev. Tento film bych pasovala na zlato - černý, třpytivý s nádechem modré. Tohle prostě nešlo nevnímat, je to skutečně nádhera. A herecké výkony všech hlavních představitelů jsou úžasné. Snímek vás vtáhne a nenechá vás vydechnout, možná vám připomene i vás samotné. Kolik z nás už chtělo druhé, pro které jsme mnoho neznamenali, a nejenom proto, že milovali jiné, zkrátka jsme pro ně nebyli ti praví. A jak nás to trápilo. Dokonalá práce po všech stránkách.

Sametová extáze (1998)

Tady se pozná opravdu kvalitní film. Nejsem muž, nejsem homosexuál, glam rock mi nic nepovídá. Přesto mě tenhle film dostal do extáze, a to doslova. Jak je tohle možný? Ewana McGregora taky zrovna nijak nemiluju, a tady byl opravdu úžasný, nespoutaný, otevřený všemu. A Christian Bale je sladkej v tom svém tápání a objevování. Ačkoliv tu všichni kluci nevypadají zrovna nejmužněji, a mě občas u filmu právě dostává do extáze ta mužnost, nic to nemění na skutečnosti, že se už moc těším, až si tento zářivý film plný nádherné hudby opět brzy pustím.

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Oficiální text distributora - "Film je drsnou výpovědí nejenom o těžké době, ale, a to především, o silném přátelství." - Tak nějak si dovoluji nesouhlasit s druhou částí této věty, protože sílu přátelství tam tedy moc nevidím. Vidím tam jen hloupou holku, které bych nejraději dala pár facek za to, jak je neschopná, a jak dokáže své okolí akorát využívat. Chápu tu nepříjemnou situaci, holka je mladá, dítě nechce, ale to z ní přeci nemusí učinit zaostalou a neschopnou osobu, které je všechno jedno, které snad ani nevadí, že lidé kolem ní trpí, protože není schopná si zařídit základní věci. Její přítelkyně, k níž ji pojí to "silné přátelství" možná zažije více utrpení než samotná nechtěná matka. Film splnil svůj účel. Šokoval mě. Ale samotná neutěšená situace kolem ilegálního aktu mě nevyděsila natolik, jako představa, že bych někdy měla takovou tupou osobu za svou kamarádku.

Město andělů (1998)

Tenhle film mě rozžhavil do běla. Prvně jsem nechápala Nicolase, pak jsem nechápala Meg, pak jsem zase nechápala Nicolase a pak, když jsem se uklidnila, po nějaké době jsem nechápala už vůbec nikoho. Proč se proboha na něco dívám 114 minut, když pak mám chuť tu televizi prohodit oknem. Skutečně, zážitek jen pro silné nervy.

Yes Man (2008)

Žiju v krabici. Pořád lidem vykládám jak mám málo času, jak nestíhám, jak mi nic nevyjde, a odmítám zajímavé nabídky od svých přátel. Stydím se za to. Po tomhle filmu tím spíš. Protože jsem unavená a vyřízená jen z toho, že skoro nic nového nedělám, že říkám životu NE. Nechci už taková být, a nebudu už taková. Děkuju tomuhle filmu, že mi otevřel oči.

Sexbomba od vedle (2004)

Pokud by někdo chtěl natočit příběh o pornoherečce, která k lásce přišla, neměl by udělat dvě základní chyby. První - obsadit do hlavní role herečku, která ať se snaží jak chce, svým vzhledem a chováním má k pornoherečce na hony daleko, a druhou - nepojmout to jako romantickou komedii, to prostě nejde. Tohle měla být jen komedie, praštěná, šílená a s nějakou všehoschopnou silikonovou nádherou, aby to stálo za to. Dvě hvězdy dávám za extempore Emile Hirshe na večírku a za pár dobrých úsměvných scén.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Nuda, nuda, šeď, šeď. Podtitul Profesionál 2 měl snad zaručit vyšší sledovanost a prodejnost. Ani jako vždy dokonalý Belmondo nemohl v tomhle paskvilu zazářit jako vždycky. Původní Profesionál byl jiný kafe, měl spád, měl v sobě emoce a příběh plný napětí od začátku do konce. Tohle se s tím nedá vůbec srovnat.