Útěk z MS-1 (2012)

Lépe než uživatel Verbal bych to nenapsal. Akční výplachy se přeci taky musí točit. A proč ne.

Princ a pruďas (2011)

Jsem sice fanda různých úchyláren, ale tohle bylo chvilkama moc i na mě :) Docela jsem čuměl, co za herecký ansámbl se tam sešlo. Na druhou stranu... za pokus to stálo.

Kopí osudu (2010) (TV film)

Po stopách německých památek přes kopírák Indyho. A mimochodem - každý druhý archeolog přeci umí létat s helikoptérou!

Velký Gatsby (2013)

Krásně vypadající kýč, který i přes našlápnutý hudební party doprovod prostě nefunguje. Když není co hrát, ani velcí herci nic nezmůžou.

Já, legenda (2007)

Znásilnění parádní knižní předlohy, které ani sympatický čtyřnohý přítel Willa Smithe (nebo snad on sám, i když - klobouk dolů - se o to poměrně dobře snaží) nemohl zachránit. Pro mě osobně velké zklamání.

Babylon A.D. (2008)

Nikdo by neměl točit, jak Vin Diesel brečí. To už z podstaty nemůže dopadnout dobře.

Kódované vysílání (2013)

Sakra, ten Cusack už je taky nějakej starej. Na akčňáky by se měl vybodnout, Con Air je jen jeden a v romantických rolích mu to sedne víc - ať chce, nebo ne.

Paralelní světy (2012)

Neříkám, že scifi/fantasy filmy mají dávat vždy smysl, respektive se řídit podle nějaké logiky. Proč by také měly, už z principu žánru to platit nemusí. Co mi ale u jakéhokoliv snímku vždycky strašně leze na nervy, je buď zjevná stupidita postav, případně celkové nesmysly v kontextu celého prostředí, ve kterém se příběh odehrává. A proto - i když vám Upside Down na jednu stranu naservíruje fajn nápad a super vizuální zpracování - je těch "wtf" momentů především z dílny maximálně mocensky bezzubé "nepřátelské" korporace snad až zbytečně moc. I na pohádku.

Výzva (2005)

Překvapivě koukatelná oddechovka. Jen škoda takového toho "syndromu plastelínů ze strážců vesmíru", kdy davy řadových nepřátel vždy jen hromadně čekají, až je hlavní hrdina zkope do klubíčka. Být v menším počtu a s lepšími schopnostmi, určitě by to snímku prospělo.