Sedm psychopatů (2012)

Vím, srovnávat s Bruggami je v tomto kontextu naprosto mimo mísu, ale přesto si jednu maličkou poznámku neodpustím - tam, kde to drželo v Bruggách dohromady a skrze černohumorno-kýčovito-romantické scénky bez klopýtnutí gradovalo do skvělého finále, mi místy u sedmi psychopatů přišlo, že některé ty dílky celkově zajímavě absurdně slepené mozaiky tak nějak nezapadají. Ale zábava byla, to ne že ne. Dá se říci, že kdo si chtěl pro letošek splnit kvótu filmů s "WTF momenty", nemohl být po zhlédnutí sedmi psychopatů zklamán. Pro mě osobně lehce slabší 4* - nutno však vyzdvihnout především skvělého Woodyho Harrelsona a Christophera Walkena. To je tak, když vám napíšou roli na tělo, a vy si svou práci užíváte... Má to především jednu výhodu i pro nás tuctové české diváky: nikdy není pozdě stát se psychopatem - a navíc na to nepotřebujete školy.

Česká spojka (2002)

Názorná ukázka toho, že jen na xicht se film natočit nedá.

Nikita (2010) (seriál)

Maggie Q je sice zatracene sexy (kdyz si odmyslime ty jeji jednicky :), ale Nikitu bych jí nevěřil ani za mák... i ty soubojový scény mohly být lepší, i když, pravda, tam, kde bojuje někdo jiný než ona, to celkem ujde... Za mě zklamání, na kanadskou klasiku to nemá, byť ani ta nebyla místy "smíchuvzdorná"...

Total Recall (2012)

Za každé prso jedna hvězdička, mohlo by se zdát. Každopádně jedna určitě putuje za krásnou výpravu, post-apo svět byl fajn. Colin taky nezklamal, byť ho Beckinsale (stejně jako všechny ostatní, a bohužel i mého oblíbence Billa Nighy) dosti zastínila... no a ta třetí za dobře plynoucí akci bez zbytečných vykecávaček, byť na můj vkus místy snad až příliš "rychle" a tudíž nepřehledně sestříhanou.... Těch dvou zbývajících se bohužel nedostává z důvodu již mnohokrát omletého, ale bohužel stále v kurzu se držícího - ach ty scénáře. Nemá smysl těm, kteří nový Total recall (nebo rekall?) ještě neviděli, zbytečně spoilovat a vztekat se nad jednotlivými momenty, za zmínku snad jen stojí "supertajné" sídlo velitele odboje, které se nachází na neobydleném místě, o kterém kancléř i přes důkladné pročesávání kolonií neví. To, že k němu jezdí po povrchu po udržovaných kolejích vesele si svítící metro, toho si patrně nikdo všimnout nemohl nebo co... Mno nic :) I tak fajn "vypínací" záležitost. Víc takových. Jen snad na ně chodit s nepatrně menším očekáváním.

Iron Sky (2012)

Neviděl bych to vůbec tak černě, jak to tu mnozí prezentují. Jen od toho člověk prostě nesmí očekávat zázraky. Na druhou stranu tam pár silných momentů je, a když má člověk trochu upito s kamarády a přemýšlí, jakou bezduchost si k další flašce pustit, nemůže iron sky uškodit. Buď to, a nebo třeba podobně intelektuální "RRRrrr!".

Rock ze střední (2009)

Jedna za Bouvího. Nebo by se mu za to, že se pod to podepsal, měla naopak vzít?

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Napnutý jak kšandy, mladý Hackman nadsamcem a reverendem v jedný osobě, krásný tváře mladejch trosečnic... a neuvěřitelně nadčasový zpracování. Jedna hvězda navíc za super zvuk praskající lodě a zurčící vody "odkudsi zespoda" - atmosféra, jak má být! Jo, a ještě něco - mladej štramák Leslie Nielsen v nekomediální roli! Byť malinký.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Ouch.