The Divide (2011)

Neprávem (už jen kvůli atmosféře druhé půlky snímku!) podhodnoceno. A že se nedozvíme, co se vlastně "venku" stalo? Vždyť o tom ten film přeci není... Jo a Michael Eklund bez vlasů a obočí? Brr...

Pozemšťan (2007)

Highlander bez Queenů, Conneryho a mečů... a i když maximálně minimalistické, ono to funguje! Holt konverzačkám ani po těch mnoha letech od oslnění dvanácti rozhněvanými muži, není ani v dnešní době výbuchů a supersexy agentek konec. A zvlášť v žánru scifi. Třikrát hurá. Když je dobrý scénář, všechno jde. I natočit divadlo :)

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Taková transformovaná Akta X, jen místo mimozemšťanů se tu a tam potloukají lidé, ovlivnění magickými artefakty. Na druhou stranu příjemná rodinná zábava, níže zmíněný příměr lovců pokladů s odznaky tajné služby sedí dokonale. Mezi hlavními představiteli to trochu jiskří, takže všechno jde po již tisíckrát vyjetých kolejích - a to i co se náplní jednotlivých dílů týče. Nic víc, nic míň. Ale koukat se na to dá. Jen nečekejte zázraky.

Křupan (2000)

Mena Suvari by se neměla ve vlastním zájmu smát. A nebo si alespoň koupit nový zuby :) Každopádně to má příliš málo humoru a příliš...hmm, nevím... nefungující chemii. A tak jediný, co tomu vlastně zbylo, byly ty - tou dobou hitovky - soundtrackové pecky. Dost málo na film, který má fungovat jako romantická teenage komedie...

Ocelová pěst (2011)

Ale jo, taková železná pohádka. Na roboty se kouká hezky... každopádně nic se nemá přehánět :)

Ultraviolet (2006) odpad!

Holt i Milla musí z něčeho žít...

Kravaťáci (2011) (seriál)

Jsou tam krásný obleky a ještě krásnější ženský. Do toho (tak akorát) vtipu v rámci odsýpajících dialogů a dílčí případy, které diváka nezahlcují přemírou právničiny, zákonů a paragrafů. První sérii jsem zmáknul za den a těším se na druhou.U mě naprostá spokojenost.

Nedotknutelní (2011)

Pohádka. S dobrým koncem, jak jinak. Na druhou stranu obsazená geniálními herci (z nichž jeden vypadal jak Hoffman po ránu), bez přeslazeného patosu na závěr a především s odměřenou porcí geniálně nekorektních a (nejen proto, že jsou v drtivé většině pronášeny právě Omarem Sy) černých vtípků v dialozích, které nenudí. Snad jen o čtvrt hodiny zkrátit stopáž a o pěti hvězdičkách by u mě osobně nebylo pochyb. Po dlouhé době hluboký lidský příběh, natočený tak, že se na něj dá koukat bez tvůrci vynucených slzavých scén na konci. A tu trojku, tu jsem Drissovi fakt přál! :)

G. I. Joe (2009)

Prdel. Fakt prdel :)

Válečný kůň (2011)

Spielberg zručně vypráví, byť především vizuálně. Na delší stopáž už jsme si u něj zvykli, na druhou stranu kdyby se snímek omezil na události po první půlhodině a před posledními minutami (člověk se nemůže divit, že silueta vracejícího se jezdce na horizontu, orámovaná západem slunce, prostě nemohla skončit jinak než hromadnými výbuchy smíchu v kinosále), o nic bychom nepřišli, možná snad právě naopak. Krom úchvatné kamery a jednoho úsměvného intermezza v podobě vyprošťování (hmm, napadlo mě i "vyklešťování", ale uznávám, že by to v daném kontextu asi nebylo to správné slovo) zvířecího hrdiny mezi nepřátelskými zákopy na frontě tak můžeme sledovat zajímavou mozaiku nesouvisejících situací, spojovaných pouze přítomností našeho slavného koně - a nutno říct, že mi to tak bylo možná příjemnější, než kdyby nás celým snímkem provázel onen anglický výrostek, nápadně podobný Vojtovi Dykovi za mlada. Pohled na válku i z "druhé strany barikády" tak byl poměrně nenásilný - byť to by se dalo říct vlastně o všech jednotlivých dějových liniích, které dle mého názoru celkově tak moc nefungovaly právě proto, že si k nim divák vlastně ani nestihl vytvořit nějaký vztah nebo alespoň stanovisko. Na druhou stranu tu byly Spielbergovy klasicky výborně zmáknuté bitevní záběry, za zmínku stojí i moc pěkně nakroucená poprava dvou německých dezertérů. Celkově mi to dává něco kolem tří. Ani víc, ani míň.