Hořící keř (2013) (TV film)

Skvělý a velmi hodnotý počin, který především v první seriálové části, která ještě o třídu ty dvě zbývající převyšuje, vytváří jedno z nejsilnějších děl mapujících naše národní dějiny.

První rytíř (1995)

Příjemná oddychová romanitka. Gereovi to i v historickém prostředí sedlo.

Území mrazu (2013)

Na zajímavém a navíc skutečném příběhu je vystavěn tenhle vcelku průměrný krimifilm, který nicméně díky ústředním postavám a závěru přece jen trochu vybočuje.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Viděno naživo z první řady. Skvělá směsice zábavy, filozofie a Duškových schopností.

Hon (2012)

Velmi silný film, který mohl být ještě silnější pokud by racionální podklad příběhu stál na pevnějších základech.

Dead Island (2011)

I zombie animace může krásně hřát u srdce! :-)

Pravdivé lži (1994)

Především první polovinu zbožňuju ale i ta druhá má výbornou kvalitu. Film se skvělě a trochu odlišně namíchanou akcí s humorem než bývá zvykem, na akčňák s trochu delší stopáží, která přesto po celou dobu skvěle klape.

JFK (1991)

V první řadě spičková fimařina hned s několika opravdu labužnickými úseky a v té druhé strhující kontroverzní konspirační výprava s kterou si Stone vyhrál do nejtitěrnějších detailů. Best political drama ever.

Kundun (1997)

Západním stylem natočený film pro západní publikum - z tohohle pohledu je to preziní filmařina s režisérským kumštem. Scorsese se snaží míchat politiku s kulturou a náboženstvím co nejsrozumitelněji pro širší publikum díky čemuž logicky nemůže dojít k rozvinutí těch mnoha jemných niancí. I tak se ale pro většinu lidí jedná o dostatečně komplexní film, nicméně pro někoho kdo chce hlouběji poznat Tibet a ani v soutěži národní film Tibeťanů by asi naplno neobstál.