Byl jsem mladistvým intelektuálem (1999)

Tak tohle je pro mně snad nejlepší česká komedie s hororovou tématikou, jakou jsem kdy viděl ! Viděl jsem několikrát a určitě si to ještě několikrát (mimochodem taky kvůli vhodné délce filmu) zopakuji. Boj proti intelektuálům nemá chybu. Michal David, kterého nemám zrovna v lásce si u mně, za to že si dělá v podstatě prdel sám ze sebe, docela šplhnul......... PS: A navíc je ve filmu obsaženo hluboké poselství ;-)

Rok jedna (2009)

Nejlepší je když od takového filmu čekáte sračku a nakonec se docela bavíte. Potřeboval jsem nějakej stupidní komediální výplach, u kterého bych nemusel používat mozek. A hle ! Trefa! Celek nicmoc, ale semtam je to vážně k popukání, když je vypatlaná nálada. U mně vede "bláznivá" honička ve volském spřežení :-)

Třinácté patro (1999)

Takový lepší průměr. Po pomalejším rozjezdu - Sympatický příběh, kde pointa je prozrazena, nebo dokonce potvrzena už někdy v polovině filmu a do konce to už tak nějak dojíždí. Nicméně nenudí to a film je to vcelku obstojný

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Mně brutality a násilí ve filmech nedělaj problémy, záleží jen na tom, kdo se na to dívá a jak si to přebere. Přijde mi, ale smutný, že hlavní devizou seriálu je to, jakým způsobem přijdou "roztomilá" zvířátka o život. Někomu to přijde vtipné, ale mně to přijde bezduché. Nepohoršuju se nad tím, ale ani se tím nebavím. Je to prostě jenom rozšíření Itchiho a Scretchyho o pár dalších zvířátek. Nechápu, jak to může mít tolik dílů. Viděl jsem asi tři a byli opravdu o hovnu. Krev, ha, ha, ha..........krev, ha, ha, ha........střeva, ha, ha, ha........krev, ha, ha, ha........ Pro mně nuda

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Z nostalgie. Navíc bez CGI efektů, je to takové opravdovější, špinavější. PS: Fallout si z filmu vzal docela hodně :-)

8 MM (1999)

Tento thiller měl velice dobře našlápnuto, co se týče atmosféry, bohužel jak přišel ke slovu projev Nicolase Cageho, skončila bota v hovně. Samozřejmě, že má svoje světlé chvilky - např. Adaptace, Con Air nebo the Rock. Jenomže většinou je to tím, že film sám o sobě je skvělý a Cage se tak trochu veze. Už v začátku filmu, když neustále říká svojí ženě, jak jí miluje, se mi otevírá kudla v kapse. Mnoho lidí jistě se mnou nebude souhlasit, ale já vidím vybráním tohoto herce do hlavní role (kdyby tam alespoň nebyl v každém záběru), jako velice nešťastné. Cage má v podstatě jeden výraz a to jeho "psí oči", který používá v každém filmu. Když se pak snaží chovat drsně, je to trapný. MOŽNÁ SPOILER : Když se mstí, tak brečí (pak přemýšlíte, kdo je vlastně uchylák, když Cage při výkřicích - ,,Dej ruce za záda! ech, och, heh. Já tě zabiju Edie! heh, och, ach..." funí, jako kdyby si honil péro). Jako profesionální detektiv se všeho bojí a znova brečí. Film pak působí hrozně ukňouraně, protože stále vidíte ubohého, přehrávajícího neherce. Když už nekazí film on, tak přijde přelom ve filmu, kdy všichni záporňáci mají potřebu všechno vysvětlit, i když se jich nikdo neptá. Pro hloupější, zacházejí do takových krajností, že popisují svoje pocity a rozpoložení. Co se týče Phoenixe, tak ten byl v pohodě, leč nepochopil jsem, jaktože znal všechno a všechny v podsvětí pornografie, když se vlastně o to vůbec nezajímal. Na film jsem se dlouho nechtěl podívat, ale když jsem se dozvěděl, že scénárista je TEN samej, co napsal SEDM, pak jsem neváhal. Byla to blbost, ale jak jinak zjistit, jestli je to dobrej film nebo sračka? Zkusim si představit film s kýmkoliv jiným a zvedám hodnocení, ale takhle zůstávám u dvou za dobrý námět a semtam něco...

Princezna Nevěsta (1987)

Tak tohle je opravdu pohádka pro všechny! Petr Falk čte knihu, která je plná humoru, magie a důvtipu. Kulisy zapadají přeze všechny zápory výborně do atmosféry. Pohádka odsejpá svižně a je radost se na ní dívat. A znova připomínám, že dialogy jsou opravdu vtipné a není zde potřeba nějakých "akčních" pomůcek, aby se člověk u toho zasmál. Semtam bylo sice nějaké hluché místo, ale opravdu pouze nepatrně. A kdyby se to vašim malým dětem nelíbilo, stačí si vzít k srdci dědův proslov:,,Dřív lidi měli taky televizi - říkalo se jim knihy"

Green Lantern (2011)

Podobně "zábavné", jako Captain America , ale abych byl spravedlivý - ten byl o malinko lepší. Nicméně zde je mi hlavní hrdina mnohem sympatičtější. Sice si to posere a začne všechny zachraňovat ( podobně jako v Hancocku), ale nic jiného se od superhrdiny ani neočekává