Diplomová práce (1996)

Na třiadvacetiletého týpka skvěla nakopávací režijní prvotina. Je jasné, že Amenábar v tomhle věku nemá filmové řemeslo tolik v krvi jako například u The Others, kde svým kumštem už naprosto exceluje. V Diplomové práci se najde několik hluchých míst a přešlapování na místě, vše však vyvažuje scénář který nedává možnost natočit vyložené blbý film. Problematika snuff filmů je sama o sobě silným tématem a pokud je podpořena zmiňovaným scénářem a slušnou režií, zrodí se dílo, které Vás dvě hodiny bude držet v napětí, budete hrát ententýky s postavami, protože do poslední chvíle není jasné kdo je kým a odkud přijde rozhodující úder.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Před návštěvou posledního Hobita jsem byl vícemi ústy varován, před totální kravinou. Po zhlédnutí musím konstatoval, že já tedy dostal co jsem očekával. Akční jízdu, kde se nešetřilo na komparzu, digitálních efektech, kostýmech. Jackson odvedl dobrou práci a dívákovi byl odměnou film, který v daném žánru lze zařadit na samotnou špičku.

Americký gangster (2007)

Tady opravdu není co dodat. Stará dobrá filmařina. A přitom stačí obstojný scénář, skvělý režisér a neméně skvělé herecké obsazení. Potom Vám nevadí ani dvou a půl hodinová stopáž, protože celou dobu jste královsky baveni.

Dívka ze skříně (2012)

Film, který mohl být ponurý, smutný,depresívní. Proč ne? Nebo tragikomický. Opět proč ne? Ale to balancovaní mezi žánry na mně působilo až moc nuceně a umělé. Tři hvězdy jsou především za závěr. Kde už měl Bodo Kox zdá se jasno.

Co jsme komu udělali? (2014)

Je fajn, že v dnešní multikulturně vyhrocené době se někdo dokáže na problém kouknout s vtipem a nadhledem. Bohužel to co mělo celou komedii táhnout a co jí tak skvěle odstartovalo postupně vyprchá. A rasově mířených úderů je postupem času čím dál méně. Takže ze skvělé konverzační komedie se postupem času stává komedie romantická a to určitě tomuto kousku neprospělo.

The Guest (2014)

Opravdu, ale opravdu mně nezajímá co tím vším chtěl autor říct. Zda to měl být nějaký vyšší retro záměr osmdesátkovych bečkových filmů a na vše se je potřeba dívat s nadsázkou. Pro mně až na pár momentů totálně debilni film, který k sobě navíc při závěrečné naháněné přibral pořádný díl trapnosti.

Julenka (2009)

Vida, vida tak i v matičce rusy se mezi charóšimy děvočkami s krásnými dlouhými copy, najde parchant ne nepodobný americké Esther z Orphram. Další důkaz toho, že manipulativní bestie stírají rozdíly mezi zeměmi i kontinenty. Ruský thriller či horor působí možná trochu naivně a amatérsky, ale vše vynahrazuje živelností a nadšením s kterým do toho zřejmě tvůrci šli. Film na tři hvězdy. Ta čtvrtá je za nostalgickou vzpomínkou na ruský jazyk.

Dobrý Will Hunting (1997)

Velmi dobře zvládnuté řemeslo. Will Huntig je ten druh filmu, který se vás dotkne tam uvnitř a je vám s ním dobře i po několika reprízách. Film o naději a strachu z ní. Strachu z opuštění své ulity i když tam venku by to mohlo byl lepší. Jeden z mnoha filmů u kterých si uvědomíte jak velká je ztráta Robina Williamse.

Byt (1996)

Působivý "puzzle" film z atmosferické Paříže. Skládačka je tentokrát dávána dohromady v různých časových linií děje a člověk musí zůstat soustředěný, aby se dočkal výsledného efektu, který vyzní zcela nehollywoodsky, což filmu jednoznačně prospělo. Působilo na mne kouzlo Paříže, půvabných hereček, charismatického Cassela.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Absolutní nadšení, slovo kult je pro tento seriálový skvost slabý pojem. Co další díl, to pocit, že ujíždíte na úplně skvělým matrošu.