Ajťáci (2006) (seriál)

Ta největší pecka od Linehana ( a že těch dobrých věcí dal dokupy hodně). Všechny tři série se povedly.

Půlnoc druhého dne (2014)

Jedním slovem bizár u kterého ještě zhruba v polovině filmu nevíte do jakého žánru lze snímek zařadit. A co hůř nevíte to ani na konci. Nejsou mne známy přesné politické či společenské roviny filmu, ale pokud to celé mělo co do činění s volební reformou o schválených kandidátech centrální vládou v Pekingu, která právě v roce 2014 vyvolal v Pekingu velké demonstrace, byl to úder na solar. Mně samotného začátek neuvěřitelně bavil, dle průběhu první půlhodiny jsem očekávat mysteriózní thriller s nádechem tajemna na jehož rozluštění jsem chtěl co nejdéle čekat. Film se však poté zlomí do čehosi v čem člověk marně hledá nějakou logiku. Následují sekvence komediální, hororové, dramatické. Jediná jistota po projekci je, že zmiňovanou logiku v tom nenajdete.

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Pro mne to zas takový propadák nebyl, když si člověk dokázal odmyslet, nebo se povznést nad každo příběhové posuzovaní vraha dle astrálního zvěrokruhu, sledoval celkem slušnou krimi, kde dostávali detailní prostor vyšetřovací postupy a poměrně slušně je zachycena mravenčí práce kriminalistů.

Submarino (2010)

Po Zbav nás od zlého další dánská depresivní šupa. Film, který vás po skončení donutí pořádně se něčeho napít. Dva bratří, kteří se brodí privátníma sračkama svých životu. Zatímco jeden s tím vším smířený přežívá se sklenici piva ze dne na den, ten druhý závislý na drogách si namlouvá, že jeho život má jakýsi smysl v podobě jeho malého syna. Ale zatímco je v duchu přesvědčen, že pro své dítě dělá to nejlepší co může, svými skutky podřezává větev nejen sobě, ale i jemu. Závěr se dá označit za happyend.

Interstellar (2014)

Spojení pro mne dvou kultovních filmů Gravitace a Vesmírné odysei se Nolanovi poměrně povedlo. A nebyl to lehký úkol. Upřimně jsem čekal podobnou patetickou sračkoidní věc jakým pro mne byl Armageddon, kde si amící bodou leštit své ego zachránců lidské civilizace. Ne že by toto zcela nekonalo, ale Nolanovi se naštěstí všechny tyto náznaky podařilo ne zcela rozvést nebo zabalit do méně konvenční filmařiny. Škoda, jen notně přitaženého závěru a také všech těch kvantových a relativních pouček ze kterých měl neznalý divák jen zamotanou hlavu.

Na hraně zítřka (2014)

Všichni kdo zažili staré dobré DOSovké hry tohle dobře znají, každý level se dal na podesáte zmáknout díky tomu, že vše se opakovalo a člověk již věděl, kde kdo na něj vystartuje či vystřelí. No a podplukovník Cage to měl po částečné infuzi od jedné hnusné mimikovské bestie podobně. Díky tomu a díky Emily Blunt, se z vojenského poseroutky, který má na starosti válečné pííáár stane plně bojeschopný a neohrožený hrdina, který zachrání svět před jakýmisi mutanty ne nepodobnými štěnicícm z matrixu. Dobrá idea, zpracování méně než tuctové. Čistý průměr.

White Bird in a Blizzard (2014)

Zajímavě vystavěný thriller, který svůj pomalejší rozjezd dohání v pořádně dusném závěru a překvapivém finále. Eva Green válí. Škoda, že její postava nedostává ve filmu více prostoru. Unuděnou věčně nasranou, pohrdající mrchu v jejím podání bych vedle sebe určitě nesnesl.

Co děláme v temnotách (2014)

Milý komediální horůrek, který v samotném nápadu skýtal velký potenciál, který se podle mně ne zcela podařilo ve všech ohledech naplnit. Chvílemi nudné, chvílemi k pousmání a chvílemi jsem myslel že mně praskne pupek např. jsem vůbec netušil co se může stát když sní upír omylem hranolku.

Found (2012)

Film o rodince, kde každý má nějaké to své tajemství. Jedno po druhém je odhaluje nejmladší člen této povedené partičky. Zatímco banalitky mámy a táty, jeden má schované milostné dopisy ze svého předešlého vztahu, druhý časáky s nahatými slečnami v garáží jsou pouze standardními úlety, tak starší sourozenec je trochu větší sousto. Film ve mne zřejmě nevyvolal to co u ostatních a co je zde houfně zmiňováno. Tzn. nějaký reálný nepříjemný pocit. Jde určitě o slušná snímek, který však v mém případě více než pocit strachu vyvolal spousty otázek.

Jump street 21 (2012)

Ulítla týnejdžerská komedie, která se zvrhlostma a úchylárnama jen hemží. Bohužel někdy sklouzne i do trapna, ale tomu asi u tohoto typu zábavy asi zcela nevyvarujete. První polovina filmu pro mne lepší. Zvlášť štafetový běh Jonaha Hilla neměl chybu.