Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Oproti Wickovi si dali tvůrci trochu více práce se scénářem. A i když se v něm možná až moc zamotali do vlastních uliček a trochu tím ubrali filmu na tempu, pro mne tahle špionážní jednohubka i pro tu implementaci do doby pádu totality za doprovodu hudebních pecek devadesátých let náboj měla a s chutí jsem ji přežvýkal.

V pasti (2016) (seriál)

Islandská nálož severní školy detektivních seriálů. Naoko jednoduché, ale doslovné a reálně působící.

Vzteklina (2018) (seriál)

Ve finále dobrý. Odvaha postavit hlavní zápletku na jednom z nejčernějších dílků Českých dějin se cení.

matka! (2017)

Stovky myšlenek a žádná slova. Aronofsky to pro mne prostě dává. Konsternace. Snad ještě z lukostřelkyně je žena....a herečka. Od Bible to nemělo nikterak daleko. Od té Satanské.

Jordskott (2015) (seriál)

Musím přiznat, že od doby kdy nastoupila ta fantasy linka, začal jsem se seriálem trochu bojovat. Do slušně rozjetého krimi-thrilleru najednou vstoupit až s pohádkovým motivem, to už chce pořádné koule. Tvůrcům se to nakonec podařilo ukočírovat v rámci mé snesitelnosti, takže to, plus suprová příroda, Moa Gammel a tradiční severské filmové zbraně zvedlo mé hodnocení na slušných 70%.

Maudie (2016)

Malý film o "velké" ženě. Autoimunitním, velmi bolestivým onemocněním postižená žena nevelké postavy, ale o to větší duše, která navzdory všem handicapům dokáže díky své touze a naprosto čisté povaze jít životu vstříc. To, že to v jejím případě byla láska k malování, není možná až tak důležité. Svět potřebuje takové příběhy, byť sebevíc zidealizované. Kam jste milí akademici dali v roce 2016 oči?

Hačikó - příběh psa (2009)

Ukrutná emocionální ždímačka, která i když dějové je v podstatě o ničem dokáže diváka totálně citově podojit díky reálnosti celého příběhu. Blízký příbuzný je též majitelem rasy Akita a je pravda, že má problém si sám dojít i na záchod. Neskonalá až chorobná oddanost.

Blade Runner 2049 (2017)

Oproti hipsterovské Scottově jedničce, dokázal Denis to v co sem doufal. Dal Blade Runnerovi důstojný temný a zároveň sofistikovaný háv opravdového scifi filmu. To, že to bude audio vizuálně nabušené o tom snad nikdo nepochyboval. A tak jediná možná výtka může směřovat k příběhu samotnému, který je lehce triviální a v podstatě sérii BR jen málo posouvající.

Prezident Blaník (2018)

Hodně na drzo, ale přesto poměrně přesně natočená satira současné politické ani ne scény jako situace v dnešní ČR. Kdo sleduje Kancelář Blaník, ví co mohl čekat, tudíž nemůže být ztracen a film mu prostě sedne. Bohužel i do komentů tohoto dílka se nám již promítá ta jáma, kterou současný prezident tak účelně a trvalé hloubí. Plno komentářů je prostě jen pozérské plivnutí do davu těch, kteří jsou z hradních stoky opět účelně označováni za nepřátele všelidového státu. Smutné.