Lola běží o život (1998)

Osmdesáti minutový hudební klip, který díky všem možným vychytávkám nedokáže nudit.

Evo, vdej se! (1983)

Hořkosladký příběh mladé učitelky a její první karamboly v oblasti vztahů, zaměstnání a socialistického zřízení. Pro mne se nejpůsobivějším momentem filmu stal dekolt soudružky učitelky.

Veronika (2017)

Ne tak pevně usazené jako pro mne jiné, koukatelnější duchařské horory. Strašící pasáže jsou ještě vcelku v pořádku, vata mezi tím je ovšem poměrně přihlouplá, nudící. Možná tomu měla ve finále dát glanc ta true story, to by jste ovšem nemusel hodinu a půl před tím cítit v ústech pocit velkého zmaru.

Jógiša X no kenšin (2008)

Dva velké mozky do toho jedna vražda při nichž má jeden za úkol krýt a druhý odhalovat. Šachová partie dvou géniů, kterou diagonálně protíná jedna velká neopětovaná láska.

Vzteklina - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Někde jsem četl, že Vzteklina by měla oscilovat někde mezi Pustinou a policií Modrava. První díl se z mého pohledu bohužel naklonil spíše ke druhému jmenovanému. Zřejmě jde o snahu nabídnout seriál co nejširšímu publiku, ale kriminální, temný thriller to zatím o dobrý půlmetr míjí. Věřím, že další díly přidají trochu na důrazu.

Thelma (2017)

Severská kinematografie v té nejlepší formě. Ponurost, nečistota, pomalost. A příběh o stromu poznání, který byl jedné nevinné dívce s mimořádnými schopnostmi nabídnut ve formě studia na vysoké škole. Do jaké hloubky svého já musela jít, aby překonala to vše co jí bylo do té doby v životě nabídnuto vyjevil Trier ve skvostných obrazech doprovázených promyšlenou hudbou. Skvělé obě hlavní aktérky.

Uvnitř (2007)

Tohle nejsou brutální bezduché sračky. Inside jsou esenciální, art horor, kde každá kapka krve má svoje nezastupitelné poslání. Jak jinak si vysvětlit fakt, že na tu opravdu bezbřehou brutalitu si nakonec zvyknete a nejvíce vás i přes ty hromady zdevastovaných bude zajímat jak to všechno dopadne. Fais le France.

V červenci (2000)

Nebýt zcela ulítle komediální linky, mohl to být opravdu silný romantický film o cestě za ženou svého srdce aniž by jste tušili, že ta pravá......