Únos (2012)

Drsně realistické, autentické. Ve výsledku velmi působivé, tak působivé, že se na to až "špatně dívá", ale odejít od obrazovky nejde. Jeden by věřil, že se dívá na dokument. Prostě Tobias Lindholm je Pan Režisér!

Kotch (1971)

Můj oblíbený herec Walter Matthau v úplně jiné poloze, než ho znám. Dojemný, laskavý, chápavý, trochu upovídaný stařík v konfrontaci s tápajícím mládím - mladou ženou, která se ocitla v těžké životní situaci. Film nese označení komedie, ale komediální rovina to příliš není. Chválit herecký výkon Waltera Matthaua by bylo nošením sov do Atén čili zbytečnou činností. Spíš mne zaujala kritika režisérských schopností Jacka Lemmona. Možná to zklamání mnohých bylo způsobeno tím, že zvučná jména Waltera Matthaua a Jacka Lemmona přilákali zcela jiný druh diváků, kteří očekávali turbulentní komedii a dostalo se jim jen poklidného příběhu kořeněného místy jemným humorem. Mne film naopak velmi potěšil. Čtyři hvězdičky s přesahem.

Vera Drake - Žena dvou tváří (2004) odpad!

"Odejde TO a budete zase čistá jako sníh..." Jaksi nemohu věřit, že Vera nevěděla, co dělá, že nevyplachuje jakési "TO", ale ničí život, že ZABÍJÍ NENAROZENÉ DÍTĚ! Jen to nechtěla za nic na světě slyšet... Myslím, že všechno je jen o nutnosti nazývat věci pravými jmény. Už ten současný odborný název "přerušení těhotenství". To těhotenství už nebude pokračovat, není přerušeno, je ukončeno! A jeden život je zmařen, nenarozené dítě je zabito a spláchnuto do záchodu! Nejstrašnější na tom je, že poprvé byl potrat zlegalizován v bolševickém Sovětském svaze, později v hitlerovském Německu a dnes se považuje za nejskvělejší a nejpokrokovější výdobytek svobodné západní společnosti. Nepřipadá vám na tom něco špatně? - - - Já souhlasím se Sidem, synem Very: "Je to hnus!"

Já, robot (2004)

No tak tohle bylo pro mne zklamání. Čekala jsem Asimova, jehož povídku jsem četla, a dočkala jsem se průměrné akční sci-fi zábavy. Ne že by to bylo úplně k ničemu. Dobré efekty a triky, slušná hudba. A to je asi tak všechno. Povídka Isaaca Asimova je skvělá, ale tohle zpracování se o zvučné jméno autora předlohy pouze bokem otřelo a jinak s ní nemá nic společného! A to je něco, co naprosto nesnáším. Tohle by mělo být trestné. - Ukradli jste myšlenku, vymysleli jste si nový scénář, inu, dobrá, tak se pod to podepište a nezaštiťujte se jménem proslulého autora. Toť vše!

Nevinný (2018) (seriál)

Emotivní, silný příběh, pečlivě psychologicky propracovaný. Napětí je vygradované, nejsou zde hluchá místa! "Zhltla jsem" všechny 4 epizody za jedno jediné odpoledne.

Božena (2021) (seriál) odpad!

Milá Boženo, i když už je to delší čas, co si nedělám velké iluze o tvé počestnosti (zamlada jsem tě tolik milovala!), přece jen si myslím, že tohle sis nezasloužila! Udělaly z tebe ku.vu - nejspíš k obrazu svému! Od soulože k souloži - soulož nemanželská, manželská, soulož v průjezdu, v posteli, vleže, vestoje - račte si vybrat, všechno naplno, že by stačil jen umělecký náznak? Ale kdež, porno jedna radost! - - - To. že jsem to vydržela až do konce, mne stálo hodně přemáhání a spoustu nevole! Co mělo znamenat to řvaní Geislerové ve vypjatých emočních situacích? Chápu, že její soubor výrazových prostředků je poněkud omezený a chudý, ale tohle bylo už jaksi přes čáru! A ten její způsob řeči byl tak sprostý a dryáčnický, že se to ani nedalo poslouchat. Ať byla Němcová jakákoliv, pražská hokynářka to nebyla! Josef Němec je zde vylíčený jako hulvát ovládaný zvířeckými pudy, ostatní muži jako nevýrazní slaboši, ženy trpitelky v manželské kleci určené k rození dětí, ukájení manželových chtíčů a obstarávání domácnosti... Na nějaká historická fakta si seriál taky nehraje, dámy si toho o životě své protagonistky moc nenastudovaly, vystačily si zřejmě s wikipedií!  Kdyby to bylo jen dílo nepovedené, ale ono je to úmyslně pojaté jako hlásná trouba těch nejzvrhlejších liberálních názorů, ale ani tady nebyly tvůrkyně dost důsledné! Němcová měla být - černoška a lesba! To jediné chybí seriálu k dokonalé světovosti!

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

V každé situaci laskavý a šarmantní, geniální Hercule Poirot, má láska! Ano, pravda vždycky vyjde najevo, i po čtrnácti letech. Skvěle napsaný scénář, skvěle obsazené, skvěle zrežírované! Skutečný požitek!

Vraždy podle Agathy Christie (2009) (seriál) odpad!

Agatha Christie by se moc divila, co to - údajně! - napsala! - - - Myslím, že si příště dám veliký pozor, když se dočtu, že něco bylo natočeno "na motivy" toho či onoho díla! Česky řečeno: Použito bylo jako zástěrka slavné jméno a jinak si filmaři z toho udělali, co chtěli - k obrazu svému! Hercule Poirot byl vymazán a nahrazen... no, je celkem jedno kým. Prostředí bylo změněno a příběhy se odehrávají ve Francii. Prý to dává seriálu nový šmrnc! Řekla bych, že spíše volnou ruku k nevkusu a moderním zvrhlostem: Militantní feministky, lesby, gayové, transvestit... a to jsem viděla teprve jeden a půl dílu! Děkuji pěkně, mám toho až po krk!

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nesnesitelně dlouhá stopáž umožňující nesnesitelně dlouhé pohledy z očí do očí, plytký námět, zbytečně natahované intimní scény (ale holt Brad Pitt, a tak fanynky si to musí užít!) Odcházím otrávená a lituji tři hodiny hloupě využitého času!