Nesvatbovi (2005)

Zpočátku nekončící svatební orgie, které se zdají být takřka nekonečné, i rychlé tempo sledu událostí, které tak dlouho nemůžou trvat .. a také že ne. Owen Wilson je opět akční a než jinak než vtipný a přichází se svým fiktivním bráchou do rodiny, která by si zasloužila 2x týdně návštěvy u psychouše. Od umělecky nadaného a přitepleného syna, přes nadrženou mámu alias číču Kat až po šílenou babču, která by si zasloužila uklidnit rohypnolem vcelku zábavná romatická komedie, která nevyzařuje ničím zvláštním a žádným originálem, protože takových nápadu tu bylo dost a dost. Akorát originálním nápadem zůstalo to, že se vše motá v oblasti svateb a zásnub .. někdy i pohřbů, ale některé scény mi i tak připadají zbytečně až moc dlouhé.

Constantine (2005)

Zajímavý souboj světů adělů a démonů. Nebe i peklo jsou tady za každou zdí a za každým oknem. Tyto světy stojí vedle sebe, a my vězíme mezi nimi. Poloviční démoni i poloviční andělé tu žijou s náma. Říká se tomu rovnováha. Originálně natočený film s jistými okultnými věcmi, který člověka jistým způsobem přitahuje. Pro mě slušných 80%.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

O malinko slabší snímek než první díl, avšak už více akční, ale nikoliv hororový. Druhý díl residenta se již podobá i více počítačové hře, jako je běh skrz skleníkové panorama i sám Nemesis je si hodně ve filmu podobný. Pro mě akční podívaná za 4*.

Resident Evil (2002)

Jo, tak na takovýhle filmy se rád podívám. Na to, že film byl natočen s tak malým rozpočtem je jeho děj více než dobrý, zemná zákoutí, skvělé obsazení. Milla je úžasná! Jako velký fanda počítačové hry jsem z toho filmu opravdu nadšen, i když podle PC jsem čekal více použitých scén, ale jinak chválím.

Příběh žraloka (2004)

Veselá oddychovka, skvělá zábava a výborná příležitost, když chce člověk vypnout. Tento animovaný film je u mě asi nejlepší povedený film spolu s Úžasňáky a Dobou ledovou II. Tento film se mi líbil více než Hledá se Nemo, který byl točen na podobný podmořský život. Skvěle podmořský děj doplňuje pohodová hudba a řada podmořských vtípků.

Drážďany (2006) (TV film)

Nadprůměrný německý film. Sice délka ubírá na plném hodnocení, ale i tak je to velmi vydařený film. Děj sice není příliš výrazný jako je vztah německé zdravotní sestry a anglického pilota, ale obzvlášť skvěle je natočen nálet na Drážďany a ke konci filmu pohled na vyhlazené město až po současnost. Hlavně skvělá scéna je ke konci filmu na zdemolovaný kostel až po jeho obnovení, kde jsou vidět opravdové snímky ze současnosti.

Potomci lidí (2006)

Film, který po sobě zanechává bezesporu několik otázek, občas jsem tápal což znamená, že tomuto snímku musím ubrat jeden stupeň, ale i tak se jedná vcelku o vydařený kousek. Za zmínku stojí cca. desetiminutová kamerová kreace, která ukazuje Cliva Owena, jak se potácí ulicí, plnou bojových scén a nepřetržitou akcí. Města jsou špinavá, studená. Celková atmosféra působila na mě poněkud chladným dojmem. Obzvlášť skvělý je Michael Caine, který se objevuje v čím dál tím více lepších a lepších snímcích. Asi třetí nejlepší film tohoto roku hned po 300 a dokonalém triku.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Podlě mě zatím nejvydařenější díl ze zatím 4 dílů. Tento třetí díl nám ukazuje zatím svou nejtemnější stránku a napětí. Myslím si, že změna režiséra prospěla a tak vyzvedla třetí díl k lepším výsledkům. Azkabanští mozkomoři nahánějí víc než husí kůži, zlepšující se triky, herci už začínají hrát, hudba perfektně zapadá do filmu a vše je mnohem lepší a propracovanější než v předchozích dílech.

Dokonalý trik (2006)

Zajímavě natočený snímek, který mě zprvu zarazil, protože jsem se na začátku neorientoval v ději aneb chvíli dopředu, chvíli dozadu ... Postupem času se člověk dozvídá víc a víc ... Skvěle zachycené přátelství až po vzrůstající posedlost a rivalitu končící nenávistí. Skvělé obsazení Hugh a Christian, dobrá hudba, chladná atmosféra z minulého století. Avšak triky by mohly být o něco lepší, vypracovanější.. Myslím si, že diváka stejně dostane konec filmu, který byl pro mne nečekaným překvapením. Přesto po 300 zatím druhý nejlepší film roku - alespoň pro mne.