Anděl na horách (1955)

Takový barevný film málem už pro pamětníky, hlavní hrdina je po celou dobu tak otravný až je to vlastně celkem i nudný. Občas to zachraňuje jízda na saních .... a lyžařské umění některých aktérů. Jinak normální film na nedělní odpoledne. Podle mě lepší než první díl, ale i přesto plných soudruhů.

Let číslo 93 (2006)

Film byl natočený opravdu skvěle. Film, ve kterém se odehrávaly malé osobní příběhy většiny cestujících. Jen bych se vyhýbal více scén, které se odehrávaly na terminálech a věnoval více scén v samotném letadle. Jinak výborné.

Saw 3 (2006)

S dalšími díly více krve a pasti se zdají být už ohrané a ne tak dechberoucí jako v předchozích dílech. Avšak tento díl po dvojce již ztrácí veškerou logiku. Jste hozeni do příběhu, který s druhým dílem nemá nic společného. Prolézání pastí za pastí až k samotnému závěru, který má neuvěřitelně rychlý spád. Třetí díl této série mi připadal nejvíce uspěchaný a nedomyšlený. Avšak hodnotím slušně za 60%, krve je tam pořád dost :)

Eragon (2006)

Docela pěkně zpracovaný dobrodružný příběh. Draci pěkně zpracovaní a Jeremy Irons mě přesvědčoval o nadprůměrnosti filmu. I když jsem se nenudil, byly tam jistá slabá místa, ale vše zachraňovala Safira :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Už moc dlouho jsem se těšil na tento film, že na něj půjdu do kina a tak se i stalo. Tento film splnil veškerá má očekávání, která jsem do něj vkládal i přestože měl nízký rozpočet a rekvizity byly půjčovány z ostatních filmů. Takže nepochopím lidi, co zde hodnotí film 3mi a méně hvězdičkami, jelikož celkový dojem z tohoto snímku je více než nepopsatelný. Film mě naprosto dostal, jelikož jsem ještě nikdy neviděl nic podobného jakým způsobem byl tento snímek zpracován. Bylo to úžasné, úchvatné, ohromující a mrazivé po celou dobu po celém těle. Krásně zpracovaný a doslova vypiplaný film až do detailů. Doslova mě dostala scéna při loučení, když se odcházelo do bitvy "Vrať se se svým štíem nebo na něm" .. nepopsatelné ... Právem se tento film řadí do mých top 10 :) a těším se až vyjde na DVD.

Rande měsíce (2006)

Ne, že bych se u tohoto filmu nenudil, ale viděl jsem už spoustu lepších komedií. Sice prostředí supermarketu, kde se odehrává 90 % filmu je originální, ale postupem času už víte jak celá komedie dopadne. Dane Cook by si měl najít lepší žánr filmů, do kterého by více zapadl než průměrné komedie.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Myslel jsem, že mě u filmů už nic nepřekvapí. Tento snímek se stal však pravím opakem, ale občasná nelogičnost ve filmu mi vůbec nevadila, protože bylo opravdu na co se dívat. Ke konci jsem už jen koukal, až mě zrak přecházel ...

Iluzionista (2006)

Zajímavý příběh plný mystiky, tajů a kouzel. Zajímavá zápletka, která končí velkým rozzuzlením. Docela slušně zpracovaný film plný triků. I když druhá část filmu byla poněkud slabší, závěr byl velice zajímavý a hezky vše do sebe zapadlo.

21 gramů (2003)

Dvě hvězdičky myslím si dostačující. Sice je pěkné jak to vše na konec do sebe zapadne, ale v divákovi to nezanechá vůbec nic - alespoň v mém případě. Od půlky filmu jsem již věděl jak to dopadne, takže jsem mohl klidně vypnout film a ušetřil bych hodinu života.

Pianista (2002)

Na film jsem se hodně těšil a docela splnil i mé očekávání. Film se nevýhýbá drsným, občas i krutým scénám během války. Občas mi ale připadalo, že některé scény jsou hodně zdlouhavé, bez kterých by se film určitě obešel. Vcelku se jedná o nadprůměrný snímek na 75%