Poslední samuraj (2003)

Dlouho jsem hledal slovo, čím bych charakterizoval tento snímek, ale bez úspěchu. Zkrátka „megafilm“. Ačkoli Toma Cruise opravdu nemusím, velice mě v tomto filmu překvapil a donutil si tento film přehrát i vícekrát. Velmi na mě zapůsobilo samurajské prostředí se všemi bojovými scénami s velmi emocionálním závěrem. Tohle se prostě povedlo! Bravo, tomuto snímku patří plných 5*

Silent Hill (2006)

Zmatení! To je slovo, které mi jako první napadá po shlédnutí tohoto snímku. Sice fandové PC her si přijdou na své, ale pro ty co nikdy neokusili hru – zmatení a nelogičnost. Sice nadprůměrné efekty (přicházející temnota, padající popel) nezachrání vždy vše. Jelikož mnoho věcí zůstalo a nespíš zůstane utajeno, jedná se o průměrný film – 50 %.

Král Artuš (2004)

Na tomto snímku mě velice zaujala dynamická hudba od Hanse Zimmera a to od začátku do konce. Za zmínku stojí nesporně výkony Cliva a Keiry, které zachraňují nudu diváka. Stručně řečeno: průměrný děj, žádný megafilm ale taky žádný propadák.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Romantický příběh, který jsem si oblíbil od prvních záběrů kamery. Excelující Gwyneth Paltrow a Joseph Fiennes, kteří tvoří nezapomenutelnou dvojici a jsou srdcem tohoto příběhu na divadelní scéně. Perfektní komedie, na kterou se jen tak nezapomíná a v mé mysli zůstane hodně dlouho. Příběh o dvojici, který člověka vtáhne do dob Anglie. Prostě výborný, romantický film!

Bravo, girls! (2000)

Můj první film o roztleskávání, který jsem viděl. Nezpomenutelné a skvěle natočené.

Popravčí (2005)

Spíše jsem se přiklonil ke třem hvězdičkám, protože tehdejší prostředí na mě takový dojem neudělalo jako to bylo například u Královny Alžběty. V tomto filmu bylo všechno odulé, špinavé, falešné, takže ani nevím co se mi na tom mohlo líbit .. snad to stínání hlav :))

Svěrací kazajka (2005)

Jeden z mála filmů, který mě velice překvapil. Ze začátku jsem ani nedoufal, že tenhle film mě zaujme, ale na konci jsem byl velice spokojen. Ale moc by se mi nelíbilo cestovat časem z márnice ...

Princezna Mononoke (1997)

Jediná animovaná pohádka, která mě donutila se dívat pořádně na celý děj a při které jsem se nehnul z křesla. Velká fantasie, která ohromí nejenom mladší diváky. Takový velký animovaný klenot.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

V tomto seriálu nikdy nezapomenu na Frenin smích a také na neustále provokace mezi Nielsem a slečnou Bepkok :))

Blbý a blbější (1994)

Opravdu blbá komedie tz. pro mě příjemné posezení u TV .. ale některé momenty jsou opravdu nezapomenutelný jako přetáhnutí kámoše holí do stehna nebo příjemná zimní koulovačka :))