Zkrat (2011) odpad!

podstata divákova přístupu spočívá ve schopnosti zapomenout na okolní svět a přijmout nabízenou podívanou, jako součást reality. Můžeme tomu říkat například vnoření, stejně, jako u virtuální reality. Problém nastává a i zde je shoda se zážitkem ve virtuální realitě, že vnoření musí fungovat. Prostě musí být dodržená určitá pravidla, která umožňují ošálit lidskou racionalitu a odvést následně to "zhlouplé dítě" kamsi do jiného světa. Pokud ta pravidla dodržená nejsou, vnoření se neuskuteční. Pravidla jsou poměrně prostá. Musí vás to zaujmout, musíte tomu uvěřit a musíte být ochotní to dobrovolně prožívat. Ani jedno z pravidel Es Es nedodržel, takže smůla, spíše hotové neštěstí možná rovnou katastrofa. Od člověka, který natočil vlastně jen jediný vynikající film - Sex, lži a video, je to odpustitelné, protože již jeden vynikající film natočil, což se o drtivé většina ostatních filmových tvůrců rozhodně říci nedá.

Dluh (2010)

Verbal je můj idol! :-)

Za nepřátelskou linií (2004) odpad!

Pokračovací válka finských fašistů a německého wehrmachtu s vojsky SSSR je ve filmu vyobrazena následovně. Finové a Švédi (asi také fašisté) se nijak fašisticky neprojevují - nehajlují a podobně. Sovětští vojáci ve filmu mají roli stafáže, do které se střílí a jsou vykreslovaní vo roli jednoznačnýc nepřátel... Jaká je pravda? Finové kooperovali s Německem až do konce války. Německu vydali více jak 2000 židů, což byla jedna s podmínek pomoci finské armádě proti armádě Rudé. Šlo o armádu fašistickou ve všech směrech, ale to film velmi taktně zamlčuje. Zde na ČSFD to nikomu nevadí, asi jako u většinu jiných filmů zkreslujících autentickou historii.

Pár správných chlapů (1992)

jednu hvězdu za kameru, jinak je to hrozná pitomost pro naivní sympatizanty US army. Prvoplánovitý scénář ukázal svou pravou tvář hned v prvním setu dialogů a vše ostatní byla jen slovní siláž uzavřená poznáním, že vojenské výložky nezajistí člověku důstojnost. Co se týká hodnitelů na ČSFD, docela by mne zajímalo, co je to zde za sestavu.

Nenávist (1995)

Mathieu by měl natočit film o nelegálních sionistických osadnících v Palestině. Jemu by to jako bratrovi ve víře možná dovolili. Pokud by se držel svého nazírání na podstatu problému, udělal pro jeho pochopení v případě Palestiny více než kdokoli jiný

Černý jestřáb sestřelen (2001) odpad!

Po formální stránce špičkově provedené. Po stránce obsahové je to naprotá tragédie

Americký gangster (2007)

Zcela zbytečný film a Spáčilová má navíc pravdu v tom, že Kmotr ani Čínská čtvrť to není

Druhý dech (1966)

pomalé a neúprosné směřování ke konci s hudbou jen tam, kde má své místo. Bravo

Ranhojič (2013) odpad!

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Obarvené plátno hrálo barvami, jako by si hlavní kameraman šlehnul pořádnou dávku muchomůrek bílých. Příběh není příběhem, ale snůškou prvoplánovitých a ve značné míře pouze jen kýčovitých vztahových propletenců. Trochu mi to v něčem připomínalo Olivera Twista, který je napsaný podobně - pro přihlouplné naivní diváky ochotné zbaštit háček s udicí i navijákem a asi i s prutem a samotným rybářem. Židé, jak jinak, jsou vykreslení jako nositelé - šiřitelé moderní vědy - vzhledem k historickým souvislostem nezbylo ale tvůrcům nic jiného, než přiznat barvu a chtíc nechtíc sdělit že hlavní postavou tehdejšího lékařství byl muslim. Aby to tak nebolelo předpokládám, že šiřitelé pozitivního smýšlení o židech a propagandisticky tvrdě prosazovaného názoru, že islamisté byli vždy zvrhlí primitivové, museli rozetnout pomyslný gordický uzel a začít hlásat soudobý - moderní - výklad dějin, náboženství, sociálních vztahů a filozofie. Myslím si, že podobně se "vaří" v Německu ještě eintopf. Chudák Avicena, který navíc byl peršan a s araby ho spojoval pouze Aláh, ještě že se toho nemusel dožít. Co se týká umisťování židů do dějů různých příběhů, doufám, že se dočkáme mnoha dalších převratných "objevů" Co vše ti chytří hoši vymysleli, kde všude byli, co vše předali nezištně lidstvu a podobně. Nezbývá než doufat, že Erich Anton Paul von Däniken nemá pravdu, protože by to v opačném případě mohlo znamenat, že židé jsou vlastně potomci mimozemšťanů - film na toto téma by mohli natočit švýcarští umělci a já jim již teď držím palce ať to zmáknou a barvou ať rozhodně nešetří

Velký žal (1966) odpad!

Kurzan to velmi dobře vystihl a není k tomu co jiného dodat