Smallville (2001) (seriál)

Smallville sledujem od prvej série a musím napísať že napätie a rozvíjanie postáv v ňom len a len stagnuje avšak pri súšasných sériách je až veľmi prehnané, až veľmi ho zamotávajú s Lexom a s rôznymi vesmírnymi vykonštruovanými teóriami, ktoré ma až tak nechytajú, pretože sa z toho pomaly stáva nejaká "Hviezdna brána". Rýchlo som si zvykol na herecké obsadenie, Kristin Kreuk je nezameniteľná skvelá a tiež príchod Lauri Vanderwoort bol príjemným oživením. Je to dobrá oddychovka nielen na nedeľňajšie predpoludnie, avšak všetko má svoje medze a nekonečný príbeh medzi Lexom a Clarkom by mohli ukončiť spôsobom aby to mohlo voľne nadväzovať na seriál Superman. Hudba ma dostala hneď a hosťovanie známych kapiel či hercov seriálu rozhodne prospelo. Všetko by však malo raz skončiť aby sa z toho nestal neúnosne komerčný brak a mám pocit, že tomuto seriálu už dlhšie tykajú biologické hodiny.

Joan z Arkádie (2003) (seriál)

Seriál na ktorý sa dá pozrieť vždy a za každých okolností hocikedy a stále sa pri ňom skvele odreagujem. Zaujímavý námet rozprávať sa s Bohom riadiť sa jeho námetmi a nechať si takto ovplyvňovať nielen svoj život ale nevedome aj životy ostatných. Aj keď sa dej točí zväčša okolo hlavnej hrdinky, priestor vyniknúť tu dostáva aj práca jej otca, všetci členovia rodiny a aj vzťahy medzi nimi. Je len škoda že zatiaľ boli odvysielané len dve série, pretože tento vydarený seriál má ešte mnoho námetov, ktoré by sa dali rozviť a kam až by sa dali posunúť hranice jeho predstaviteľov. Mňa si získal hneď a v ničom ma nesklamal preto má u mňa plný počet. Naviac herci pôsobia veľmi prirodzene a ľahko akoby to boli ich životy. Potešilo angažovanie Hillary Duff a tiež jej sestry Hayle a samozrejme aj vhodne doplnená hudba k tomuto projektu.

Poslední plavky (2008)

Veľký, ale veľký prepadák. Doteraz nechápem aký zmysel malo natočiť tak stupídnu a nudnú akože komédiu, ktorá je v podstate o ničom. Nič ma tam nezaujalo a pozerať sa na hordu utopencov ako sa snažia rybárčiť? Na tom sa nedá postaviť celý film. Naviac titulná pieseň je nielen vulgárna ale aj trápna, preto dávam hviezdičku za len za angažovanie Kristíny Farkašovej v českom filme, čo bolo naozaj príjemným spestrením pri tak trápnom a úbohom filme.

Poslední samuraj (2003)

Skutočne veľmi vydarená snímka, plná zvratov napínavých momentov, mal som ju možnosť zhliadnuť aj v kine a rozhodne neľutujem. V danom momente som si lepšie vybrať ani nemohol. Aj keď Tom Cruise nepatrí medzi mojich obľúbencov úlohy v tomto filme sa zhostil priam majstrovsky. Tá konfrontácia starého a nového, východnej a západnej kultúry a snaha podmaniť si všetko čo je iné ako naše, čo je vraj "nevyspelé". Bolo veľmi zaujímavé sledovať celú dejovú líniu od začiatku až po koniec, nielen vo vývoji charakterovej postavy hlavného hrdinu ale človek má možnosť aj zamyslieť sa či je to všetko čo sa tam deje správne a či sa tomu nejako nedalo predísť, čo keby to všetko bolo inak? Táto snímka vás rozhodne donúti zamyslieť sa nad mnohými vecami a ukáže vám aj veci nad ktorými by ste sa inak nezamysleli a ani by ste o nich nevedeli. História slúži práve na to aby sme sa z nej poučili a tento film je nielen skvelo spravený, ale má aj svoje posolstvo, ktoré v ňom každý nájde. Jednoznačne doporučujem vidieť!

Ženy v pokušení (2010)

Film ktorý sa pokúša na pozadí troch generácií českých žien vykresliť aké to majú v živote komplikované a ako sa pozerajú na mužský svet je síce fajn téma, ale od tohto filmu som čakal podstatne viac. Koniec koncov Eliška Balzerová bola a aj jej zárukou kvality každého filmu a aj v tomto filme zahviezdila. Problém však je, že okrem hudby je to asi jediné čo ma dokázalo na tejto snímke upútať. Celkovo musím hodnotiť tento pokus o komédiu iba priemerne aj keď herci sa snažili ale neboli tam skoro žiadne momenty, kde by sa dalo z chuti zasmiať, alebo zamyslieť nad posolstvom tohto filmu. V podstate mi to prišlo dosť prázdne, len tak na skrátenie dlhej chvíľky. Reklama bola masívna, ale očakávania podľa mňa nenaplnené, škoda. V každom prípade bolo zaujímavé sledovať Elišku v netradičnej úlohe zvodkyne a šelmy, ktorá loví mužov ako trofeje, možne keby tvorcovia vsadili viac na ňu a postavili ju do úlohy hlavnej hrdinky, bolo by to o niečo zaujímavejšie. Takto je to len priemer, kde jej postava vyniká a svieti vysoko nad ostatnými.

Přátelé (1994) (seriál)

Seriál Priatelia to je záruka nespútanej zábavy mnohých vtípkov, pestrích charakterov, keďže každí zo šestice priateľov je úplne iný tip charakterovo, má inú prácu no predsa ich niečo spája. Vždy ma bavilo sledovať tie vtipné scénky, zamotané vzťahy a niečo originálne popritom. Seriál ešte nebol nasiaknutý trápnymi oplzlosťami dnešnej doby a bol skutočne vtipný a nevtieravý, človek sa prichytil ako čaká na ďalšiu časť a o čom bude. Neskôr aj keď som mnohé epizódy videl aj viackrát stále ma bavilo zasmiať sa a odreagovať. Naozaj originalita o 6 priateľoch, ktorá už patrí do sitcomovej siene slávy a nenadarmo si vyslúžila toľko pokračovaní, pretože záujem o tento projekt neutícha ani dnes.

Rok jedna (2009)

A ďalšia predpotopná komédia o počiatkoch sveta. Niekedy nechápem do kedy chcú scénáristi písať komédie tohto typu. Skutočne je to obrovská lotéria, pretože je to trochu aj pichanie do osieho hniezda predsa len biblická doba a trápne vtipy, nikdy neviete čo z toho vznikne. Napríklad pri filme RRRŕŕŕŕ sa im to vydarilo, možno preto že to bola európska produkcia, ale tu......V podstate nič na tomto filme ma nezaujalo nechytilo, dopozeral som ho len z dôvodu, čo bude na konci a či tam bude aj naozaj niečo zábavné a nielen trápne a stupídne. Hviezdička iba za odvahu spraviť film a za Jack Black bez ktorého by bol tento film skutočne len odpadom.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Pokračovanie úspešnej sfilmovanej animovky o Asterixovi a Obelixovi sa ako ináč dočkalo aj pokračovania, aj keď už nie tak úspešného ako prvá časť. Možno práve fakt že sa dej odohrával v Egypte a už tam neboli Galovia, Druidi a Rimania ma až tak nechytil, no napriek tomu sa tvorcom podarilo aspoň priblížiť sa k prvej časti a nadviazať na ňu. Dôležité bolo nezmenené herecké obsadenie a tandem Depardieu a Clavier vypredá filmy aj keby čo bolo. Je to taká oddychovka na dlhé predpoludnie, keď nie je čo robiť a chcete sa trochu zabaviť. V každom prípade opäť tvorcovia vsadili na peknú tváričku v podobe skvostnej Monici Bellucci, ktorá pozdvihnutiu filmu rozhodne len dopomohla.

Asterix a Obelix (1999)

Keď sa tvorcovia rozhodnú sfilmovať animovanú rozprávku resp. komix je to vždy veľká lotéria a nikdy neviete ako to vystrelí, nie vždy sa to podarí a potom sú horibilné finančné náklady vyhodené zbytočne. V tomto prípade však tvorcovia rozhodne neurobili chybu keď do hlavných úloh obsadili Christiana Claviera a Gerarda Depardieu. Páčil sa mi ten vtip, humor ktorým oplýval celý film, tie hlášky a scénky, ktoré boli naozaj dobre urobené a nikdy mi nenapadlo, že je to trápne. Celý boj medzi Rimanmi a Galmi ma celkom nadchol, lebo forma akou to bolo vykreslené je naozaj zábavná. Roberto Benigni sa svojej úlohy zhostil tiež skvostne a Leatitia Casta bola jednoducho úžasná, ako taká čerešnička na torte. Aj keď animovanú verziu som veľmi nepozeral táto sa ma veľmi chytila pokladám ju za vydarenú vhodnú na pozretie pre všetky generácie!

Yamakasi (2001)

Keď sa mi dostal tento film do rúk, pozrel som na obal pozerám francúzska produkcia, le parkour....čo to je? Hneď ako som začal pozerať zaujalo ma to a postupne ma to dostalo úplne. Silný príbeh o chlapcovi, ktorého rodičia nemajú na jeho operáciu srdca, len predo že vyrastajú v predmestskej chudobnej štvrti a partia chlapcov čo sa bavia originálnymi kúskami ulicami mestom a rozhodnú sa pomôcť jednému zo svojich, ktorý ich obdivuje, vzhliada k nim ako ku vzorom. Na tomto filme ma naozaj dostalo všetko a nenašiel som tu žiaden rušivý moment, kedy by som si povedal, že: "hm, tu sa sekli." Cez herecké obsadenie (zrejme profesionály), cez triky, hudbu, príbeh, ukážku odvráteného života vo Francúzku, kde tiež majú mnohé problémy a vytvárajú sa tam prisťahovalecké komunity, ktoré si žijú takým svojim životom, lebo sa nedokážu uchytiť v tejto západoeurópskej modernej spoločnosti a polícia dáva vo väčšine od nich ruky preč alebo ich len mimovoľne prehliada. Naozaj skvelá produkcia o to viac ma nadchla, že je európska a vždy si rád pozriem tento film.