• Fantasy

Železná srdce (2014)

Takže film z druhé světové bez příkras, nejčastěji viděno z pohledu tankové posádky uprostřed Německa, během posledního odporu kdy Hitler naverboval i svou mámu. Hodně reálné, špinavé, herci skvělí, technika a bitvy kromě závěru skvělé. Nicméně moje oblíbená scéna nebude tanková bitva, ale stolování Brada a jeho kolegů v obsazeném německém měste v bytě se dvěmi němkami. Sečteno konečně zase pořádný film z druhé světové. 80% Viděno v Kanadě

Úsvit planety opic (2014)

V kině sem si užíval a pro mě osobně je dvojka o něco lepší než první díl. Postava jestli to tak můžu říct Ceasara je promyšlená do všech detailů a táhne celý film dopředu. Čekal jsem víc Garyho Oldmana a méně opic a dostal sem přesný opak a funguje to výborně.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jsem nadšen a odcházel sem z kina s úsměvem a s pocitem že bych zaplatil i víc, nicméně jak bylo podotknuto tento díl se odehrává v budoucnosti a není možné aby profesor X byl naživu ( i když si to všichni přejeme a já nejvíc :) ). Po první třídě velice dobré pokračování. A nejlepší je že krom první třídy se všechny díly X-menů ani nestaly.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Knížku mám rád, Dana Browna mám rád, Toma mám rád, Audrey mám rád a Magneto/Gandalfa (on je mnohem víc) taky žeru, krom toho tři hvězdy bych dal jen za nádhernou francouzskou angličtinu kterou mluví Sophie. Nechápu nízké hodnocení i když je pravda že mi nějakou chvíli trvalo než sem si po knížce uvědomil co je pravda a co není, ale nakonec to je jenom dobře.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Konečně marvelovka kterou můžu přijmout téměř bez výhrad, akce i klidnější část jsou vyrovnané a všechno dohromady funguje. Po zmršené jedničce veliké překvapení, jo a běžte na 3D, nekazí to zážitek jako obvykle, ale spíše naopak.

Doom (2005)

Ta první půlka je fakt nudná, ale když příjde na 3D a výstřel na sám sebe do zrcadla tak to vyvolává vzpomínky ( osobně se mi to povedlo asi tak 10 krát než sem si zvyknul ve hře) a nakonec finále, hlavně kvůli tomu že hru mám rád dávám za tři.

300: Vzestup říše (2014)

Zatim to necháme na třech hvězdách, uvidíme později. Aby bylo jasno jedničku žeru a vždycky když jí dokoukám tak už mám činky v ruce a tvrdě makám. Příběh druhého dílu mě příjemně překvapil svou provázaností s prvním dílem a hlavní hrdina mě opět překvapivě nevadí v porovnání s panem vy víte kdo, Eva je skvělá, Xerxes mě baví, jméno hl. hrdiny které si nikdo nepamatuje si nepamatuju a muzika je parádní. Krve je dost a potěšil mě jeden z komentářů o úbytku kopí což je vážně škoda ale na moři to asi není tak vhodná zbraň ale co já vim. Celkově podařené pokračování které stojí za to vidět ale pro mě zůstává jednička nepřekonána, ale s tím koncem kdo ví jestli série skončila :)

Eurotrip (2004)

Po několika shlédnutích dávám plný počet, ten ital ve vlaku je čím dál tím víc nechutnej a celý je to skvělý. Fakt už sem to viděl desetkrát a nemám dost. Geflúgekeinen nebo tak nějak :)

Krokodýl vs. aligátor (2010) (TV film)

Já mám smysl pro trapný humor, ale co je moc to je moc. Na doporučení přátel v hospodě kteří mi říkali že dlouho neviděli nic tak příšerného jsem zhlédl tento skvost a já se nesmál, jen jsem si držel hlavu a nevěřícně jí kroutil. Budiž dám jednu hvězdu za ženské, ale to je všechno, jinak bych si zničil reputaci.

47 róninů (2013)

Nemůžu jinak než nejvyšší hodnocení, úžasná, ale vážně úžasná výprava, výborná hudba, výborný Keenu a Sanada. Bál sem se příběhu a scénáře, ale světe div se ono to funguje. Po dlouhé době se mi povedlo že sem se těšil na film a kino splnilo mé očekávání a ještě něco přihodilo. Jo a ten záporák Kira nebo tak byl taky bombovej.