Přes noc třicítkou (2004)

Úplná blbost, která mě ale bohužel docela dost bavila. Se smutkem na tváři připouštím, že začínám být dosti retardovaný.

Vánoce s Angelou (2017)

Naprostá blbost absolutně o ničem. Roztažená na 30 minut. Spoilovat nebudu, kdyby se přece jen někdo rozhodnul, že se předvánočně naladí. Můj komentář je ovšem obsahově bohatší než celý tenhle prázdný výtvor.

Arcane (2021) (seriál)

Devět epizod je na první sérii málo. Ten přehnanej tlak, aby se seriál hýbal směrem dopředu vrší jeden dramatickej moment za druhym takovym způsobem, že nakonec některé z nich úplně zbytečně zaniknou, splynou a rozpustí se ve zbytku jinak velmi dobré kyseliny. Škoda. Hvězdička dolů taky za ten nechutnej počet mužatek. Výborná a zajímavá postava je naopak Powder a k zahození z hlediska příběhu není ani strážkyně pořádku Caitlyn. Ale tyhle správně feministicky "silný a nezávislý" ženy jsou snad ty nejnudnější a nejprovařenější archetypy postav, který si lze představit. To snad normálním holkám nemůže imponovat. Nebo se pletu? Seriál každopádně vytvořila parta bílých mužů. O jejich heterosexualitě sice trochu pochybuju, ale i tak...feministky, jděte se bodnout!:-)

Ready Player One: Hra začíná (2018) odpad!

Jednu hvězdičku a víc týhle neskutečně tupý ptákovině dá jedině dement. Na československé filmové databázi je jich evidentně nekonečná zásoba.

Ted Lasso (2020) (seriál) odpad!

Lidi tady z csfd asi moc hulej nějaký houbičky, jinak si takhle vysoký hodnocení týhle nevtipný blbosti nedokážu představit. Ted Lasso je extrémně nesympatickej ignorant z USA, kterej má trénovat fotbalovej tým v Premier League a nic si pořádně dopředu nezjistí, nic neví, ničemu nerozumí. Jediný, co mu hraje do karet je jeho nadpozemská (a velmi odpudivě nepřesvědčivá) dobrosrdečnost. Nemusim to dokoukávat, abych věděl, jak to se to bude vyvíjet. Utrpení už bylo dost.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Filmová verze Pána prstenů se vymyká úplně všemu. Řadím jí nad všechny ostatní filmy a považuju za jeden ze zásadních kulturních milníků lidstva. Nezáleží, na jaký díl se zrovna díváte. V prodloužené verzi jde o 11 a půl hodiny dokonalosti. Na návštěvu hostivařského multikina v lednu 2002 nikdy nezapomenu. Děkuju Peteru Jacksonovi. A klaním se před Tolkienem.

Thelma a Louise (1991)

Strašně milej film. Asi to zní zvláštně, ale přišlo mi to tak. A to i přesto, že po druhém zhlédnutí jsem racionálně musel ubrat hvězdičku. Srdcovka, jak s oblibou říkám, z toho prostě pro mě není. Nejsem zastánce feminismu v jakékoliv podobě, ale jo, když na vás holky chlápek z trucku lascivně vyplazuje jazýček, tak mu to dejte sežrat. Pro to mám pochopení. Kromě obou hrdinek, které ze svých lehce pohádkových rolí a příběhu vymáčkly, co se dalo, tady exceluje i Brad Pitt. Zase mi dokázal, že je skvělej herec. Schválně si pusťte hned potom nějakej jeho další film - třeba 12 opic. On prostě opravdu hraje na rozdíl od některých mluvících panáků, kteří jedou v každém filmu to samé. Cit pro režii prokázal Ridley Scott, který nechává střídavě vyniknout jak nadsázku, tak drama a celé to prokládá krásnými panoramatickými záběry Ameriky. Hudba od Hanse Zimmera je naprosto trefná. Oceňuju, že to není jen to jeho klasické vypjaté dunění, které mám sice rád, ale které zároveň v poslední době tasí na diváky a posluchače v každém druhém filmu.

Blbý a blbější (1994)

Těžký najít na tomhle mistrovském dílu nějakou vadu, když smíchy uchcávám už u popisku, co je (oprava: kdysi byl) tady na CSFD: "Dva spolubydlící hlupáci, kteří si šetří na vysněný obchod s červy..." :-D Chápu, že ne všem se tenhle styl absurdně dementního humoru musí líbit. Já mám ale snížené IQ, takže to žeru.

Korunní svědek (1959)

Zamýšlený vnitřní konflikt se ve mně nepodařilo vyvolat. Hlavní hrdina a hrdinka jsou extrémně nesympatičtí.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Pomalu plynoucí beznaděj v realisticky pojatém dramatu. Velmi věrné a popisné. Skoro až návodně pojaté. Téměř žádné dialogy. Jen zima, ledový vichr, nehostinná krajina a snaha přežít. Moc se mi to líbilo. Zároveň ale chápu, že pět hvězdiček se takovému filmu dává těžko. Srdcovka se z toho jen tak nestane. Nicméně teď má 68 %, což mi přijde nezaslouženě málo.

Časové pásmo bylo změněno