A co když je to pravda? (2005)

Sympatická komedie s roztomilou Reese. Jednoduchá ale velmi příjemně koukatelná zápletka. Kterou si čas od času rád připomenu.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Ve filmu to přistání nevypadalo nějak moc hrozivě, je mi jasný že reálná zkušenost je úplně jiná. Hanks se mi v roli pilota Sullyho líbil, spokojenost i s Eastwoodem. Jen škoda že ve filmu není víc akčních záběrů okolo celého přistávání. Film se spíš zaměřuje na pilota, jeho vnitří rozpoložení a následné vyšetřování zda nedošlo k pochybení. Hanks herecky vůbec neupadá, a pořád nám dělá radost.

Matky na tahu (2016)

Naštěstí je to komedie a dá se to brát s rezervou. Jestli nám ale měla Mila Kunis připadat jako chudinka, strašná matka, která má údajně blbýho šéfa, a v životě to má těžký, tak na mě to vůbec nepůsobilo. Samá párty, volnýho času taky né zrovna málo, kandidatůra na školní funkci, o peníze taky žádná nouze. Těžký život svobodné matky s dětmi v realitě vypadá poněkud jinak. Ještě že název vystihuje film úplně trfně. A Mila je fakt sympaťanda.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Mám rád tyhle animáky který maj dospělácký humor a vymazlené vtipy. Pomalý úředníci (lenochodi) na dopravním inspektorátu, Gazelle místo Adelle, mrkev místo jabka na iphonu, kmotr krtek, televize ZNN misto CNN, a mazanej lišák. Přidejte si k tomu, roztomile poskakující zaječici Hopkavou (a její hodně povedený český dabing, jak roztomilý, tak i trefený co do barvy hlasu). Bezchybnou animaci (hlavně bych vypíchl mimické výrazy zvířat dotažené k naprosté dokonalosti) dostanete vymazlenej moderní animák. A i když příběh není uplně originální, Známe ho především z krimi komedií, kdy strážníkovi vypomůže s vyřešením případu nějaký ten křivák. Tak v animovaných barvách ho za originalní můžeme považovat. P.S. - Mrkvička - jedno z nejroztomilejších osloveních jaký jsem kdy slyšel :-)

Triple 9 (2016)

Spousta hereckých hvězd ve filmu který nám ukazuje práci policie, jak tu čistou, tak i tu špinavou. Zatímco u nás máme jen cikánská ghetta, tak v americe jsou na tom podstatně hůř. Portorikanský, ruský a další jim podobné gangy. A ty nedělaj jen kravál v noci na ulicích, a rozhodně se nebojí pocuchat nejakýmu tomu fízlovi odznáček. P.S - Kate Winslet v zajímavé roli ruské královny gangu.

Pád Londýna (2016)

Poměr teroristů k policistům je v tomhle filmu asi 100 ku 1.

Captain America: Občanská válka (2016)

Počet superhrdinů v jednom filmu je prekonán! + jeden Jirka Pomeje. Takhle to vypadá když superhrdinům rupne v bedně a nebo když oživne jedna plná bedýnka s hračkami.

Kniha džunglí (2016)

Nádherná mimika ve tvářích všech zvířat a i celkový pohyb je krásný. CGI zpracované tak dokonale, že vám tam ''živý'' Mauglí bude připadat jako by pobíhal ve špatném filmu. Parametry velkého filmu pro celou rodinu Jungle Book rozhodně má. Škoda jen že ten kdo zná příběh a všechna zvířata, je trochu okraden o překvapení.

Trabantem do posledního dechu (2016)

Trabanty jsou fajn, bohužel austrálie není tak zajímavá jako afrika nebo jižní amerika. Nicméně Dan Přibáň se svým týmem za odvahu a trpělivost si zaslouží obdiv tak jako na minulých cestách.

Zoom (2015)

Jak já řikám, jasnej ZZ film. Zvláštní a zajímavej zároveň.