Polednice (2016)

Čekat nějakej top horor od českýho filmu může vážně jen naivní trouba. Já se těšil na psychologické drama, atmosféru a dokreslující hudbu, která je asi tím nejstrašidelnějším prvkem. A tohle všechno tam bylo, takže čirá spokojenost. Geislerová tradičně dobrá, Kolářová děsivě vypadající. A Jirka Štrébl stejně jako v Ulici se svým buranským vystupováním, on má na ty jednoduchý týpky trefnej vzhled.

Zánik (2015)

Španělská Já Legenda na sněhu s otravnými flashbacky a nesympatickými herci. Za to s depresivní zasněženou atmosférou.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Celou dobu jsem v tomto napínavém thrilleru netrpělivě čekal jestli má ten magor z krytu pravdu a nebo ne. Je opravdu vzduch na povrchu země zamořen a jeho umysly jsou jen dobré? Nebo má nějaké jiné s tou kočičkou? Skrývá nějaké tajemství? Konec mi udělal radost, protože se ukázalo že možnosti nemusí být jenom tyhle dvě. A divákovi byla během filmu podsouvána jen bílá nebo černá...ale mezi jsou i jiné barvy :-)

Kung Fu Panda 3 (2016)

Tolik Pand co bylo v tý vesničce, na světě snad už ani není :-(

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

V jednom z dílů Teorie Velkého Třesku, si kluci dělali srandu z toho, že kdyby vynalezli vymazávač paměti co měli Muži v Černém, tak by si rádi vymazali z paměti Bena Afflecka jako Daredevila. A tak jsem netrpělivě očekával jak dopadne Affleck jako Batman. A za mě teda musim říct docela dobrej. Jesse Eisenberg se snažil, ale na mýho oblíbenýho magora z Batmana alias Hádankáře Jima Carreyho prostě nemá. Wonder Women jsem se taky konečně dočkal. Bohužel ač nerad, tak musim souhlasit s tim že toho moc k zapamatování není. A všechno tak nějak během dvou a půl hodin proletí hlavou jako Superman atmosférou. A digibordel na závěr moje oči jakš takš pobrali.

Lída Baarová (2016)

Nevím jak to přesně nazvat, možná to bude znít divně, ale mě na filmu chyběla taková to americká velkolepost. To jak oni umí udělat film z období druhé světové války, kde vás převálcuje naplno jen ta atmosféra tehdejší doby, o detailech ani nemluvě. Celé mi to přislo takové česky uťáplé. Nelíbyly se mi ani rychlé časové skoky při vyprávění. Těžko pak diváka vtáhnout do filmu když jste každých pět minut někde jinde. Táňa Pauhofouvá absolutně bezemoční herecky výkon. Číselný poměr zahraničních a našich herců vyznívá jasně pro naše. Bohužel ale oba dva zahraniční pánové z kriminálního týmu Komisaře Rexe, hereckými výkony ty naše herce převálcovali. Mě se nejvíc z našich líbil Pavel Dvora. A Pavel Kříž jako Hitler mi ani tolik nevadil, čekal jsem to mnohem horší.Tak jako ve fotbale hlavní zodpovědnost má trenér, kterej určí sestavu, taktiku a systém hry. Tak ve filmech padá tahle zodpovědnost vždy na režiséra. Tohle se Renčovi nepovedlo, a neúspěch je o to větší, pokud si vezmeme velkou medialní prezentaci. Sakra když něco svýho propaguju, tak si musím být stopro jistej že je to dobrý..né počkat... mnohem víc než dobrý!

Bohové Egypta (2016)

Z toho efektovýho bordelu jsem chytal zlatou horečku. Troufám si tvrdit že u historických filmů je potřeba najít tu správnou vyváženost efektů. Tak aby se v nich film neutopil, což se tady právě stalo. Když ve více než stomilionovém filmu některé scény vypadají jako v šedesátých letech, kdy se pozadí jízdy autem promítalo, tak je něco špatně. Aspoň ten dozlatova opraženej pocporn jsem si u toho vychutnal.

Grimsby (2016)

Sacha Baron Cohen mě zase jednou rozchechtal na plný koule. Jako vocas Marka Stronga je výbornej. A jako fotbalovej fanda má u mě plusový body navíc. A odkaz na to že fotbalová reprezentace anglie nevyhraje mistrovství světa do roku 200016 beru jako ten nejtrefnější vtípek. Jako neřikejte mi že vás ty hlášky nerozesmály? A jestli někomu tenhle styl humoru nevoní tak vám ''doporučuju'' třeba Děda je lotr. A a věřte mi že budete Grimsbyho prosit ať se vrátí na vaše obrazovky. Protože on není vulgární humor jako vulgární humor. U chlípnýho De Nira mi bylo fakt trapně, u Cohena taky, ale přes ty potoky slz smíchu mi to bylo jedno! P.S. - Sloní bukkake party nevidíte každej den :D

Děda je lotr (2016)

Ještě před pár lety by mě nenapadlo, že když bude ve filmu řádit dvojka De Niro - Zac Efron. Tak že ten normálnější z těch dvou bude Efron.

Les sebevrahů (2016)

Kolikrát už jsme tyto moudré věty v hororech slyšeli? "Nekrmte Gremliny po půlnoci! Hlavně se držte pohromadě! Tahle cesta je zavřená, tudy neprojedete! V tomto domě straší, odejděte!" Tentokrát dostane roztomilá tvářička Natálie Dormer varování ať nechodí do lesa! Ale znáte to pořekadlo ''Kdo se bojí nesmí do lesa'' Co ale naděláte když vás tam táhne vnitřní pocit vašeho dvojčete. P.S. - Mě teda ten les nepřišel vůbec strašidelnej, vypadal podobně jako když se jedu projet na kole do lesů na berounsku. A taky se divim ze při tý obuvy a kratkýma ponožkama jaký Natálka zvolila nechytla ani jedno klíště.