Správnej dres (2015) (TV film)

Pro mě dostačující oddechovka na sváteční relax u televize, nic víc jsem ani nečekal. Mádla chválim vždycky a v každém filmu, ale tentokrát jsem mu tu bývalou hvězdu nhl bohužel nevěřil. Možná by tomu pomoho kdyby měl tak stodevadesát čísel. Další herci mi celkem sedli. A na Jastrabana jsem zvyklej z ulice, a s Kuchařovou jako manželkou hokejisty jsem neměl problém. A při pohledu na ní (jako na světovou topmodelku) jsem si tak vzpomněl na Krainovou, a její učinkovaní v pár filmech v devadesátých letech, ta byla lepší i hezčí.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Z této pohádky jsem si dlouhou dobu jako malej pamatoval jen strom s jitrnicema a pivo v potoce. V Dařbujánovi by našel konkurenci i takovej Dr. House.

Šíleně smutná princezna (1968)

Mladá Helenka Vondráčková a Václav Neckář v né tak uplně klasické pohádce s krásnými písničkami. Kdo by neznal...''Kujme pikle, pikle kujme'' a ''Miluju, maluju''.

Láska nebeská (2003)

Poprvé jsem byl z filmu hodně zklamán, vůbec mi nesedl, a nadělil jsem mu jen tři hvězdy. Roli určitě sehrálo i jeho hodnocení, načemž jsem očekával daleko lepší film. Trochu to bylo i tím že moje oblíbená Keira Knightley byla ve filmu tak málo, a příběhů bylo zase až moc. Podruhé už mě ta vánoční atmosféra strhla přeci jen mnohem více, a i rozplétání jednotlivých příběhů bylo pro mně snadší. No a časem mi některé příběhy začali pomalu přirůstat k srdci...ta s Hughem Grantem, Keirou a nezapomenutelným vyznáním, ale nejvíc ten Liamem Nessonem a jeho synem! Teď už je Láska nebeská vánoční srdcovka, tak jako Sám doma.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Jedna z nejhezčích českých pohádek, a také jedna z mých nejoblíbenějších.Nemůže chybět na štědrý den! Kazisvět a kuchař...postavy které nikdy neumřou! Celý film hodit do veršovačky...no řekněte, kdo by to dneska zvládl?

Korunní princ (2015) (TV film)

Janák točí filmy spíše pro mladší publikum. Nějakou dobu už jede v pohádkách, a upřímně... tahle se mu narozdíl od těch předchozích povedla. Hlavně se mi líbily postavy...oba princové, čaroděj z chaloupky Abrhám, a Kříž jako sluha Pakosta. I vtipné momenty, i když postavené na jednoduché zápletce se ztrátou paměti. A ještě je potřeba říct že ani triky nepůsobily lacino a trapně, jak tomu občas u českých filmů bývá. Klidně si ji dám rád někdy znovu, a to je u pohádky dobrý znamení.

Honza málem králem (1977)

Ani né sněhová, ani né tolik vánoční pohádka. Ale i přesto se bez ní na vánoční den neobejdu. O neznalém Honzovi (mladý Jiří Korn) který se vydá do světa, a svou chytrostí přelstí nejednoho pocestného. Výborné a vtipné scény - s kamenou cestou, dobračkou Helenou Růžičkovou, sedlákem Nárožným, s Hostinským, a hádankou o tabulku s nápisem..."Dnes zadarmo, zítra za peníze''. A samozřejmě skvělý královský bubeník Jirka Kemr :-)

Trollové (2016)

Tak tohle byly Trolové na tripu.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Ať jsem se snažil, jak se snažil. Do hlavy Olgy Hepnerový se mi nepodařilo nabourat. Ta holka byla vážně magor. Ovšem výborně zahraná Michalinou Olszańskou. P.S. - Černobílá dodala filmu víc deprese a skepse.

Slova (2012)

Velmi poutavý film u kterého by mi nedělalo problém vidět ho vícekrát. Protože scénář je velmi kvalitní, a celkově je to dopilované výbornými herci a jejich výkony. Takto nějak si představuju mix všech žánrů které jsou napsané v popisku filmu.