• Krátkometrážní

Titanic II (2010)

Film som nevidel, preto nehodnotím. Ale môj názor je, že brať si do úst meno pôvodnej tragédie a snažiť sa to predať v novom "originálnom" "príbehu" nieje len urážka voči filmom ale hlavne voči všetkým pozostalým z tragédie- A myslim, že hanbiť by sa mal akždý kto sa na tom akýmkoľvek spôsobom podielal

Prázdniny (2006)

Britskí umelci a Hollywoodsky komedianti v jednom filme? Tak to musím vidieť, povedal som si keď som videl mená Kate Winslet a Juda Lawa figurovať pri Cameron Diaz. A stálo to za to. Trocha dlhá ale aj tak citlivá komédia o láske v rôznych podobách ktorá dokáže rozosmiať i dojať. Cameron ako herečku nevyhľadávam, Jacka Blacka tobôž nie ale ani jeden mi nevedel a pozerať sa na obe zaľúbené dvojice mi bolo sympatické, ikeď najviac som sa stotožnil asi s postavou láskou skúšanej Iris a dúfal som, že si bude môcť Amandin dom nechať (bláhová predstava, nie?) Okrem toho tu je pár vtipných scén ktoré rozhodne stáli za to, napr. Katin telefonát alebo jej pokus o samovraždu. Na celkovom spracovaní ma hlavne fascinovalo, ako každý z hercov dostal možnosť dať do filmu kus svojej obvyklej formy. Prázdniny sa začínajú ako štandartný film Kate Winslet - smutne, romanticky s príhovorom ktorý až mrazí a pokračuje ako typický film Cameron Diaz - krik, plač a hysterické "vtipno"na aké sme v komédiach zvyknutí a je úžasné sledovať ako sa tieto spôsoby rozprávania prelínajú behom celého filmu až do zdareného konca.

101 dalmatinů (1997) (seriál)

Kedysi som si nevedel predstaviť deň bez toho, aby som o 18:40 nečučal pred telkou nad týmto skvelým seriálom. V prvom rade je treba uvedomiť si, že seriál má s filmom spoločné asi len postavy, inak ide o úplný príbeh a samotný oficiálny text distribútora je viac než zavádzajúci. Curelle de Vil, totiž prekvapivo vôbec nejde o kožuch z jemnej dalmatínskej srsti a jej podlé plány v seriály sa týkajú skôr porazenia svojej šikovnej zamestnankyne Anity a prevzatie farmy do osobného vlastníctva. Ikeď animácia absolútne nedosahuje úroveň filmov, 101 dalmatíncov sa môže pochváliť kvalitnými hlodmi v každej časti, ktorých autorom je zvyčajne samotná diablica Cruella, bez ktorej je každá časť len polovičnou, čoho si boli autory vedomí a tak ma veľmi tešilo, že mala veľa priestoru (narozdiel od Uršuly z Malej morskej víly, ktorú považujem za ešte lepšieho záporáka, napriek tomu bola v 60dielnom seriály len 4krát). Okrem toho má seriál výborný slovenský i český dabing a ide o výborný počin pre všetkých fanúšikov fľakatej rodinky.

Malá mořská víla (1989)

Rusovlasú morskú vílu, diabolskú prsatú chobotnicu a malého Flundríka som miloval od svojho ranného detstva, ako filmy tak aj seriál. Príbeh a nádheru tohto filmu som však docenil až v trocha inom veku a okamžite som si ho opäť zamiloval. Nádherná animácia ukazuje všetky podmorské krásy v tých najpestrejších farbách (Pod hladinou) ale i umocňuje depresiu celého príbehu v podobe temných vôd oceánu a melancholicky ladeních melódií pri morskej čarodejnici. Uršula je jednoznačne najlepším Disneyho záporákom, Ariel tou najsexi princeznou a Andersnov príbeh má obrovskú silu. Všetko je podtrhnuté Oscarovou hudbou Menkena ktorý sa vďaka tejto snímke dostal do mojej topky a mojím snom je, vidieť jedného dňa i Broadwayskú verziu.

Pod povrchem (2012) (seriál)

Ani to nemusím pozerať... Opäť talentovaní a dobre hrajúci herci, obsadení do seriálu kde majú nulovú šancu svoj talent ukázať a tak sa opäť jedná o vec peňazí a prestíže. Z upútaviek je mi jasné že je to zas o vzťahoch, o neverách a intrigách, že je tam zas ten istý hnedý filter či pri každom seriály TV JOJ od ktorého sa to nelíši ani len obsadením pretože v Andyho seriáloch sú furt tí istí herci (do pi*e kebyže, aspoň tú Rákovú obsadí nech sa mám na čo pozerať, ale Igonda ma zapnúť jojku naozaj nedonúti). V našich seriáloch mi strašne chýba nejaký originálny prvok, niečo vlastné čo malo napr. Mafstory alebo Susedia. Markíza len kopíruje Telemundo a Jojka seriály ktoré kupuje spoza veľkej mláky pričom sa pravidelne opakuje. Bieda...

Twilight sága: Zatmění (2010)

Ako najlepšia kniha najhoršie skončila... Od prvého plagátu až po poslednú scénu som sledoval akúsi narýchlo zosmondrlikanú hovadinku ktorá potenciál knihy zadupala tri metre pod zem. Už keď som počul prvý raz, že nahradili Victoriu obával som sa toho najhoršieho... A stalo sa.

Nákaza (2011)

Perfektná katastrofická depresia kde zakašlanie spustí paniku a kýchnutie hotovú katastrofu. Soderbergh skvelo zvládol zachytiť strach a hystériu a štýl rozprávania mi veľmi pripomína Traffic, čo je samozrejme pozitívum. Kate Winslet a Marion Cotillard podávajú veľmi dobré výkony, Matt Damon sa zas v roli starostlivého otca stal pre mňa najzaujímavejšou postavou. Ak by som niečo vytkol je to asi prílišná chladnosť tohto snímku, pretože nepracuje s témou tak akoby mohol, nevydiera, neútočí na city a nesnaží sa diváka niekam dostať. Spôsob prezentácie je sterilný a priam dokumentárny. Ale to filmu nebudem strhávať z hodnotenia, pretože to bol pravdepodobne zámer ktorý vyšiel. 4*

Půlnoc v Paříži (2011)

Owen Wilson je perfektný, Kathy Bates je Pani Herečka, Paríž je čarovné mesto a Marion Cotillard je ten najkúzelnejší francúzsky kvet, aký sa kedy na záhrade filmového premyslu v poslednej dobe objavil. Nemôžem hodnotiť inak, než pozitívne s veľkým P.

Hodně štěstí, Charlie: Film o velké cestě (2011) (TV film)

Tento film má jednu nezabudnuteľnú hlášku ktorá mi navždy zmenila život - Buď nás necháte jet tíhmetlim výkvětem luxusu po dobrým, nebo tu vypukne peklo .... Skúste vetu - "vypukne tady peklo" začať používať behom vhodných situáciách v spoločnosti a stanete sa kráľom večierkov ;))