Srážka s mimozemšťanem (2011)

Pro mě velké zklamání. Nejenže jsem nemohla přijmout fakt, že mimozemšťané vypadají přesně tak, jak si je představují pětileté děti, ale i příběh se mi zdál nezajímavý, čitelný a chvílemi bohužel i trošku nudný. Nicméně vtip nechyběl a konec se myslím velice povedl :)) A alespoň nemám důvod litovat, že jsem Paula neshlédla v kině..

Fame - cesta za slávou (2009)

Lehce nadprůměrný šablonovitý hudební snímek. 3 hvězdičky za trošku jiné pojetí a hudbu a perfektní taneční výkony, kvůli kterým si vlastně filmy jako tento pouštím.. ;)

Jak na věc (2002)

Zase tak trošku jiná komedie, ve které si zahrál Hugh Grant a zvládl to doopravdy brilantně a přesvědčivě stejně jako v té době ještě malý a nenápadný Nicholas Hoult. Nepřeslazené, nepřehnané, obyčejně neobyčejné a dá se říci, že místy i celkem vtipné a napínavé. Navíc zcela odlišný konec od všech těch romantických komedií, který zaujal i překvapil. Jen malé mínus za podle mě krok vedle při výběru herečky Natalii Teny pro roli Marcusovy "přítelkyně" Ellie a stejně tak při Marcusových "flirtovacích" technikách, na něž by mu v reálném světě žádná adolescentní drsňačka jako Ellie určitě nepřistoupila.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Žádný hlavní hrdina s ukázkovými kladnými vlastnostmi či příběh se stejným ohraným koncem jako u většiny filmů. Přesto se mi Příběh vraha strašně líbil. Přestože je hlavní hrdina ve snímku tím nejhorším člověkem, zamilovala jsem si ho a litovala jsem ho a těžko říci, zda konec byl dobrý nebo špatný. Tom Tykwer mě prostě již poněkolikáté znovu přesvědčil, že umí vážně skvělé filmy a donutil mě shlédnout i další od něj.

Avatar (2009)

Avatara jsem viděla dvakrát, poprvé v kině v 3D verzi a podruhé doma v 2D. Poprvé jsem měla úžasný zážitek z efektů a příběhu. Podruhé jsem vnímala spíše fantastickou hudbu a skvělé zpracování, dá se ale říci, že už jsem se poněkud nudila. Vidět tento film jednou nebo dvakrát tedy akorát stačí, potřetí by se totiž mohlo stát, že bychom při sledování více než dvou a půl hodinového snímku dokonce nudou usnuli..

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Trochu jinak pojatý příběh o boji za lásku mě upoutal nejen zpracováním, efekty, ale i celkem vtipnými dialogy, hudbou a znovuobjevením velmi dobrých hereckých výkonů nejen Michaela a Mary Elizabeth, ale i Anny Kendrick či Chrise Evanse.

Cedulky (2008)

Jak na 12 minut upoutat diváky? Jednou z možností je tento krátký, zábavný a velmi povedený snímek :)

Katka (2009)

Dokumentů zaměřujích se na problematiku drogově závislých je nespočetně, tenhle je však trochu jiný než ty ostatní. Doopravdy moc obdivuji režisérku Helenu Třeštíkovou, protože měla tu odvahu a pustila se do nelehkého úkolu, splnila ho však skvěle a vydržela čtrnáct let i když to muselo být hrozně těžké. Tohle by dokázal málokdo.. Většinu času filmu mi doslova naskakovala husí kůže, ale bohužel se v dnešním světě nejedná o fiktivní či neobvyklý případ..

Zkus mě rozesmát (2011)

Skvěle hvězdně obsazená komedie, která mě opravdu rozesmála :)

Je to i můj život (2009)

Před zhlédnutím jsem od všech slyšela o čem film je, jak končí, ale i přesto, že jsem na to byla připravována, neexistuje film, který by mě stejně rozbrečel a donutil mě tolik přemýšlet. V dohledné době si ho určitě úmyslně nepustím, ale v hlavě mi utkvěl na hooodně dlouhou dobu. A pro ty kdo si chtějí hodinku a půl pobrečet neexistuje lepší volba..