Rogue One: Star Wars Story (2016)

Nuda, nic než nuda. Zajímavé jedině jako film ze světa Star Wars. Trocha výpravy, designu na pokoukání. Velmi zajímavé oživení dvou postav, které už původní herec/herečka dnes nezahraje.

Pustina (2016) (seriál)

Blbě napsaný, zahraný, narežírovaný. Co mě vlastně překvapuje? Jediné pozitivum: díky absenci cenzury rady ČT je jazyk postav jadrnější a reálnější.

Petrovi přátelé (1992)

Nádherný ansámbl herců, obzvláště pokud znáte jejich historii. Podprůměrný scénář s jednoduchými a nezajímavými postavami, předvídatelnými "zvraty". Na podobné téma doporučuji The Big Chill, který je o několik tříd lepší.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Na jedno až dvě skouknutí kvůli efektům. Příběh plytký a nezajímavý stejně jako postavy, které jsme už viděli tolikrát. Zajímavý production design titulních fantastických zvířat, což jsme čekali. Nečekal jsem kouzelnickou POPRAVU, nečekal jsem kouzelnickou policii, která vypadá přesně jako gestapo, nečekal jsem fábor kouzelníků Ameriky podobný nacistické vlajce, ale čekal jsem, že chudák Colin Ferrell bude opět vypadat dobře a opět nic nezahraje. Snad jen v úplném závěru dostalo jeho herectví šťávu (kdo viděl, ví, jak to myslím). Celkově zbytečné dílko, lepší si dát znovu kteréhokoliv Pottera.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Hezky animovaná nuda. Žádné filmové nápady, hrozně moc vysvětlujících rozhovorů (např. sedneme si, ty zahrej a já budu vyprávět proč jsme teď tady).

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Asa Butterfield mne už poněkolikáté herecky velmi překvapil. Na rozdíl od jiných kolegů, kteří začínali jako dětské hvězdy (např. Osment) jeho herectví přečkalo zkoušku časem.

Jason Bourne (2016)

V příběhu řada zbytečných děr. Samotná zápletka už několikrát omletá, nepřináší vůbec nic nového. V příběhu se vlastně nic moc neděje a neustálé napětí vytváří jen hektická, roztřesená kamera. Stále je to ale koukatelný thriller na jedno podívání.

Obr Dobr (2016)

Tohle, že režíroval Spielberg? ** za CGI, krásné animace (kromě interakce hrdinky s BFG) a výpravu.

B - Panorama (1972) (pořad)

Hodně mizerně natočená zábava. Dnes má hodnotu alespoň jako retro.