X-Men: Dark Phoenix (2019)

Jediný co mě udrželo byl odhodlanej Fassbender. Mutanty serou na stříbrný plátno, celkem dlouho. Z mého pohledu je z toho cejtit vážně, jakási slabota nápadně připomínající letošní velké zklamání Captain Marvel. Těmhle mutantům už došla pára a možná se už ani z popela jen tak znovu nezrodí.

Godzilla II Král monster (2019)

Těžkotonážní plazící hromotluk, ke kterému jsem vzhlížel. Ovšem do doby, kdy si vzpomenu na Konga. Ten má oproti kreatuře, které plive jen atomový dech a bortí co jde, rozhodně víc navrch.

Kořist (2019)

Krokodýl americký je považovaný za zranitelný druh. V současnosti je nejvíce ohrožen lovem, znečištěním, ztrátou přirozeného prostředí, v obydlených oblastech i dopravou a rybolovem. Na většině území je chráněn zákonem, ale ten není vždy dodržován. Lidmi je loven pro kůži a někdy i pro maso. Právě proto mě tahle směsice katastrofického a hororového snímku chytla a v podstatě i okouzlila. Tento příběh nabízí skutečnou motivaci a odhodlání, moc krásné záběry pod vodou.

Robin Hood (2018)

Legendu o zloději s dobrým srdcem, zná určitě každej. Tento nově pojatý příběh, ukazuje obyčejného zloděje, který byl ve své době „superhrdinou“. Ve finále to nevypadá vůbec špatně, jde o to vypnout a užít si ten nebojácný, statečný a velmi ctižádostivý klasický příběh. Označení Robin Hood mohlo být přezdívkou, která se postupem času transformovala do postavy lidového hrdiny.

Catwoman (2004)

Nemůžu si pomoct, mě prostě tahle čokoládová kráska co po nocích běhá po střechách v latexu se sklenicí mléka v ruce. Prostě náramně seděla, krásnej a svižnej příběh. Halle je kočka a kočky mají „magické kouzlo“.

Neznámí vetřelci (2008)

Nenáročná oddechovka ze supermarketu. Poněkud příjemný snímek, ta vyjednávací taktika tomu dávala jakýsi šmrnc.

Dětská hra (2019)

Co se Chuckyho týče, vždycky mě tenhle hororový charakter dost lákal. Od originálu uběhlo 31 let a nový pohled na vraždící kreace oblíbeného zabijáka jsou poměrně vynalézavé. Nová Dětská hra nabízí regulérní podívanou. Když někoho nevystraší nový vzhled Chuckyho, tak hodně drsný a černý smysl pro humor to krásně vynahradí. Jsem rád, že tvůrci šli trochu jiným směrem bez extrémních ambicí. Celkový dojem je slušně povedený reamek, který dovede být chytrý, vtipný i trochu nechutný společník.

Ad Astra (2019)

BRAD PITT A PSYCHOLOGIE VE VESMÍRU🚀🌠 Už od malička jsem se toužil podívat, tam nahoru ke hvězdám. Takového vznešenějšího pocitu jsem si dopřál v #imaxflora u nového psychologicky laděného snímeku Ad Astra v překladu z latinskému úsloví „Per aspera ad astra“ neboli trnitou cestou ke hvězdám; namáhavě ke hvězdám✨. Výrok je údajně připisován Senecovi a Herkulovi. V první řadě musím říct, že tady se cestuje nejen na Měsíc nebo Mars či samotný Saturn. Jde o daleko hlubší a depresivnější cestičku do hlubin kosmonautovy duše, který se možná nebude chtít vracet. Cesta je cílem a cíl je jen konec cesty a začátek nové cesty, přesně to je hlubší význam filmu Ad Astra. Celý příběh je cesta na které elitní důstojník Roy McBride /B. Pitt/, svádí boj se svým vnitřím já. Inu to máte tak. Když letíte do vesmíru na záchranou misi a pramení z toho i touha lásky ke svému paličatému otci. Padesátiletý režisér James Gray se trefil do černého, poněvadž tento dobrodružný epos vás rozemele doslova ze všech stran. Co si budeme povídat, nebudu vás dál napínat. Vemte nohy na ramena a užijte si Brada Pitta v senzační formě a poprvé ve vesmíru. ☝️👉📽

To Kapitola 2 (2019)

POŽÍRAČ DUŠÍ ROZSÉVÁ STRACH I NA PODRUHÉ DOST BRAVURVĚ Od velkého návratu zlovolného Pennywise, jsem si sliboval hodně. Abych pravdu řekl v biografu jsem se taky hezky vznášel. Seděl jsem jak zaražený, poněvadž mě svíral pocit strachu s krásnou a jedinečnou atmosférou. Spousta nostalgie, plno načančaných scén, krásně vykreslené postavové charaktery. Druhá ,,dospělácká" kapitola, nabízí skutečné dobrodružství, ždíme emoce, servíruje nové strachy i veselé kreace. Kapitola dvě, dělá sladkou tečku za uplynulým létem. Každý skalní fanda Kingových adaptací i novodobého hororu si tuhle psychologii strachu, určitě rád vychutná.