Město šílenců (1997)

Zvrácená síla médií, napáchá vždycky víc škoda než užitku. Tanec Travolty, před indiánem byl určitě nesmírně povzbuzující. Zdařilý snímek a dobrý příběh. Hoffman a Travolta, strašně dobrý.

Vnadidlo (2000)

Jen taková trochu, akčnější komedie.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Zrovna když jsem se začal opravdu nudit. Tak jsem narazil na  oliheň (Squid Game). Nemůžu si to vynachválit, konečně zažil svižnější tenzi s  uvěřitelnými lidskými charaktery. Měl radost a bavilo mě to. Podle uznávaného psychologa mohou lidé snít o různých prožitcích a toužit po velmi adrenalinových zážitcích, ale v momentě, kdy se takové sny stanou realitou, dojde k drsnému střetu představ a skutečnosti. Ta na ně pak dolehne a co bylo snem, to se stane opravdovou noční můrou.

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Tak čekal jsem nějakou akční jízdu, místo toho jsem dostal silně nesympatickej příběh. G.I. Joe snímky nebyly vůbec zlý, ovšem tenhle ninjovský origin zamířil přimo dolů do hlíny. Pokud se můžeme bavit o hadích očích, tak pak jedině od Briana De Palmy, ten stál za mnohem víc.

Oblast 51 (2015)

Nedávno jsem koukal na dokument, kde se povídalo o obávané čupakabře. No a schodou okolností, tam zaznělo i nechvalně proslulé Oblasti 51. Tak jsem to schlédnul a můžu říct, že líp našvindlovat to vážně nešlo. Občas jsem si držel trencle to přiznávám, ovšem celkově to není moc dobrá podívaná. Nevím přesně co k tomu napsat, asi musí bejt jedinec opravdu skalním fandou UFO.

Viník (2021)

Jake Gyllenhaal měl prostor jen pro sebe a dokázal opět dokázat, že jedním z nejtalentovanějších herců současného Hollywoodu. Pokud dokážete udělat, hodně věcí i hodně atmosféry s jedním hercem na horské lince. To vždycky stojí za ocenění.

Pátrání (2018)

Plno překvapení a plno hustý atmosféry. Ohromná spokojenost!

Smrt ve tmě 2 (2021)

Norman Nordstrom (Stephen Lang) mě sednul, hned jak jsem ho poprvé uviděl. Kdybych ho měl nějak lépe charakterizovat, určitě by se hodil tento citát. „Toužím najít moudrost, ne pevnou vůli: vůle je silný slepec, který nese na zádech chromého, který vidí.“ —  Arthur Schopenhauer. Myslím, že trojka by mě kurevsky sedla. Phoenix!